انتقام ترامپ از مخالفانش از طریق واکسن کرونا!

به گزارش مجله سامی، خبرنگاران : ترامپ که دوره اش به سرانجام رسیده است و میخواهد از افرادی که در سیاست مخالف او بوده اند، انتقام بگیرد، حال این بازی را به واکسن کرونا و جان مردم کشانده است.

انتقام ترامپ از مخالفانش از طریق واکسن کرونا!

به گزارش خبرنگاران به نقل از جماران، دونالد ترامپ در اولین نشست خبری پس از انتخابات، نیویورک را به عدم توزیع واکسن تهدید کرد و گفت: میلیون ها دوز از واکسن کرونا فراوری و در تمامی ایالت ها به جز نیویورک که فرماندارش گفته که به آن اعتماد ندارد، توزیع خواهد شد.

بنابر گزارش سی ان ان، رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی عجیب گفت: ما نمی توانیم این واکسن را برای ایالت هایی بفرستیم که نمی خواهند آن را به دست مردمشان برسانند. من می دانم که نیویورکی ها آن را می خواهند، اما فرماندار باید به ما بگوید که چه زمانی آماده است. فرماندار ایالت نیویورک در اقدام سیاسی گفته است که واکسن تهیه شده را نخواهد پذیرفت.

به گفته رئیس جمهور آمریکا دولت فدرال منتظر تغییر تصمیم ایالت نیویورک خواهد بود.

لتیشیا جیمز دادستان کل نیویورک بلافاصله در توئیتر ترامپ را مورد تهدید قرار داد.

او نوشت: هرگونه کوشش دونالد ترامپ برای ممانعت از دسترسی ایالت نیویورک به واکسن کووید 19 که جان ها را نجات می دهد، به سادگی با دعوای حقوقی رو برو خواهد شد. دست از بازی های سیاسی با جان مردم بردارید.

خانم جیمز در بیانیه ای افزود که تهدیدهای ترامپ چیزی بیش از رفتار رئیس جمهوری نیست که دوره اش به سرانجام رسیده است و میخواهد از افرادی که در سیاست مخالف او بوده اند، انتقام بگیرد.

اما رئیس جمهور آمریکا دست از انتقامجویی برنداشت و در پیامی در توییتر بار دیگر گفت که ارسال واکسن ویروس کرونا به ایالت نیویورک در اولویت دولت وی نخواهد بود.

وی در توئیتی نوشت: من نیویورک را دوست دارم، همانطور که همگان می دانیم، دولت ترامپ بسیار زودتر از موعد واکسنی ایمن و عالی را فراوری کرد. (این موضوع) در دولت دیگر پنج سال به طول می انجامید. مشکل این است که فرماندار نیویورک گفته که وی با تاخیر از آن استفاده خواهد نمود و دیگر ایالت ها هم اکنون خواهان آن هستند.

رئیس جمهور آمریکا افزود: ما نمی توانیم زمان را هدر دهیم و تنها می توانیم به آن ایالت هایی بدهیم که واکسن را فوری استفاده می نمایند. بنابراین نیویورک تاخیر خواهد داشت. زندگی های زیادی نجات می یابد اما زمانی که آنها آماده باشند ما آماده هستیم. سیاست بازی را متوقف کنید.

ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی اش گفته است که واکسن کرونا تا ماه آوریل به گونه ای گسترده در آمریکا عرضه خواهد شد.

در این میان، موارد روزانه ابتلا به کرونا در آمریکا به گونه ای بی سابقه تنها در روز آدینه به 176 هزار نفر رسید.

اندرو کومو فرماندار نیویورک در شبکه ام اس ان بی سی در حمله به دونالد ترامپ گفت: هرچه می گوید از حقیقت به دور است که جای تعجب ندارد. این یک ویروس است و به سیاست ها جوابی نمی دهد. شما نمی توانید علیه آن توئیت کنید بلکه باید به درمان آن بپردازید و ما هرگز آن را انجام ندادیم.

فرماندار دموکرات ایالت نیویورک، بارها در بحبوحه شیوع ویروس کرونا از نحوه مدیریت دولت ترامپ برای مقابله با این همه گیری انتقاد نموده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1346

به "انتقام ترامپ از مخالفانش از طریق واکسن کرونا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقام ترامپ از مخالفانش از طریق واکسن کرونا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید