بی میلی شرکت های آمریکایی برای خروج از چین

به گزارش مجله سامی، علیرغم جوسازی های اجرا شده درباره تصمیم شرکت های آمریکایی برای خروج از چین، خبر ها حاکی از آن است که شرکت های عظیم آمریکایی، فعلا برنامه ای برای خروج از چین ندارند.

بی میلی شرکت های آمریکایی برای خروج از چین

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه مالی مجله سامی به نقل از راشاتودی، نتایج یک نظرسنجی حاکی از آن است که علیرغم جوسازی های صورت گرفته وانتشار اخباری مبنی بر تصمیم شرکت های عظیم آمریکایی برای خارج کردن کارخانه های خود از چین، اما آن ها فعلا برنامه ای برای خارج شدن از پرجمعیت ترین کشور دنیا، ندارند.

البته ممکن است به خاطر شیوع ویروس کرونا، این شرکت ها مجبور شوند تغییراتی در استراتژی تجاری خود ایجاد کند.

نتایج نظرسنجی صورت گرفته توسط اتاق بازرگانی آمریکا در چین و اتاق بازرگانی آمریکا در شانگ های در نظرسنجی از 25 شرکت با درآمد دنیای بالای 500 میلیون دلار در سال، 70 درصد آن ها می گویند علیرغم تاثیرگذاری شیوع ویروس کرونا، برنامه ای برای تغییر مکان فراوری خود ندارند.

40 درصد این شرکت ها هم اعلام کردند که نمی خواهند در استراتژی چرخه تامین خود در چین، تغییری ایجاد نمایند.

نیمی از شرکت های حاضر در این نظرسنجی هم می گویند هنوز خیلی زود است درباره جابجایی کارخانه های خود از چین به کشوری دیگر، تصمیم گیری نمایند و تنها 4 درصد معادل یک شرکت اعلام نموده اند که می خواهند تمام فراوری خود را از چین خارج نموده و سه شرکت دیگر نیز گفته اند که قصد دارند بخشی از فرایند فراوری خود را از این کشور آسیایی بیرون ببرند.

کرگیبز، دبیر اتاق بازرگانی آمریکا در شانگهای، می گوید: شرکت ها در حال تطبیق دادن استراتژی تجاری خود با شرایط کنونی هستند و قرار نیست شاهد خروج گسترده آن ها از چین، به خاطر شیوع کرونا باشیم.

با این حال 20 درصد مؤسساتی که در نظرسنجی اتاق های بازرگانی آمریکا در چین و شانگهای، شرکت نموده اند، می گویند: شیوع کرونا استقلال مالی دوکشور از یکدیگر را تسریع بخشیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 خرداد 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 972

به "بی میلی شرکت های آمریکایی برای خروج از چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی میلی شرکت های آمریکایی برای خروج از چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید