ابراز تاسف کرملین از خروج آمریکا از پیمان آسمان های باز

به گزارش مجله سامی، دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه، خروج آمریکا از پیمان آسمان های باز را تاسف آور خواند.

ابراز تاسف کرملین از خروج آمریکا از پیمان آسمان های باز

به پسکوف روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: با خروج آمریکا از پیمان آسمان های باز این قرارداد قابلیت خود را ازدست می دهد. در این رابطه ما متاسفیم.

وی افزود: ما بر این باوریم که این پیمان، حلقه بسیار مهمی در امر تحکیم اعتماد متقابل و در عرصه کنترل تسلیحات و برخی عرصه های دیگر است.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: طرف روسی از ابتدای اعلام خروج آمریکا از پیمان آسمان های باز شرح داد که چنین اقدامی پیامدهای منفی به همراه خواهد داشت.

مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا و وزارت امور خارجه این کشور روز یکشنبه بطور رسمی اعلام کردند که آمریکا دیگر عضو پیمان آسمان های باز نیست.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا دیروز گفت که آمریکا با خروج از پیمان آسمان های باز، امنیت بیشتری خواهد داشت.

معاهده آسمان های باز توافقنامه ای بین 34 کشور جهان است که سال 2002میلادی به امضا رسید و به اجازه پرواز هواپیماهای تجسسی بر فراز مناطق کشورهای عضو این معاهده ارتباط می یابد. این پیمان، یکی از بزرگ ترین تلاش های بین المللی برای هرچه شفاف تر کردن فعالیت های نظامی است

روسیه در انتظار اعلام رسمی نتایج انتخابات آمریکا خواهد بود

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: پیش از اینکه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به جو بایدن تبریک بگوید باید منتظر باشیم تا پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و نتایج شکایت به دادگاه ها به صورت رسمی اعلام شود.

پسکوف افزود: باید رئیس جمهور منتخب در آمریکا اعلام شود. رئیس جمهوری کنونی باید نتایج انتخابات ریاست جمهوری را بپذیرد و نتایج همه شکایت ها به دادگاه ها در مورد نتایج انتخابات باید اعلام شود.

وی ادامه داد: تنها پس از آن می توان نتایج انتخابات را جمع گیری کرد و بدیهی است که تا به امروز این امر رخ نداده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به تازگی گفت که روسیه با احترام در مورد ترامپ رئیس جمهور کنونی و جو بایدن رفتار می کند و در اینجا هیچ مساله ای برای روسیه وجود ندارد.

رئیس جمهوری روسیه گفت که کشورش در تبریک گفتن به نامزد برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عجله نمی کند و تبریک گفتن به شخص برنده پس از حل و فصل همه مسائل حقوقی در انتخابات ممکن خواهد بود. آنچه که مربوط به تبریک گفتن دیگر کشورها می شود این موضوع به خود آنها مربوط می شود و همه سیاستمداران باتجربه هستند.

وی این را نیز گفت که دولت روسیه آماده است تا با هر شخصی که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود همکاری کند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1363

به "ابراز تاسف کرملین از خروج آمریکا از پیمان آسمان های باز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز تاسف کرملین از خروج آمریکا از پیمان آسمان های باز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید