اخبار سیاسی

خبرنگاران کم رونقی اقتصادی رسانه در کردستان بخاطر عدم مدیریت است

سنندج - خبرنگاران - دانشجوی دکتری مدیریت رسانه گفت: یکی از دلایل کم رونقی و بی رونقی و مرگ اقتصادی رسانه ها بویژه مطبوعات در کردستان، عدم آشنایی کافی دست اندرکاران با شیوه های علمی و کارآمد مدیریت رسانه است.

8 مهر 1399

روحانی: حداقل تا شش ماه دیگر با کرونا درگیر هستیم ، تغییرات آمار مبتلایان به اعمال خودمان باز می شود

رئیس جمهور گفت: حداقل تا 6 ماه با کرونا درگیریم که ممکن است بیشتر هم گردد تا روزی که یک واکسنی به دست ما برسد که موثر باشد و به اندازه کافی در اختیار ما باشد و به دست مردم برسد.

7 مهر 1399

پامپئو: به چین اجازه نمی دهیم مدل حکمرانی خودش را به جهان صادر کند

وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه (به وقت تهران) در پیامی در توئیتر نوشت که به پکن اجازه داده نمی گردد که مدل حکمرانی مستبدانه خود را به دنیا صادر کند.

4 مهر 1399

توافق چین و هند برای کاهش تنش در مناطق مرزی

در پی نشست وزرای دفاع هند و چین، هند امروز (شنبه) اعلام نمود، با چین به توافقی دست یافته است تا در راستای کاهش تنش ها در امتداد مرز مورد مناقشه خودشان حرکت نمایند.

2 مهر 1399

وزیر سابق آموزش و پرورش: کوشش فراوانی برای حذف کنکور داشتم

سید محمد بطحایی نوشت: در دوران مسئولیت خود کوشش فراوانی را برای حذف کنکور و آزمون ورودی مدارس به اصطلاح خاص داشتم.

30 شهریور 1399

وزیر خارجه آلمان: رفتن ترامپ چیزی را تغییر نمی دهد

ایرنا نوشت: هایکو ماس وزیر خارجه آلمان با بیان اینکه سیاست خارجی و امنیتی آمریکا تغییر کرده و این از زمان ریاست جمهوری ترامپ رخ نداده است گفت: در صورت شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، سیاست خارجی ایالات متحده تغییری نخواهد کرد.

29 شهریور 1399

کوشش فرانسه برای بین المللی کردن حادثه انفجار بیروت

در حالی که مقامات لبنانی بر تحقیقات داخلی برای کشف علل انفجار بیروت تاکید دارند فرانسه خواهان تحقیقات بین المللی در این باره شد.

28 شهریور 1399

رویترز: مذاکرات آمریکا و روسیه درباره امنیت فضایی در اتریش

رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی بیان کرد: این هفته مذاکراتی دوجانبه میان مسکو و واشنگتن در خصوص امنیت فضایی برگزار خواهد شد.

27 شهریور 1399

مسکو: روسیه در هیچ ائتلافی علیه دیگر کشورها به خصوص چین مشارکت نمی کند

در حالی که وزیر امور خارجه آمریکا خواهان ایجاد ائتلاف جدید بین المللی علیه چین شده، کاخ کرملین روسیه تاکید نمود که این کشور در هیچ ائتلافی علیه دیگر کشورها به خصوص ضد چین مشارکت نمی کند.

26 شهریور 1399

دادگاه محاکمه عمر البشیر برگزار شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، دادگاه محاکمه عمر البشیر رئیس جمهور برکنار شده سودان به اتهام کودتا و سرنگونی دولت صادق المهدی در سال 1989، امروز سه شنبه برگزار شد.

24 شهریور 1399

تأکید بر ضرورت سرمایه گذاری مشترک بین ایران و بنگلادش

رئیس اتاق ایران با سفیر بنگلادش در تهران دیدار کرد. در این نشست بر ضرورت سرمایه گذاری مشترک و برقراری روابط اقتصادی پایدار تأکید شد. همچنین تهاتر به عنوان راهکاری در برابر آثار ناشی از تحریم های آمریکا علیه ایران مورد تأکید قرار گرفت.

21 شهریور 1399

جلیلی: این هنر نیست مسائل را به جای اینکه حل کنیم؛ منحل کنیم!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: این که هنر نشد که شما هر جا گیر کنید یکی از اهداف و اصول را حذف کنید.و مسائل را به جای اینکه حل کنیم؛ منحل کنیم!

19 شهریور 1399

واکنش پنتاگون به امضای تفاهم نامه همکاری نظامی میان ایران و سوریه

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در واکنش به امضای توافقنامه در زمینه گسترش همکاری میان ایران و سوریه در زمینه نظامی گفت که نظامیان آمریکایی تغییری در برنامه ماموریت شان در سوریه نخواهند داشت.

19 شهریور 1399

ایران از انتخاب اعضای جدید غیردائم شورای امنیت سازمان ملل استقبال کرد

جمهوری اسلامی ایران از انتخاب هند، ایرلند، مکزیک و نروژ به عنوان اعضای جدید غیردائم شورای امنیت استقبال کرد.

17 شهریور 1399

اعطا وام ودیعه مسکن به زودی شتاب می گیرد

به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در رابطه با سوءاستفاده از کد رهگیری برای عدم پرداخت مالیات خانه های خالی گفت: در مقطعی می توانستند چنین کاری را انجام دهند اکنون دیگر دوره آن گذشته است. طبق دسترسی هایی که به اطلاعات و کدهای ملی داریم...

15 شهریور 1399

خبرنگاران آمریکا صدور ویزا برای مقامات چین را محدود می نماید

تهران - خبرنگاران - وزیر امورخارجه آمریکا گفت، واشنگتن صدور ویزا برای بعضی مقامات چین را محدود می نماید زیرا این کشور مانع سفر دیپلمات ها، روزنامه نگاران و گردشگران آمریکایی به تبت شده است.

14 شهریور 1399

تغییرات جدید مصطفی الکاظمی در رده های امنیتی عراق

قاسم الاعرجی (سازمان بدر) و عبدالغنی الاسدی (ژنرال با نیم قرن سابقه و نزدیک به بدر) جایگزین فالح الفیاض در سمت های مشاور امنیت ملی و رییس دستگاه امنیت ملی عراق شدند.

13 شهریور 1399

وزیر دفاع ترکیه: منتظر عذرخواهی فرانسه هستیم

وزیر دفاع ترکیه تاکید نمود که آنکارا منتظرعذرخواهی فرانسه است.

12 شهریور 1399

فهرست سبز سفر به انگلیس منتشر شد

لیست کشورهایی که بدون احتیاج به قرنطینه می توانند به انگلستان سفر نمایند منتشر شدگرنت شپس وزیر حمل و نقل انگلستان بیان کرد: مسافران مقاصد اصلی که به انگلیس سفر می نمایند، از این پس از معاف از قرنطینه خواهند بود و بدون محدودیت می توانند به این کشور سفر...

11 شهریور 1399

همه پرسی قانون اساسی روسیه به ایستگاه آخر رسید

اصلی ترین پروژه سیاسی ولادیمیر پوتین در امسال میلادی که همه پرسی قانون اساسی است و به او اجازه می دهد تا 2036 در قدرت بماند، امروز (چهارشنبه) تکمیل می گردد.

10 شهریور 1399
تعداد: (311)