سیاست فشار حداکثری ترامپ به بن بست خورد

به گزارش مجله سامی، روزنامه آمریکایی واشنگتن پُست در گزارشی با اشاره به افزایش صادرات نفت و اورانیوم ذخیره شده ایران نوشته سیاست فشار حداکثری دولت فعلی آمریکا به بن بست خورده است.

سیاست فشار حداکثری ترامپ به بن بست خورد

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری دانشجو، روزنامه واشنگتن پُست در گزارشی نوشته سیاست فشار حداکثری دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به بن بست خورده است.

واشنگتن پست در توضیح درباره این استدلال به افزایش ذخائر اورانیوم غنی شده و رشد صادرات نفت ایران اشاره کرده است.

روزنامه آمریکایی نوشته هفته گذشته، همزمان با آنکه کاخ سفید در حال سرپوش گذاشتن بر روی خبر شکست ترامپ در رأی گیری ها بود، مقام های دولت او با گزارش هایی از شکست در برابر ایران در دوجبهه روبرو شوند.

طبق توضیحات واشنگتن پست، اولین عرصه شکست دولت ترامپ، گزارش فصلی آژانس بین المللی انرژی اتمی بود که نشان می داد ذخائر اورانیوم ذخیره شده ایران افزایش یافته است.

پس از آن هم، تصاویر ماهواره ای به رصدا یک نفتکش ایرانی پرداختند که بعد از تحویل فرآورده های نفتی به ونزوئلا در حال حرکت به سمت آب های خلیج فارس بود.

این روزنامه آمریکایی در ادامه به تلاش های دقیقه نودی دولت ترامپ برای اعمال تحریم های بیشتر بر جمهوری اسلامی ایران اشاره کرده و نوشته: دولت ترامپ با نزدیک شدن به ماه های آخر خود با موجی از تحریم های جدید قصد دارد ایران را تحت فشار اقتصادی قرار دهد. اما با هر معیاری که بسنجیم، این تلاش ها رو به افول هستند.

در ادامه این گزارش آمده است: نفت کش هایی که در هفته های اخیر به ونزوئلا رسیدند بخشی از کشتی هایی هستند که به گفته تحلیلگران به صورت بی سر و صدا یک میلیون بشکه نفت و گاز ایران را برای مشتری های مشتاق از خاورمیانه گرفته تا جنوب آمریکا و آسیا از جمله چین جابجا می کنند.

واشنگتن پست همچنین نوشته به گفته تحلیلگران این حجم از نفت انتقالی بعد از فصل بهار، 10 برابر شده است و بر اساس آنچه که متخصصان می گویند نشان می دهد که سیاست فشار حداکثری به طور جدی تضعیف شده است؛ سیاستی که دولت ترامپ بعد از خروج از توافق هسته ای (برجام) در سال 2018 آن را بر ایران اعمال کرده است.

در خاتمه این گزارش آمده است: مقامات اطلاعاتی و کارشناسان امور صنعتی گفته اند که کم شدن فشار تحریم ها به ایران فرصت بیشتری می دهد تا با چالش های اقتصادی هولناک مقابله کند، بدون آنکه گامی در تلاش برای ذخیره مجدد اورانیوم بر دارد؛ اقدامی که ذیل توافق هسته ای (برجام) متوقف کرده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1349

به "سیاست فشار حداکثری ترامپ به بن بست خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست فشار حداکثری ترامپ به بن بست خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید