اخبار سیاسی

رئیس جمهور مکزیک انتها به بایدن تبریک گفت، سکوت ادامه دار پوتین

خبرنگاران : بالاخره پس از تأیید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، رئیس جمهور مکزیک پیروزی جو بایدن را تبریک گفت.

5 بهمن 1399

آذری جهرمی و حاجی میرزایی به مجلس می فرایند

وزرای آموزش و پرورش و ارتباطات و فناوری اطلاعات هفته جاری برای پاسخگویی به سوالات بعضی از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می نمایند.

4 بهمن 1399

آمریکا در بدترین بحران بیکاری در تاریخ خود

خبرگزاری خبرنگاران- رابرت بی ریش وزیر کار سابق آمریکا گفت آمریکا درحال تجربه بدترین بحران بیکاری در تاریخ خود است.

3 بهمن 1399

سفر به آمریکا: کاخ سفید، خانه موقت روسای جمهور آمریکا

ساختمان سفیدی که با تصور شرقی ما از عظمت و شکوه یک کاخ فاصله دارد و خانه بزرگی در پلاک 1600 خیابان پنسیلوانیا (Pennsylvania Avenue NW) در شهر واشنگتن است، دفتر کار و محل اقامت رییس جمهوری آمریکا و خانواده اش است.

3 بهمن 1399

فرمول اروپایی ها برای احیای برجام

خبرنگاران:شورای روابط خارجی اروپایی با حیاتی خواندن بازگشت ایران از کاهش تعهدات برجامی به منظور تسهیل بازگشت آمریکا به این توافق به اعضا پیشنهاد نموده تا طرف ها با صدور بیانیه ای از بازگشت فوری آمریکا به برجام استقبال نمایند.

2 بهمن 1399

خبرنگاران حمایت 17 ایالت آمریکا از شکایت ترامپ علیه نتیجه انتخابات

تهران- خبرنگاران- 17 ایالت آمریکا به دادگاه عالی اعلام کرده اند که آنها از اقدام دادستان کل ایالت تگزاس برای طرح شکایت در راستای تغییر نتیجه انتخابات و پس دریافت پیروزی جو بایدن در کالج الکترال (مجمع گزینشگران) حمایت می کنند.

28 دی 1399

خبرنگاران 286 مددجوی کمیته امداد در خمین مهارت&zwnjهای فنی و حرفه&zwnjای فرا گرفتند

خمین - خبرنگاران - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خمین گفت: 286 مددجوی این نهاد حمایتی در زادگاه امام راحل امسال با هدف بازار محوری و هدایت شغلی آموزش های مهارتی در حوزه کشاورزی، خدمات و صنعت فرا گرفتند.

27 دی 1399

آمریکا به برنامه&zwnjهای تبادل فرهنگی با چین خاتمه داد

وزارت خارجه آمریکا خاطرنشان کرد، به پنج برنامه تبادل فرهنگی خود با چین را ابزار قدرت نرم پروپاگاندایی خوانده و به آنها خاتمه داد.

18 دی 1399

درخواست چین از آمریکا برای لغو تحریم&zwnjهای ایران و بازگشت به برجام

خبرنگاران : سخنگوی وزارت خارجه چین نسبت به بازگشت دولت آینده آمریکا به برجام و برطرف تحریم های اعمالی علیه ایران ابراز امیدواری کرد.

17 دی 1399

وزیر خارجه چین راهی آفریقا شد

سفر وانگ یی عضو شورای دولتی و وزیر خارجه چین به پنج کشور آفریقایی نیجریه، جمهوری دموکراتیک کنگو، بوتسوانا، تانزانیا و سیشل از امروز دوشنبه شروع شد.

16 دی 1399

نشریه تایم: 2020 بدترین سال تاریخ

بحران ویروس کرونا و مرگ هزاران نفر در دنیا همچنین رسوایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ علت نامگذاری این سال به بدترین سال تاریخ معاصر دنیا اعلام شد.

15 دی 1399

توئیت ظریف در حمایت از تفاهمات اعلام شده در خلیج فارس

وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی گفت جمهوری اسلامی ایران از تفاهمات اعلامی کویت در خلیج فارس استقبال می نماید.

12 دی 1399

مقاله انتقادی رئیس سابق پنتاگون صدای ترامپ را درآورد

انتقاد جیمز ماتیس از سیاست اول آمریکای ترامپ و درخواستش از تیم جو بایدن برای اینکه به سرعت از شر آن خلاص گردد، داد ترامپ را درآورد.

10 دی 1399

روسیه همکاری با دولت جدید آمریکا را مشروط کرد

سرگئی لاوروف وزیرامورخارجه روسیه گفت که روسیه صرفا و فقط در شرایط برابر و احترام متقابل و صادقانه با دولت جدید آمریکا همکاری خواهد نمود.

9 دی 1399

سمینار بزرگداشت ابونصر فارابی در تایلند برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران، سمینار بزرگداشت ابونصرفارابی با شرکت اندیشمندان و صاحب نظران مسلمان در دانشگاه چولالانکورن بانکوک برگزار گردید. در این سمینار که با حمایت سفارت جمهوری قزاقستان در بانکوک برگزار گردید، صاحب نظران مسلمان در باب شخصیت و نقش ابونصر...

8 دی 1399

ارزیابی عملکرد هلند در فرآیند دیجیتال سازی

به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه فضای مجازی، به عقیده بسیاری از کارشناسان، دولت هلند، علیرغم اهداف بلندپروازانه ای که طی سال های اخیر در زمینه دیجیتال سازی زیرساخت های این کشور اعلام نموده، عملکرد ضعیفی در این حوزه داشته است. گروه مطالعات مالی...

6 دی 1399

زمان کاهش قیمت لاستیک

کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری در خصوص لاستیک به کاهش قیمت این محصول منجر شد. این موضوع در حالی از سوی مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت تایید شده است که پیش تر معاون سازمان حمایت از امکان ناپذیر بودن کنترل قیمت گفته بود. موضوعی که بسیاری آن را شهادت...

6 دی 1399

مردم ارمنستان به یاد قربانیان جنگ قره باغ راهپیمایی کردند

هزاران تن از مردم ارمنستان به یاد سربازان کشته شدن در جنگ شش هفته ای قره باغ به راهپیمایی در ایروان دست زدند و بار دیگر خواهان کناره گیری نخست وزیر خود شدند.

4 دی 1399

ابراز تاسف کرملین از خروج آمریکا از پیمان آسمان های باز

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه، خروج آمریکا از پیمان آسمان های باز را تاسف آور خواند.

3 دی 1399

پمپئو از ملاقات دوباره با ولی عهد ابوظبی ابراز خرسندی کرد!

به گزارش خبرنگاران، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز شنبه در پیامی توئیتری نوشت: خوشحالم که محمد بن زاید ولی عهد ابوظبی را مجددا دیدار نموده و در زمینه اجرای توافق آبراهام و کوشش ها برای مواجهه با ایران رایزنی می کنیم.

1 دی 1399
تعداد: (385)