تعداد سهمیه ها و رشته های المپیک پاریس دسامبر تعیین می گردد

به گزارش مجله سامی، کمیته بین المللی المپیک اعلام نمود تعداد سهمیه ها و رشته های حاضر در بازی های 2024 دسامبر نهایی می گردد.

تعداد سهمیه ها و رشته های المپیک پاریس دسامبر تعیین می گردد

به گزارش مجله سامی به نقل از فارس، هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک (IOC) گفت آخرین مهلت تأیید رویدادها و سهمیه ورزشکاران در بازیهای 2024 پاریس فرانسه ماه دسامبر (آذر-دی) خواهد بود.

IOC می گوید این تصمیم پس از بازخورد از سوی ورزشکاران، فدراسیون های بین المللی، کمیته های ملی المپیک و پاریس 2024 طبق توصیه کمیسیون برنامه المپیک گرفته می گردد.

این مهلت شامل تصمیم نهایی در خصوص دنس اسپورت، اسکیت بوردینگ، موج سواری و ورزش های صعودی هم خواهد شد که به طور موقت سال گذشته پس از تأیید IOC در برنامه های پاریس قرار گرفتند.

انتظار می رفت که به دنبال نظارت بر ورزش در مدت 18 ماه، عملکرد اسکیت، موج سواری و ورزش های صعودهای در اولین بازیهای المپیک در توکیو ارزیابی گردد. به تعویق افتادن بازی های توکیو بدین معنی است که عملکرد این رشته ها قابل ارزیابی نیست.

هیات اجرایی IOC اصول را در خصوص رویدادها و تعداد سهمیه های پاریس اعلام نموده است. این اصول شامل کاهش تعداد سهمیه ورزشکاران به 10 هزار و 500 نفر با وجود تمام ورزش های جدید است.

10 هزار و 500 سهمیه در منشور المپیک به عنوان حداکثر تعداد نشان داده می گردد، اگرچه در توکیو حدود11 هزار ورزشکار حضور خواهند داشت. تعداد برابر زنان و مردان در المپیک تیز از جمله اولویت های کمیته بین المللی المپیک محسوب می گردد.

  • زنگ خطر برگزار نشدن المپیک 2020 توکیو
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1077

به "تعداد سهمیه ها و رشته های المپیک پاریس دسامبر تعیین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد سهمیه ها و رشته های المپیک پاریس دسامبر تعیین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید