خبرنگاران روسیه: تحریم ارسال یاری های پزشکی به ایران و ونزوئلا را سخت نموده است

به گزارش مجله سامی، مسکو - خبرنگاران - رئیس بنیاد صلح روسیه گفت: آمریکا، انگلیس و اتحادیه اروپا باید در شرایط شیوع بیماری کرونا در دنیا، سیاست تحریم های یکجانبه را کنار بگذارند زیرا که این تحریم ها امکان یاری های پزشکی و درمانی به کشورهایی همچون ایران و ونزوئلا را سخت نموده است.

خبرنگاران روسیه: تحریم ارسال یاری های پزشکی به ایران و ونزوئلا را سخت نموده است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگاران، لئونید اسلوتسکی رئیس کمیسیون امور بین الملل دومای روسیه در بیانیه ای که در پایگاه اینترنتی بنیاد صلح روسیه منتشر شد، اعلام کرد: بشریت با چالش بی سابقه شیوع ویروس کرونا روبرو شده است که تقریبا همه کشورهای دنیا را دربر گرفته و بیماری بر اثر این ویروس جان انسانها را می گیرد.

وی اضافه نمود: حدود 1.2 میلیون نفر در کشورهای مختلف دنیا به بیماری کرونا مبتلا شده و بیش از 70 هزار نفر جان خود را از دست داده اند، پیامد شیوع این بیماری بحران مالی در دنیا است.

رئیس بنیاد صلح روسیه اعلام کرد: معتقدم که پیروزی بر این ویروس فقط با اقدام جمعی امکانپذیر است، در این پیوند می خواهم به این نکته اشاره کنم که در مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص پیش نویس بیانیه ای برای همبستگی دنیای در مبارزه با کرونا که از سوی روسیه صادر شد، توافق به دست نیامد.

وی اضافه نمود: در این سند بر ضرورت یاری فوری به کشورهای آسیب دیده از کرونا و نیز خودداری از جنگ های تجاری و تحریم های یکجانبه که بدون تایید شورای امنیت اعمال شده است، به منظور تامین شرایط دسترسی ملت ها به مواد غذایی و دارو تاکید شد.

مقام پارلمانی روس در بیانیه خود یاداوری کرد: بیانیه پیشنهادی روسیه در سازمان ملل از طرف آمریکا، اتحادیه اروپا، انگلیس، گرجستان و اوکراین فقط به دلایل سیاسی و برغم درخواست دبیر کل سازمان ملل برای لغو تحریم ها، رد شد.

اسلوتسکی نوشت: کشورهای غربی که خود را دمکراتیک می خوانند تحریم های گوناگون در خصوص یک سوم مردم کره زمین وضع نموده اند و قصد لغو این تحریم ها را حتی در شرایط مبارزه با کرونا ندارند.

وی ادامه داد: این گونه سیاست ضدبشری یاری های پزشکی و درمانی برای مردم کشورهایی همچون ایران و ونزوئلا را سخت می نماید و نیز به بازسازی اقتصاد ملی بعضی کشورها از جمله در قاره اروپا یاری نمی نماید.

مقام پارلمانی روس در انتها بیانیه نوشت: بنیاد صلح روسیه به نوبه خود به یاری به کشورهای آسیب دیده از کرونا با همه امکانات موجود ادامه خواهد داد.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 941

به "خبرنگاران روسیه: تحریم ارسال یاری های پزشکی به ایران و ونزوئلا را سخت نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روسیه: تحریم ارسال یاری های پزشکی به ایران و ونزوئلا را سخت نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید