اخبار صنعت

کشمیری:گرنت فناوری، موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه است

مشاور سرپرست دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت عتف گفت: برگزاری گرنت فناوری می تواند یک فرصت مناسب برای تعامل و توسعه پارک ها در کشور و معرفی این ظرفیت ها حتی در سطح منطقه باشد.

23 تیر 1400

صنعت لوازم خانگی از شرکت های خلاق و دانش بنیان دعوت به همکاری کرد

صنعت لوازم خانگی کشور از شرکت های خلاق و دانش بنیان دارای توانمندی دعوت نموده است تا برای حل یک چالش به این صنعت یاری نمایند.

21 تیر 1400

میری: امیدوارم برنامه ریزی فصل آینده مانند امسال نباشد، فولاد برای سهمیه آسیایی می جنگد

هافبک تیم فوتبال فولاد خوزستان تأکید کرد، این تیم در فصل جاری نیز به دنبال کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیاست.

18 تیر 1400

(تصاویر) معضل لیزاب دریایی در استانبول

یک لایه ضخیم و لزج از ماده ای مخاط مانند، در امتداد دریای مرمره در نزدیکی استانبول در حال گسترش بوده و به حیات دریایی و صنعت ماهیگیری منطقه صدمه می زند. کارشناسان، آلودگی و تغییرات اقلیمی را دلیل این امر می دانند.

15 تیر 1400

بورس خصوصی در کنار بورس دولتی ایجاد شود

تهران (پانا) - رئیس اتحادیه آهن، فولاد وفلزات تهران می گوید بخش خصوصی معتقد است که باید بورس دیگری در کنار بورس دولتی ایجاد شود تا رقابت سالم در کشور ایجاد شود و این آمادگی وجود دارد که بورس خصوصی به معنای واقعی در کشور ایجاد شود.

10 تیر 1400

خبرنگاران افزایش قیمت خرید گندم؛ دست واسطه ها را کوتاه کرد

بوشهر- خبرنگاران- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهرگفت: افزایش قیمت خرید تضمینی گندم از سوی دولت اقدامی به موقع و موثر برای کوتاه کردن دست واسطه ها و ایجاد رغبت در کشاورزان برای تحویل محصول به مراکز دولتی است.

30 خرداد 1400

گازرسانی به 9 روستای شهرستان الیگودرز تا سرانجام خردادماه 1400

خبرنگاران/لرستان مدیرعامل شرکت گاز لرستان از گازرسانی به 9 روستای شهرستان الیگودرز تا پایان خردادماه 1400 خبر داد.

27 خرداد 1400

رابطه دولت و مردم با فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی

شفافیت، عدم فساد و کیفیت مقررات به یاری فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی، نوع تازه ای از رابطه میان دولت و مردم را رقم زده است. این تغییرات از یک سو به تعریف شهروندی و از سوی دیگر به مدیریت سیاسی، معنای دیگری بخشیده و کمتر سیاستمداری است که نسبت به حضور در...

25 خرداد 1400

رشد 470 درصدی برداشت نفت از میادین مشترک غرب کارون

خبرنگاران- ایران در سال 92، روزانه فقط 70 هزار بشکه نفت از میادین غرب کارون برداشت می کرد که این رقم در شرایط کنونی با رشد 470 درصدی به 400 هزار بشکه در روز رسیده که علاوه بر ایجاد ثروت برای کشور، باعث شده تا ایران بتواند سهم خود را از این میادین مشترک بازپس...

20 خرداد 1400

شروع پرداخت وام 450 میلیون تومانی مسکن

تهران (پانا) - مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن از افزایش وام ساخت مسکن تا سقف 450 میلیون تومان در صورت استفاده از فناوری های نوین توسط انبوه سازان اطلاع داد.

8 خرداد 1400

چمچمه گلین، آیین سنتی باران خواهی اقوام خراسان شمالی

آیین بومی و سنتی باران خواهی از جمله رسومی است که ریشه در فرهنگ و اعتقادات دینی مردم دارد و در جای جای ایران زمین در اشکال مختلف برگزار می گردد، از جمله در خراسان شمالی که با عنوان چمچمه گلین در فهرست میراث ناملموس کشور نیز به ثبت ملی رسیده است.

4 خرداد 1400

حداقل دستمزد در ونزوئلا 4 برابر شد

به گزارش خبرنگاران، دولت ونزوئلا در جدیدترین تصمیم خود حداقل دستمزد این کشور را با افزایش 300 درصدی به 2.5 دلار رساند. بررسی ها نشان می دهد به رغم 4 برابر شدن حداقل دستمزد در این کشور این رقم از قیمت کالاهایی نظیر یک کیلوگرم گوشت یا حداقل نرخ کرایه تاکسی...

4 خرداد 1400

سقوط راکت چینیِ 21 تُنی به زمین؟

این راکت 30 متری خود نیز به مدار زمین رسیده و یکی از بزرگترین راکت هایی است که بازگشتی کنترل نشده به زمین خواهد داشت.

31 اردیبهشت 1400

گل محمدی: سازمان لیگ در نیم فصل همه کار برای استقلال کرد، شاید از قهرمانی پنجم پرسپولیس می ترسند!

سرمربی پرسپولیس می گوید که سازمان لیگ در نیم فصل اول همه کار برای استقلال کرد.

30 اردیبهشت 1400

افزایش نقاط مرگ در دریا های جهان

مناطق مرگ به نقاطی گفته می شود که میزان اکسیژن آب در آنجا به شدت افت می کند به صورتی که زیست در آن تقریبا ناممکن می شود.

29 اردیبهشت 1400

افزایش 15 هزار و 685 واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز بالاخره در پی جلسه رئیس سازمان بورس و هیات دولت و پیشنهاد ده گانه حمایت از بازار بالاخره رنگ سبز به خود گرفت و با افزایش 15 هزار و 685 واحد روبرو شد.

28 اردیبهشت 1400

آبگرفتگی خانه های روستایی در شهداد و ریگان کرمان

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان از جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی 36 خانه روستایی در پشوئیه شهداد و 5 خانه کپری در ریگان اطلاع داد.

17 اردیبهشت 1400

صالحی: ظرفیت بالقوه غنی سازی مان حدود 24 هزار سو است

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ایران در بخش غنی سازی به آستانه های این فناوری رسیده و خودمان طراحی می کنیم.

12 اردیبهشت 1400

خبرنگاران باقری کنی: تحریم توان تاب آوری در برابر عزم ملی ایرانیان را ندارد

تهران- خبرنگاران- علی باقری کنی دبیر ستاد حقوق بشر ایران در توئیتی به مناسبت سالگرد دستیابی ملت ایران به فناوری هسته ای و پیشرفت در این حوزه تاکید کرد که تحریم توان تاب آوری در برابر عزم ملی ایرانیان را ندارد.

12 اردیبهشت 1400

خبرنگاران کرونا و خیل مسافران بی تفاوت نوروزی در گیلان

رشت - خبرنگاران - اسفند ماه بود که خبر ورود و مشاهده ویروس کرونا در کشور اعلام شد و اینک از آن روز بیش از یکسال می گذرد، سالی که همراه با سختی های و دغدغه ها و نگرانی های بسیار نه تنها برای ما که برای کل جهانیان بود.

6 اردیبهشت 1400
تعداد: (255)