به اجبار شوهرم سرقت می کردم!

به گزارش مجله سامی، پلیس مشهد طی چند روز گذشته در حالی دو باند گوشی قاپی و دستبرد به اموال داخل خودرو ها را در مناطق آبکوه و قاسم آباد متلاشی کرد که یکی از متهمان مدعی است به اجبار شوهرش، دست به سرقت می زند!

به اجبار شوهرم سرقت می کردم!

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، ساعت 3 بامداد دهم آذر، ماموران گشت نامحسوس کلانتری قاسم آباد مشهد وارد کوچه و خیابان های حوزه استحفاظی شدند و نقاط کوری را که احتمال ارتکاب جرم در آن ها وجود داشت زیرنظر گرفتند. نیرو های انتظامی کلانتری که از مدتی قبل به فرماندهی سرهنگ عسکری (رئیس کلانتری قاسم آباد) رصد های اطلاعاتی دزدان سابقه دار و حرفه ای را در دستور کار قرار داده اند، دامنه فعالیت های مبارزه با سرقت را به مناطق مختلف گسترش دادند تا این که در یکی از خیابان های انتهای بولوار اندیشه به خودروی پرایدی مشکوک شدند که زن جوانی سرنشین آن بود. استعلام از مرکز فرماندهی، معین کرد خودروی مذکور سرقتی است.

وقتی ماموران زن 27 ساله را مورد بازپرسی قرار دادند، مدعی شد که شوهرش داخل مجتمع مسکونی به ملاقات دوستش رفته است! اما این ادعا در آن ساعت بامداد برای پلیس باورکردنی نبود. دقایقی بعد مرد 35 ساله ای از درون مجتمع بیرون آمد و با دیدن پلیس پا به فرار گذاشت، اما هنوز قدم از قدم برنداشته بود که حلقه های قانون بر دستانش گره خورد. در بازرسی از خودروی پراید مقادیر زیادی لوازم سرقتی مانند پتو، کیف قهوه ای حاوی مدارک، کارت بانکی، وجه نقد و ... کشف شد. با انتقال متهمان به دایره تجسس کلانتری، تحقیق از زوج دزد در حالی توسط افسران کارآزموده شروع شد که مرد سابقه دار ادعا کرد خودرو را از یکی از دوستانش به امانت گرفته است تا با آن به اموال داخل خودرو ها دستبرد بزند! در همین حال زن 27 ساله نیز که دزد سابقه دار را شوهر خود معرفی می کرد، در اعترافاتش گفت: پنج سال قبل زمانی که از شوهرم طلاق گرفته بودم به عقد موقت نوید (متهم) درآمدم، ولی او مردی رفیق باز و بیکار بود که مرا با دعوا و اصرار مجبور می کرد تا در سرقت ها با او همکاری کنم که پلیس به ما مشکوک نشود! من هم به ناچار برای دستبرد به اموال داخل خودرو ها با او همکاری می کردم، اما خودروی سرقتی متعلق به یکی از دوستانش در منطقه سیدی مشهد است. به گزارش خراسان، تحقیقات در این باره ادامه دارد.

اعتراف به 40 فقره گوشی قاپی

به گزارش خراسان، در همین حال فرمانده انتظامی مشهد از متلاشی شدن یک باند گوشی قاپی در منطقه آبکوه اطلاع داد که یکی از دزدان به 40 فقره سرقت اعتراف نموده است.

سرهنگ عباس صارمی با اشاره به گوشی قاپی های سریالی در مناطق کوی امیر (ع)، بولوار شهید فرامرز عباسی، ساجدی، جانباز، فخر و بهاران اضافه کرد: به دنبال وقوع این سرقت ها، کنترل و مراقبت های پوششی ماموران کلانتری آبکوه با اجرای یک طرح ویژه شروع شد تا این که سرنشینان دو دستگاه موتورسیکلت در بولوار شهید ساجدی، تحت تعقیب قرار گرفتند، اما با فرار سه نفر از متهمان، یکی از اعضای این باند به چنگ قانون افتاد.

مقام ارشد پلیس مشهد توضیح داد: این جوان 18 ساله در بازپرسی ها ضمن معرفی سه همدست فراری خود به پلیس، پرده از 40 فقره گوشی قاپی برداشت و اعتراف کرد که گوشی های سرقتی را به یک مالخر می فروخته اند!

سرهنگ صارمی ساداتی با تاکید بر رعایت نکات آموزشی پلیسی توسط شهروندان برای جلوگیری از گوشی قاپی ها گفت: تحقیقات گسترده برای دستگیری متهمان فراری شروع شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1389

به "به اجبار شوهرم سرقت می کردم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به اجبار شوهرم سرقت می کردم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید