یک وسیله همه کاره بسازید

به گزارش مجله سامی، البته همه کاره که اغراق است! شاید بهتر است بگویم یک وسیله دو کاره بسازید! به هر حال، چیزی که امروز به شما آموزش می دهیم می تواند خانه را از نامرتبی و آشفتگی نجات دهد و در وقت تان صرفه جویی کند!

یک وسیله همه کاره بسازید

وقتی بعد از گذراندن یک روز طولانی به خانه می رسید چه می کنید؟ لباس را از تن در می آورید و روی مبل پرت می کنید، روزنامه ای که دست تان است را روی میز رها می کنید و به همین صورت هر کدام از لباس ها یا اشیایی که دست تان بوده اند را به گوشه ای از خانه پرت می کنید و خودتان هم روی مبل ولو می شوید! به این ترتیب است که صبح روز بعد باید نیم ساعت دنبال هر کدام از وسایل تان بگردید!

اما من به شما پیشنهاد می کنم این چوب لباسی چند کاره را بسازید و خانه ای مرتب داشته باشید، به علاوه وقت تان را هم هدر می دهید.

این وسیله علاوه بر نگهداشتن لباس ها، کیف، روزنامه و مجله، کلیدها و … را هم برای تان نگه می دارد.

به چه وسایلی احتیاج داریم؟

- تخته چوبی (الوار) به سایز 1 در 15 در 50 سانتی متر. تخته چوب شماره 1

- تخته چوبی (الوار) به سایز 1 در 7.5 در 50 سانتی متر. تخته چوب شماره 2

- تخته چوبی (الوار) به سایز 1.5 در 10 در 50 سانتی متر. تخته چوب شماره 3

- تعدادی رخت آویز

- اره برقی

- متر نواری

- دریل

- رنگ

- روغن جلا

- برس رنگ

- چسب چوب

- گیره

- چند عدد قلاب پشت قاب عکس

- پیچ

دست به کار شویم!

مرحله اول

سایز چوب لباسی که می خواهید داشته باشید چقدر است؟ بسته به تعداد رخت آویزی که می خواهید به چوب لباسی وصل کنید و سایز دیواری که می خواهید چوب لباس را بر آن نصب کنید، سایز آن را مشخص کنید. معمولا برای هر 4 رخت آویز، چوب لباسی به طول 50 سانتی متر مناسب است. پس حالا تناسب ببندید و بسته به تعداد رخت آویزها و چیزی که می خواهید به آنها آویزان کنید (کلاه، کیف و …) طول چوب لباسی تان را مشخص کنید. تخته چوب ها را از طریق اره برقی به بلندایی که می خواهید ببرید.

مرحله دوم

تخته چوب شماره 1 قرار است قسمت جلویی چوب لباسی تان باشد. مرکز عمودی این تخته چوب را پیدا کنید و در این نقطه از طریق مداد خطی افقی در طول تخته چوب بکشید. بر روی این خط در فاصه 10 سانتی متری، 20 سانتی متری، 30 سانتی متری و 40 سانتی متری چند علامت بزنید. این علامت ها جایی که رخت آویز ها را به تخته چوب وصل می کنید، نشان می دهد. اگر می خواهید چیزی جاگیرتر از لباس یا کت به آنها آویزان کنید (مانند کیف و…)، فاصله های بین رخت آویزها را بیشتر در نظر بگیرید.

با استفاده از دریل و سرمته ای به قطر پیچ ها، علامت هایی که زده اید را سوراخ کنید.

توجه داشته باشید پیچ هایی که انتخاب می کنید باید با میزان پیچ هایی که رخت آویزها می خورند، یکی باشد.

مرحله سوم

با استفاده از برس، چوب هاتان را رنگ کنید. در خصوص کوچکترین چوب، می توانید تنها لبه های آن را رنگ کنید و بقیه چوب را بدون رنگ باقی بگذارید، چون در نهایت دیده نخواهد شد اما در خصوص دو تخته چوب دیگر، حتما تمام سطوح آنها را رنگ کنید. اجازه دهید تخته ها به طور کامل خشک شوند. سپس با استفاده از روغن جلا، چوب ها را جلا دهید. با توجه به روش مصرف نوشته شده روی قوطی روغن، این کار را انجام دهید. سپس اجازه دهید تخته ها دوبار کاملا خشک شوند.

مرحله چهارم

حالا نوبت به وصل کردن رخت آویزها می رسد. رخت آویز ها را از پشت تخته شماره 1 از طریق پیچ به آن وصل کنید. پیچ ها را حسابی محکم کنید.

مرحله پنجم

به دو طرف تخته شماره 2 به خوبی چسب چوب بزنید و آن را مانند محتویات ساندویچ در بین دو تخته شماره 1 و شماره 3 قرار دهید و آنها را با گیره محکم به یکدیگر فشار دهید. توجه کنید که تمام قسمت های تخته شماره 2 باید به دو تخته چوب دیگر بچسبد پس به تمام لبه های کار چسب چوب زیادی بمالید. برای اینکه چوب لباسی تان آسیب نبیند، در بین آن و گیره ها یک تکه چوب اضافی قرار دهید تا گیره ها بر روی چوب لباسی رد نیاندازند. وقتی کارتان تمام شد، اجازه دهید چوب لباسی تان به خوبی خشک گردد.

مرحله ششم

چند قلاب قاب عکس را از طریق پیچ به پشت چوب لباسی تان وصل کنید. بر روی دیواری که می خواهید چوب لباسی را به آن وصل کنید، از طریق دریل، چند سواخ ایجاد کنید و چند پیچ درون سوراخ ها فرو کنید. حالا چوب لباسی را از طریق قلاب های پشتش روی این پیچ ها سوار کنید. این چوب لباسی قابل حمل هم هست. خب، چوب لباسی تان حاضر است! از آن برای آویزان کردن لباس و کیف و قرار دادن مجله ها و نامه ها بهره ببرید!

منبع: فوت و فن / ehow.com
انتشار: 19 مرداد 1401 بروزرسانی: 19 مرداد 1401 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 2150

به "یک وسیله همه کاره بسازید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک وسیله همه کاره بسازید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید