تنفس هوای مطلوب در بیشتر مناطق پایتخت

به گزارش مجله سامی، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (6 اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت کاهش پیدا می نماید و در اواخر وقت با افزایش تندی باد، کاهش غلظت ذرات معلق و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش بینی می گردد.

تنفس هوای مطلوب در بیشتر مناطق پایتخت

به گزارش گروه اجتماعی مجله سامی، بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در نخستین ساعات امروز (6 اردیبهشت ماه)، تجمع ذرات معلق ناشی از ازدیاد تردد خودرو ها و حاکمیت جو آرام و آسمان نیمه ابری سبب کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران خواهد شد.

طی روز با رشد ناپایداری، وزش باد و احتمال بارش پراکنده تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد. همچنین در اواخر وقت امروز (6 اردیبهشت ماه) با افزایش تندی باد، انتظار می رود کاهش غلظت ذرات معلق و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق را ببینیم.

صبح فردا (7 اردیبهشت ماه) با برقراری شرایط مساعد جوی طی ساعات گذشته، کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار خواهد گرفت.

در طول روز نیز بارش های پراکنده و وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود و در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول و پاک باقی خواهد ماند.

پیش بینی می گردد در ساعات پایانی فردا (7 اردیبهشت ماه) کاهش تندی باد تا حدودی سبب تجمع آلاینده ها گردد و در پاره ای از مناطق پرتردد کیفیت هوا کاهش پیدا می نماید.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته 74 و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص هم اکنون 90 و هوا در شرایط قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 30 خرداد 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 979

به "تنفس هوای مطلوب در بیشتر مناطق پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنفس هوای مطلوب در بیشتر مناطق پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید