اعلام آمادگی بالاترین نهاد کارفرمایی برای مشارکت در ساخت مسکن دولتی

به گزارش مجله سامی، حسین سلاح ورزی رئیس هیات مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران، در نامه ای به ابراهیم رئیسی رئیس جمهور از آمادگی این کانون برای یاری به اجرای طرح اجاد یک میلیون واحد مسکونی در سال اطلاع داد.

اعلام آمادگی بالاترین نهاد کارفرمایی برای مشارکت در ساخت مسکن دولتی

در این نامه آمده است: کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران که بر اساس ماده 131 قانون کار بالاترین نهاد کارفرمایی کشور محسوب می شود، با حضور بیش از دو هزار و 700 تشکل صنفی کارفرمایی در حوزه های مختلف فراوری و خدماتی از جمله شرکت های مختلف زنجیره ارزش صنعت ساختمان و حوزه احداث می تواند نقش موثری در یاری به اجرای پیروز طرح جهش فراوری مسکن و احداث سالیانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور ایفا کند.

این نامه می افزاید: به عنوان نمونه کانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران به عنوان یکی از تشکل های زیرمجموعه، به تنهایی دربرگیرنده بیش از سی و پنج هزار شرکت ساختمانی و پیمانکاری دارای رتبه بندی و تاییدصلاحیت شده از سوی سازمان برنامه وبودجه، ظرفیت قابل قبولی برای اجرای طرح جهش فراوری مسکن تلقی شده و اگر هر کدام از این شرکت های عضو، فقط وظیفه اجرایی احداث 30 واحد مسکونی را بر عهده بگیرند دغدغه ای در مورد احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال وجود نخواهد داشت.

در ادامه این نامه آمده است: از طرف دیگر با توجه به حضور تشکل های مرتبط با صنایع فراوریی زنجیره ارزش صنعت ساختمان از جمله فولاد، سیمان، گچ، کاشی و سرامیک، تاسیسات و تجهیزات و ... در این کانون شاید بتوان به خوبی اپراتور و پلتفرم زنجیره ارزش صنعت ساختمان را در کشور برنامه ریزی نموده و به گونه ای شکل داد که سازوکار تهاتر بین اجزا زنجیره و امکان اجرای روش های تامین اقتصادی و اعتباری مبتنی بر زنجیره، بستر لازم اجرایی فراوری سالیانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور را فراهم کند.

در خاتمه این نامه خطاب به رئیس جمهور آمده است: ضمن اعلام آمادگی کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران برای همکاری در زمینه فراوری و احداث سالیانه یک میلیون واحد مسکونی و اجرای بهینه طرح جهش ملی مسکن، در صورت صلاحدید دستور فرمایید تا ضمن دعوت نماینده این کانون عالی در جلسات شورای عالی مسکن امکان استفاده از این ظرفیت فراهم شود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 17 آبان 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1885

به "اعلام آمادگی بالاترین نهاد کارفرمایی برای مشارکت در ساخت مسکن دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی بالاترین نهاد کارفرمایی برای مشارکت در ساخت مسکن دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید