6 ایده مجذوب کننده برای ست کردن شلوار سبز

به گزارش مجله سامی، بسیاری از افراد بر این باور هستند که ست کردن لباس ها با شلوار سبز بسیار سخت است. اما این باور اشتباه است زیرا شلوارهای سبز نه تنها به سادگی در استایل ست می شوند بلکه یکی از اعضای قدرتمند استایل هم به شمار می فرایند. شلوار سبز می تواند منحصر به فرد باشد اما اغلب دست کم گرفته می شود. در این مطلب قصد داریم چگونگی ست کردن شلوار سبز در استایل را شرح دهیم.

6 ایده مجذوب کننده برای ست کردن شلوار سبز

چرا باید از شلوار سبز در استایل خود استفاده کنیم؟

شلوارهای سبز تیره یک انتخاب عالی برای استایل های خنثی و مجزا هستند. این رنگ ممکن است توجه بسیاری را جلب نکند اما در صورت استفاده از شلوار سبز جزو معدود افرادی هستید که آن را در استایل خود به کار گرفته اید و همین موضوع به تنهایی می تواند یک روش ساده برای بهبود استایل باشد.

شلوارهای سبز تیره به دو دلیل به راحتی در استایل ست می شوند. دلیل اول این است که هنگام پوشیدن هر رنگی از چرخه رنگ اغلب آن را با رنگ های خنثی مانند طوسی، مشکی و سفید یا رنگ های مکمل آن ست می کنید اما سبز یک رنگ منحصربه فرد است زیرا قانون دوم یعنی رنگ های مکمل در مورد آن اعمال نمی شود.

لباس های سبز را اغلب با رنگ های همجوار رنگ سبز در چرخه رنگ یعنی زرد و آبی ست می کنید. این موارد در استایل مردانه بسیار رایج هستند: کفش های قهوه ای، کت و شلوار سرمه ای و کراوات زرد یا آبی. اما باید بدانید که اضافه کردن شلوار سبز تیره به این موارد هیچ خللی به کمد لباستان وارد نمی کند.

دلیل دوم برای اینکه چرا سبز یک رنگ عالی برای شلوار است، خنثی بودن ذات این رنگ است و افراد عادت دارند آن را کنار رنگ های بسیار دیگر ببینند.

 • 15 رنگ کفش که در ترکیب با شلوار طوسی استایل فوق العاده ای می سازند

شلوار سبز با چه لباس هایی ست می شود؟

شلوارهای سبز با رنگ های خنثی یا طیف های زرد و آبی به خوبی ست می شوند. ترکیب های شیک شامل شلوار سبز زیتونی با یک پیراهن دکمه دار سرمه ای و کفش کتانی سفید، یا شلوار رسمی سبز زیتونی با پیراهن آکسفورد سفید و کفش لوفر قهوه ای تیره هستند.

باورهای اشتباهی درباره لباس های سبز وجود دارند و این مساله در رابطه با شلوارهای سبز رنگ هم وجود دارد. با وجود اینکه شلوار قسمت زیادی از بدن را پوشش می دهد اما همچنان به عنوان یک عضو خنثی و بدون تاثیر در نظر گرفته می شود.

فرقی نمی کند که شلوار سبز انتخابی تان از طیف کمرنگ یا پررنگ و سیر سبز باشد در هر صورت رنگ سبز به خوبی با رنگ های دیگر ست می شود. در ادامه رنگ هایی که ترکیب خوبی را با شلوار سبز ایجاد می کنند معرفی کرده ایم.

 1. آبی و زرد؛ از آن جایی که رنگ سبز حاصل ترکیب رنگ های آبی و زرد است هنگام ترکیب شدن با هر طیفی از زرد و آبی ظاهر زیبایی را ایجاد می کند. برای تناژهای سردتر رنگ سبز در پی طیف های پاستلی زرد و آبی باشید. هنگام ست کردن طیف های سبز با رنگ های زمینه گرم در پی طیف روشن آبی و زرد باشید.
 2. رنگ های مکمل؛ رنگ های مکمل در سمت مخالف رنگ سبز در چرخه رنگ قرار دارند و به عنوان رنگ های تاکیدی و برای برجسته سازی به کار می فرایند. ترکیب کردن رنگ های مکمل با هم ست مجذوب کنندهی را ایجاد می کند که رنگ ها را برجسته تر نشان می دهد. قرمز، نارنجی و بنفش رنگ های مکمل سبز هستند بنابراین هنگام ست کردن شلوار سبز از این رنگ ها استفاده کنید.
 3. رنگ های خنثی؛ رنگ سبز همچنین با رنگ های خنثی مانند سفید، بژ، قهوه ای روشن، طوسی و مشکی به خوبی ست می شود. سبز زیتونی یکی از انواع محبوب و پرطرفدار رنگ سبز است که مکمل رنگ های خنثی به شمار می رود.

شلوار سبز زیتونی

زیتونی بهترین و کاربردی ترین رنگ در میان انواع مختلف سبز است. زیتونی رنگ سردی است که پایه های گرم دارد و این بدان معنا است که به خوبی با رنگ های دیگر ست می شود. با وجود اینکه در صورت استفاده مناسب از شلوار زیتونی می توانید در تمام طول سال آن ها را بپوشید اما پاییز و زمستان بهترین فصل ها برای پوشیدن شلوار سبز زیتونی هستند.

همه مدل شلوار به رنگ سبز زیتونی وجود دارند. کت و شلوار زیتونی تیره هیچگاه از مد نمی افتد اما منحصربه فرد نیست. می توان شلوار جین زیتونی را با کفش کتان ست کرد یا برای داشتن استایل غیررسمی آن را با پیراهن ورزشی بپوشید. علاوه بر این هر مدل شلوار زیتونی را می توانید با یک تی شرت متناسب ست کرده و استایل شیکی ایجاد کنید.

پیراهن

همه پیراهن هایی که رنگ خنثی دارند را می توانید به همراه شلوار سبز زیتونی بپوشید. پیراهن هنلی طوسی با شلوار کتان سبز بسیار شیک و مناسب استایل غیررسمی است. همچنین شلوارهای سبز تیره به همراه پیراهن رسمی سفید هم یک انتخاب حرفه ای و مجذوب کننده به شمار می فرایند.

همانطور که پیش تر توضیح دادیم شلوارهای سبز را می توان با لباس هایی از طیف رنگ زرد پوشید. به عنوان مثال رنگ های قهوه ای و زرد مایل به قهوه ای، به رنگ سبز جلوه بیشتری می دهند و برای استایل های حرفه ای و فضای باز عالی هستند. ست کردن شلوار سبز با پیراهن دکمه دار قهوه ای روشن یا شلوار جین سبز زیتونی با پیراهن فلانل قهوه ای ایده بسیار خوبی است.

طیف های مجذوب کننده رنگ عسلی درخشش و جلوه بیشتری به شلوار سبز تیره می دهند. بلوز دکمه دار عسلی، شلوار زیتونی و کمربند چرم قهوه ای روشن یک ترکیب شیک و مجذوب کننده است.

آبی هم یکی دیگر از رنگ های مناسب پیراهن است که به خوبی با شلوار سبز ست می شود. رنگ آبی تناژ سرد رنگ سبز را برجسته تر می سازد. پوشیدن شلوار جین آبی با پیراهن سبز یک ترکیب عالی برای موقعیت های غیررسمی است که هیچگاه دمده نمی شود. همین ترکیب را می توانید با جابه جایی شلوار جین یا کتان سبز زیتونی و پیراهن سرمه ای هم ایجاد کنید.

کفش

شلوار سبز با بوت چلسی قهوه ای تیره یا جیر طوسی، کفش لوفر، کفش رسمی و کفش کتانی رسمی سفید یا قهوه ای روشن عالی به نظر می رسد. کفش هایی که تناژ زرد یا آبی دارند شیک ترین ترکیب را ایجاد می کنند. کفش های رسمی چرم عسلی رنگ با شلوار زیتونی یا کفش کتانی آبی به همراه شلوار جین هم ترکیب های زیبایی را ایجاد می کنند. از ترکیب کردن شلوار سبز با هر کفشی که رنگ روشن پایه آن قرمز یا نارنجی است اجتناب کنید.

در صورتی که کفش رنگارنگ رسمی دوست دارید کافی است قوانین چرخه رنگ را دنبال کرده و از انتخاب طیف قرمز اجتناب کنید. کفش مونک جیر قرمز به خوبی با شلوار طوسی و کراوات قرمز ست می شود اما در صورتی که با شلوار سبز پوشیده شود ترکیب جالبی به وجود نمی آورد.

6 ایده برای ست کردن شلوار سبز

با به کار گیری ایده هایی که در ادامه برای ست کردن شلوار سبز بیان کرده ایم استایل زیباتری داشته باشید:

 1. برای داشتن استایل اداری غیررسمی یک کت تک را به استایل خود اضافه کنید؛ برای داشتن استایل اداری شلوار سبز زیتونی را با کت و پیراهن دکمه دار ترکیب کنید. یک کت کلاسیک سرمه ای یا مشکی مکمل بسیار خوبی برای ایجاد استایل اسمارت کژوال با شلوار سبز زیتونی است. شلوار جین یا کتان زیتونی خود را با کفش پاشنه بلند یا کفش لوفر چرم بپوشید.
 2. استایل تک رنگ بسازید؛ همه اجزای استایل خود را به طیف های مختلف رنگ سبز انتخاب کنید و استایل سبز تک رنگ داشته باشید. استایل های تک رنگ به سادگی ایجاد می شوند. کلید دستیابی به این مدل استایل ایجاد تعادل و توازن بین طیف های تیره و روشن است. به عنوان مثال خانم ها می توانند سبز زمردی را با بلوز سبز روشن ست کنند یا شلوار سبز نعنایی را با بلوز سبز تیره بپوشند.
 3. شلوار سبز را با یک پیراهن به رنگ خنثی ست کنید؛ یکی از راه های کلاسیک برای ست کردن شلوار سبز در استایل پوشیدن پیراهن به رنگ خنثایی مانند مشکی، سفید، بژ یا طوسی به همراه آن است. به همراه شلوارهای اندامی مانند شلوار جین سبز اسکینی یک سویشرت اورسایز یا تیشرت سفید گشاد بپوشید تا توازن استایل حفظ شود. در صورتی که شلوار سبزتان گشاد است و مدلی مانند مدل پاچه گشاد دارد سعی کنید برای تکمیل آن یک بلوز یا پیراهن متناسب پوشیده و آن را داخل شلوار قرار دهید.
 4. با رنگ ها و طرح ها بازی کنید؛ شلوار سبز خود را با رنگ های مکمل از طیف رنگ های روشن بپوشید. یک بلوز بنفش یا یک تیشرت نارنجی را با شلوار سبز تیره ست کنید و استایل مجذوب کنندهی داشته باشید. اضافه کردن لباس های طرح دار مانند پیراهن راه راه یا خال خالی به استایل همراه شلوار سبز هم گزینه خوبی است.
 5. شلوار جاگر سبز را با کت بپوشید؛ برای داشتن یک استایل شیک غیررسمی یک جفت شلوار جارگر سبز را با یک کت بلند یا سویشرت بپوشید. در این ترکیب از رنگ های مختلف استفاده کنید به عنوان مثال برای ایجاد تضاد یک سویشرت صورتی روشن را به همراه شلوار سبز بپوشید یا با استفاده از کت طوسی یا سفید استایل خود را به رنگ خنثی نگه دارید.
 6. یک کت چرم یا جین به همراه شلوار سبز خود بپوشید؛ استایل خود را با پوشیدن کت چرم یا کت جین روی پیراهنی که به همراه شلوار سبز می پوشید لایه بندی کنید. جین آبی به خوبی با سبز ست می شود زیرا آبی یکی از رنگ های اصلی است. رنگ مشکی هم مانند سایر رنگ های خنثی به خوبی با سبز ست شده و استایل کت چرم مشکی را به انتخاب مناسب دیگری تبدیل می کند. در صورتی که همراه این استایل از کفش رسمی یا بوت جیر چلسی استفاده کنید استایل بسیار شیک تری خواهید داشت.

کدام رنگ پیراهن به خوبی با شلوار سبز ست می شود؟

پیراهن های به رنگ خنثی یا پیراهن هایی که به رنگ های آبی یا زرد هستند بهترین رنگ ها برای تکمیل استایل شلوار سبز به شمار می فرایند.

 • چگونه شلوارهای جین رنگی را در استایل سال نو ست کنیم؟

استایل شلوار سبز رسمی را چگونه تکمیل کنیم؟

شلوار سبز رسمی را با یک پیراهن دکمه دار سفید، کمربند چرم قهوه ای و کفش رسمی قهوه ای تکمیل کنید. پیراهنی که به یکی از رنگ های روشن تناژ زرد مانند بژ باشد هم انتخاب مناسبی است. در صورتی که دوست دارید پیراهنی به رنگ تیره تر بپوشید کافی است رنگ قهوه ای چرم استایل خود را با مشکی جایگزین کنید.

در پایان

شلوار سبز یکی از اجزای اصلی استایل است که بسیاری از افراد اطلاعات زیادی درباره آن ندارند. همه آقایان و خانم ها باید در کمد لباس خود شلوار سبز داشته باشند. خوشبختانه با توضیحاتی که در این مطلب ارائه شد روش های مختلفی برای ست کردن آن در استایل را هم یاد گرفتید.

منابع: The Adult Man, MasterClass

منبع: دیجی استایل
انتشار: 5 مرداد 1401 بروزرسانی: 5 مرداد 1401 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 2137

به "6 ایده مجذوب کننده برای ست کردن شلوار سبز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 ایده مجذوب کننده برای ست کردن شلوار سبز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید