روسیه: حرف و عمل آمریکا خلاف هم است

به گزارش مجله سامی، دیمیتری پسکوف سخنگوی رسانه ای ریاست جمهوری روسیه در ارتباط با تحریم های تازه آمریکا علیه پروژه انتقال گاز روسیه به آلمان گفت: آنها درباره روابط و مذاکرات دو جانبه در حرف یک چیز می گویند و در عمل خلاف آن عمل می نمایند.

روسیه: حرف و عمل آمریکا خلاف هم است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

پسکوف در خصوص لزوم درک اقدامات ایالات متحده که تحریم هایی را علیه روسیه در ارتباط نورد استریم 2 اعمال نموده است گفت: حرف و عمل آنها در ارتباط با مذاکرات و برطرف اختلافات با هم متضاد است.

خزانه داری ایالات متحده روز آدینه، سه شرکت و 13 کشتی روسیه را که در تکمیل پروژه انتقال گاز روسیه به آلمان (نورد استریم 2) مشارکت دارند، تحریم کرد.

در عین حال کرملین بیان کرد که ، ساخت و تکمیل این پروژه بدون در نظر گرفتن تحریم های ایالات متحده ادامه خواهد یافت.

نورد استریم 2 پروژه مشترک بین شرکت گازپروم روسیه و پنج شرکت انرژی اروپای غربی است، حدود 121 کیلومتر از خط لوله یک هزار و 230 کیلومتری این پروژه از اعماق دریای بالتیک می گذرد. 93 کیلومتر آن از آب های دانمارک و 28 کیلومتر از آب های آلمان عبور می نماید. به رغم تحریم های یک جانبه آمریکا علیه مقاطعه کار سوئیسی و چند شرکت بیمه به منظور فشار بر آنها برای خروج از این پروژه، در اواخر سال 2020 کار این پروژه از سر گرفته شد.

پسکوف گفت: آنها در خصوص یک موضوع صحبت می نمایند اما در عمل کار دیگری انجام می دهند. وی اضافه نمود: ما باید آنالیز کنیم در ارتباط با این رفتارهای آمریکا چه چیزی برای ما بهتر خواهد شد.

الکسی پوشکوف، عضو شورای فدراسیون روسیه هم گفت که این اقدامات واشنگتن امتناع ایالات متحده از گفت و گوی سازنده با مسکو را نشان می دهد.

در 13 آوریل، (24 فروردین) جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده از ولادیمیر پوتین همتای روسی خود دعوت کرد تا در ماه ژوئن (11 خرداد تا 9 تیر) در یکی از کشورهای اروپایی دیدار نمایند. تاریخ و مکان جلسه هنوز بطور رسمی معین نشده است. منابع روسی گزارش دادند که این دیدار می تواند در سوئیس برگزار گردد. به گفته پسکوف، موضوعات اصلی این دیدار ثبات راهبردی و روابط دوجانبه خواهد بود.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1772

به "روسیه: حرف و عمل آمریکا خلاف هم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: حرف و عمل آمریکا خلاف هم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید