برترین دانشگاه های کانادا ، تجربه تحصیل در کنار زیبایی های کانادا

به گزارش مجله سامی، به این فکر افتاده اید که برای ادامه تحصیل خود در یکی از دانشگاه های خارجی ثبت نام کنید و به این نتیجه رسیده اید که کشور کانادا و یکی از برترین دانشگاه های کانادا را برای تحصیل انتخاب کنید اما نمی دانید کدام دانشگاه در بین معروف ترین دانشگاه های کانادا را برگزینید. مسلماً هر دانشگاهی با توجه به مکانی که در آن واقع شده است نقاط قوت و ضعفی را در خود جای داده و بیشتر این نقاط مثبت و منفی بسته به رشته و دانشکده ای است که شما آن را انتخاب می کنید. حتما شنیده اید که هر دانشگاه به خاطر رشته یا امکاناتی که در آن وجود دارد، شهرت دارد مثل دانشگاه واترلو در بین بهترین دانشگاه های کانادا که در ریاضی و رشته های مهندسی در کشور کانادا زبانزد است یا کالج هنر و طراحی نوا اسکاشیا که به داشتن بهترین رشته های هنری معروف است و گزینه خوبی برای علاقمندان به هنر و نقاشی است. در سال های اخیر برترین دانشگاه های کانادا را با توجه به یکسری معیارها و جمع آوری نظرخواهی های مختلف رتبه بندی کردند. از جمله این معیارها می توان به استاد و دانشجو، زندگی اجتماعی اشاره نمود و این به شما بستگی دارد که بر اساس چه معیار و فاکتوری می خواهید در یک دانشگاه تحصیل کنید. در این بخش ما برای راحتی کار شما و رتبه بندی دانشگاه ها در بین بهترین دانشگاه های کانادا عواملی مانند محبوبیت، موقعیت مکانی، کیفیت رشته ها، مهاجر دوست بودن مکان و شهریه را در نظر گرفته ایم.این نکته حائز اهمیت است که میزان شهریه به دانشگاه و رشته ای که در آن تحصیل می کنید، بستگی دارد و ما در اینجا برآوردهای تقریبی برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد براساس هزینه میانگین سالانه برای 4 سال تحصیلی در رشته های هنر یا علوم پایه را مدنظر قرار دادیم.

برترین دانشگاه های کانادا ، تجربه تحصیل در کنار زیبایی های کانادا

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

دانشگاه آلبرتا، ادمونتون

هزینه تحصیل برای یک سال تحصیل در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 20076$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 8220$ می باشد. در خط شمالی کانادا جایی که پر از چاه های نفتی بزرگ در دل زمین های پست و بلند است، دانشگاه های تحقیقاتی زیادی وجود دارد. یکی از معروف ترین دانشگاه های کانادا، دانشگاه آلربتا در شهر ادمنتون در شمال کانادا می باشد. این دانشگاه که از معروف ترین دانشگاه های کانادا بوده، در یکی از شهرهای سردسیر کانادا واقع شده است. شهری با امکانات زیاد و بسیار خوب که می تواند مکانی مناسب برای ادامه تحصیل شما باشد اما این دانشگاه از لحاظ هزینه و شهریه در مقطع لیسانس بسیار گران و پر هزینه بوده ولی برای کسانی که می خواهند در مقطع فوق لیسانس ادامه تحصیل دهند، بسیار مناسب است.

دانشگاه مونترال

هزینه تحصیل برای یک سال تحصیل در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 14618$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 12550$ است. دانشگاه مونترال یکی از برترین دانشگاه های کانادا محسوب می گردد که در خارج از کشور فرانسه و در کشور کانادا به زبان فرانسوی در آن تدریس می گردد. هزینه ثبت نام و شهریه این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر مناسب است و برای کسانی که به رشته های مهندسی و اقتصاد علاقه دارند مکان خوبی برای ادامه تحصیل است. نکته بسیار جالب این دانشگاه در این است که افرادی از کشور فرانسه به این دانشگاه می آیند یا شهروندان فرانسوی زبان کشورهای دیگر می توانند با هزینه ای اندک در این دانشگاه مانند سایر دانشجویان اهل کبک تحصیل نمایند و خیلی راحت با هزینه ای مناسب که حدود 1500 دلار در سال می گردد، در دانشگاه مونترال مشغول به تحصیل شوند. این موضوع برای همه دانشگاه های منطقه کبک نیز وجود دارد. اگر بتوانید زبان فرانسه را یاد بگیرید و یا اگر به زبان فرانسه مسلط هستید می توانید راحت در این دانشگاه با کمترین هزینه پذیرش بگیرید زیرا بهترین انتخاب برای شما همین دانشگاه در بین بهترین دانشگاه های کانادا می باشد.

دانشگاه دال هوزی، هالیفاکس

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 15792$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 16762$ می باشد. دانشگاه دال هوزی یکی از بزرگترین دانشگاه هایی است که در شرق مونترال در بندر هالیفاکس واقع شده است. منطقه ای که این دانشگاه در آن است بسیار مهاجر دوست است و سالانه افراد زیادی به آنجا مهاجرت می نمایند و سرشار از غذاهای دریایی بسیار غنی می باشد. از نظر شهریه نیز این دانشگاه رتبه خوبی در پایین بودن هزینه ثبت نام و شهریه دارد و در مقطع لیسانس جز رتبه دوم در خارج از منطقه کبک به شمار می رود و رشته هایی چون حقوق و خبرنگاری و همچنین رشته های هنرهای آزاد در این دانشگاه تدریس می گردد و به خاطر همین رشته هاست که شهرت فراوان در بین برترین دانشگاه های کانادا یافته و اگر علاقمند به ادامه تحصیل در هریک از این رشته ها هستید، این دانشگاه گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

دانشگاه بریتیش کلمبیا، ونکوور

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 23300$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 7793$ می باشد. خیلی افراد به دنبال این هستند که با کمترین هزینه بتوانند در یک دانشگاه خوب تحصیل نمایند. شاید بخواهید در مقطع لیسانس درس بخوانید و به دنبال این هستید که کم هزینه ترین دانشگاه را جز انتخاب های خود قرار دهید اما اگر بخواهید در مقطع فوق لیسانس و یا بالاتر ادامه تحصیل کنید، بی شک دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور که یک دانشگاه تحقیقاتی بزرگ محسوب می گردد، بهترین انتخاب برای شما هم از نظر سطح دانشگاهی و هم از نظر هزینه های کم در شهریه می باشد. در این دانشکده رشته هایی مثل زیست شناسی دریایی یا داستان نویسی و رشته های بسیار دیگری تدریس می گردد و یکی از دانشگاه هایی است که از دانشجویان بین الملل در مقطع فوق لیسانس و بالاتر تنها کمی بیشتر از دانشجویان کانادایی شهریه می گیرد. این دانشگاه در یکی از بهترین شهرهای جهان واقع شده است شهری با آب و هوای مناسب و طبیعت زیبا و شگفت انگیز و تنوع های شهری و مردمی که باعث می گردد هر دانشجوی بین الملل این دانشگاه را در بین بهترین دانشگاه های کانادا یکی از اولین اولویت های انتخاب خود قرار دهد.

دانشگاه یورک، تورنتو

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 19575$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 12023$ می باشد. اگر به دنبال یک دانشگاه پیشرفته هستید و دلتان می خواهد تا در یک شهر زیبا تحصیل کنید و به دنبال تنوع در تحصیل خود می شد، بهترین گزینه برای شما دانشگاه یورک در شهر تورنتو می باشد. شهریه این دانشگاه نه زیاد است و نه کم بلکه از شهریه نسبتاً مناسب و متوسطی برخوردار است به همین خاطر می تواند امکان زندگی را برای شما در شهر بزرگی مثل تورنتو فراهم کند. شهر تورنتو شهری زیبا است که با امکانات فراوان و طبیعت بکر و شگفت انگیزش باعث شده که دانشجویان خارجی زیادی بخاطر این زیبایی ها و امکانات خوب اینجا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب نمایند و اگر شما هم به دنبال این هستید تا در کنار تحصیل در یک دانشگاه خوب از زندگی هم لذت ببرید پس دانشگاه یورک انتخاب بسیار خوبی در بین معروف ترین دانشگاه های کانادا برای شما خواهد بود.

دانشگاه ساسکاچوان، ساسکاچوان

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 17470$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 5377$ می باشد. اگر به دنبال دانشگاهی هستید که بتوانید با هزینه ای کم در مقطع فوق لیسانس ادامه تحصیل دهید، بهترین گزینه برای شما دانشگاه ساسکچوان است. شهریه این دانشگاه در مقطع فوق لیسانس ارزان است و به همین خاطر شهرت بسیاری در غرب کبک پیدا نموده است. این دانشگاه هم مثل دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه تحقیقاتی بزرگی است که در شهر ساکچوان واقع شده است. شهری با زمستان های سرد و آسمانی بسیار زیبا و پر از ستاره. اگر به رشته های تاریخ و کشاورزی علاقه زیادی دارید، پیشنهاد می کنیم که در این دانشگاه در میان بهترین دانشگاه های کانادا ثبت نام کنید.

دانشگاه تورنتو

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 34000$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 19714$ می باشد.دانشگاه تورنتو از آن دسته دانشگاه هایی است که بخاطر شهریه بسیار بالایش شهرت جهانی پیدا نموده است. در واقع این دانشگاه گران ترین دانشگاه در کشور کانادا محسوب می گردد و در یکی از بهترین شهرهای کانادا اما در عین حال گرانترین شهر کانادا واقع شده است. درست است که این دانشگاه خیلی شهریه بالایی دارد اما از نظر سطح علمی و امکانات بسیار فوق العاده و مطابق با استانداردهای روز جهان و جز یکی از برترین دانشگاه های کانادا محسوب می گردد. اگر از آن دسته افرادی هستید که دلتان می خواهد در یک دانشگاه خوب با سطح علمی بسیار بالا تحصیل کنید، این دانشگاه انتخاب خوبی می تواند برای شما باشد. در هر صورت انتخاب باشماست که تحصیل را مهمتر بدانید یا هزینه و پول را.

دانشگاه کوئین، کینگ استون

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 26361$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 14114$ است. دانشگاه کوئین واقع در شهر کینگ استون است که بین دو شهر مونترال و تورنتو واقع شده اما آنچنان بزرگ نیست که به چشم آید به همین خاطر است که تنوع نژادی در آن به مراتب کمتر دیده می گردد. این دانشگاه برای افرادی که دوست دارند تحصیلاتی با استانداردهای جهانی روز جهان داشته باشند، بسیار گزینه مناسبی است. این دانشگاه در استان انتاریو ارزانترین دانشگاه محسوب می گردد و شهرتش بخاطر رشته های است که دارد رشته هایی چون مهندسی، حقوق، پزشکی، علوم سیاسی و جغرافیا. زندگی در شهری که این دانشگاه در آن واقع شده است، بسیار ارزانتر از شهرهای بزرگ کانادا است که در شرق، غرب و شمال واقع شده اند. البته این را باید گفت که این نزدیک بودن به شهرهای بزرگ مزیت بسیار خوبی است. با این حال اگر به دنبال محیطی آرام و بدون سروصدا هستید و می خواهید در گوشه ای بنشینید و خود را غرق مطالعه و تحقیقات بکنید، این شهر کوچک سکوت و خلوت خوبی را در اختیار شما می گذارد و همچنین می توانید هر روز از مناظر زیبای این شهر و دانشگاه لذت ببرید. حتما تحصیل در محیطی نزدیک به دریاچه ای زیبا در روحیه و روند درس خواندن تاثیر می گذارد و به خاطر همین دریاچه است که جذابیت این دانشگاه در بین بهترین دانشگاه های کانادا دوچندان شده است.

دانشگاه مموریال کانادا، نیوفاندلند

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 8800$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 5718$ است. دانشگاه کوچک مموریال کانادا با قدمتی 60 ساله که در سرزمین کوهستانی نیوفاندلند واقع شده است. شاید فکر کنید چه کسی در این دانشگاه کوچک و قدیمی مشغول به تحصیل می گردد اما اگر خوب دقت کنید می توانید بفهمید که تعداد دانشجویان بین المللی که به این دانشگاه می روند، بسیار زیاد است و متوجه می شوید که این دانشگاه چیزهای زیادی دارد که باعث می گردد افراد زیادی به فکر ادامه تحصیل در این دانشگاه باشند. این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر شهریه بسیار پایینی دارد و دلیل آن این است که این مکان از محل درآمدهای نفتی اداره می گردد به همین خاطر است که ارزانترین دانشگاه در کانادا برای آن دسته از دانشجویان بین الملل و همچنین دانشجویانی که واجد شرایط معافیت شهریه در دانشگاه های فرانسوی زبان کبک نشده اند، می باشد. رشته های متنوعی در این دانشگاه وجود دارد از جمله رشته های علوم دریایی مثل معماری دریایی، مهندسی دریایی و همچنین علوم انسانی که برنامه ریزی های خوبی برای این قبیل رشته ها در این دانشگاه وجود دارد و یکی از رشته های مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه رشته فولکلور است که در نوع خود بی نظیر و منحصر به فرد است. بسیاری از دانشجویان بین الملل به خاطر هزینه های پایین زندگی در این شهر و شهریه بسیار پایین این دانشگاه آن را جز اولین انتخاب های خود در بین معروف ترین دانشگاه های کانادا قرار می دهند.

دانشگاه مک گیل، مونترال

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین الملل 17859$ و هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس 16118$ است. دانشگاه مک گیل از آن دسته دانشگاه هایی است که هرکسی اسم و آوازه آن را شنیده است. این دانشگاه در شهر مونترال واقع در ایالت کبک بنا شده و برای دانشجویانی که از پرداخت هزینه و شهریه دانشگاه معاف می شوند و ملزم به پرداخت شهریه نیستند، بسیار گزینه مناسبی است. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از شرایط معافیت از پرداخت شهریه به سایت دانشگاه مراجعه کنید. مونترال شهر بزرگی است که در بین سه شهر بزرگ دیگر کانادا از نظر هزینه های زندگی ارزان تر است و شهری است که اصلا رنگ و بوی شهرهای آمریکای شمالی را به خود نگرفته است هرچند که در آمریکای شمالی واقع شده است. اگر به دنبال این هستید تا در دانشگاهی خوب و ارزان ادامه تحصیل دهید و در کنار درس از نزدیک کانادای واقعی و اصیل را ببینید و تجربه کنید حتما دانشگاه مک گیل را در بین برترین دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 27 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 242

به "برترین دانشگاه های کانادا ، تجربه تحصیل در کنار زیبایی های کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین دانشگاه های کانادا ، تجربه تحصیل در کنار زیبایی های کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید