تامین امنیت غذایی به معیشت مردم گره خورده است

به گزارش مجله سامی، تهران (پانا) - در هفتیمن همایش تجلیل از مدیران برتر جهادی که در سالن اجلاس خبرگان برگزار گشت، علیرضا بزرگی به عنوان مدیر برتر جهادی در بخش امنیت غذایی کشور انتخاب شد.

تامین امنیت غذایی به معیشت مردم گره خورده است

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش وزارت جهادکشاورزی، تامین امنیت غذایی علاوه بر نقش استراتژیکی که برای تامین مایحتاج عمومی دارد و به معیشت مردم گره خورده است نقش مهمی در اشتغال، توسعه و استقلال کشور دارد ؛ رهبر معظم انقلاب در ادوار مختلف به موضوع تامین امنیت غذایی با تکیه بر توان تولید داخل و عدم وابستگی به واردات محصولات کشاورزی به ویژه در کالاهای اساسی تاکید نموده اند.

در محور های اصلی بیانیه گام دوم انقلاب و چشم اندازه های اجرایی کشور، به صورت مفصل به موضوع امنیت غذایی پرداخته و تکالیفی برای دستگاه های مختلف تعریف شده است ؛ درکشور ما، منابع و وزیر ساخت و فرصت های زیادی برای توسعه کشاورزی وجود دارد و دلیل اصلی کمبود ها و وابستگی ها به واردات سبک مدیریتی اقتصاد کشور است.

تنها راه بهبود شرایط اقتصادی به ویژه در شرایط تحریم و کرونا مدیریت جهادی است و دلیل کاستی های موجود را باید در مدل های اداره اقتصاد کشور جستجو کرد؛ با نگاه به گذشته تعیین می شود هرجا با روحیه و فرهنگ مدیریت جهادی عمل شده، پیروز بوده ایم که نمونه آن در 8 سال دفاع مقدس قابل مشاهده است.

بالندگی صنایع دفاعی و وجود امنیت در کشور نیز به دلیل همین روحیه است و حتی در بخش های اقتصادی نیز هرجا با روحیه جهادی عمل شده نتایج خوبی به دست آمده است.

بنابراین گزاش، علیرضا بزرگی مدیرعامل هلدینک تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) گام های موثری در حل برخی از چالش های جدی امنیت غذای کشور برداشته است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1567

به "تامین امنیت غذایی به معیشت مردم گره خورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین امنیت غذایی به معیشت مردم گره خورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید