زیباترین جزایر اندونزی را بشناسید

به گزارش مجله سامی، سواحل زیبا و نمادین بالی، بدون شک بسیار جذاب هستند؛ ولی اندونزی بیش از 17 هزار جزیره کوچک و بزرگ دارد که بالی، تنها گوشه ای از زیبایی هایی این جزایر را نشان می دهد.

زیباترین جزایر اندونزی را بشناسید

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

اندونزی بزرگ ترین مجمع الجزایر جهان است. هیچ کشوری به اندازه اندونزی، جزیره ندارد. این جزایر در راستای طولانی در مجاورت استوا قرار دارند. جزایر زیبای اندونزی، جذابیت های طبیعی فراوانی دارند. بعضی از این جزایر به عنوان مقصدی ایده آل و محبوب برای موج سواری مشهور اند، بعضی دیگر را به خاطر گونه های جانوری و گیاهی موجود در آن ها می شناسند.

فرقی نمی نماید که کدام جزیره را برای دیدن انتخاب کنید، مناظر پانوراما از شگفتی های طبیعت بکر، نقطه اشتراک همه این جزیره ها است. چشم اندازهای زیبای اقیانوسی در کنار تپه های پوشیده از پوشش گیاهی سرسبز و انبوه، حیات وحش منحصربه فرد و میراث فرهنگی متنوع و متفاوت تنها گوشه ای از جذابیت های این جزایر دیدنی است.

اگر دوست دارید به اندونزی سفر کنید و این جزایر بکر را از نزدیک ببینید، با یاری خبرنگاران می توانید بهترین تور اندونزی را جست وجو کنید. متنوع ترین تورها از معتبرترین آژانس های گردشگری را می توانید به وسیله خبرنگاران مقایسه و ارزان ترین و مناسب ترین تور را برای شرایط خود پیدا کنید.

آفر تور اندونزی

در ادامه با 21 جزیره زیبای اندونزی آشنا می شوید.

بلیتونگ

این جزیره شگفت انگیز در شرق سوماترا واقع شده است و با صخره های گرانیتی زیبایش شناخته می گردد که سواحل شنی سفید، آن را پنهان می نماید. با وجود اینکه بیشتر گردشگران در این جزیره وقت خود را در سواحل زیبای آن می گذارند و مشغول عکاسی می شوند؛ ولی این جزیره غیر از سواحل دیدنی و جذاب، دارای معماری استعماری بسیار دیدنی و یک بندرگاه قدیمی دنج است. گردشگران در این جزیره می توانند کمی از سواحل فاصله بگیرند و یک فانوس دریایی قرن نوزدهمی را تماشا نمایند.

در مجموع هر آنچه که از یک مقصد گردشگری انتظار دارید در این جزیره پیدا می گردد. از آثار تاریخی گرفته تا تفریحات ساحلی.

لومبوک

لومبوک را می توان خواهر جزیره بالی نامید؛ ولی فضایی دنج تر و آرام تر از بالی دارد. این جزیره به اندازه بالی، دیدنی های جذاب دارد. البته در سال های اخیر تعداد گردشگران لومبوک نیز دائما در حال افزایش است چون گردشگران زیادی برای فرار از شلوغی بالی به لومبوک سفر می نمایند.

این جزیره دارای تنوع بی نظیری از جاذبه ها است؛ از ارتفاعات گرفته تا سواحل دیدنی، جنگل، معبد و حتی شهرهای تاریخی. بیشتر سواحل زیبای این جزیره بهشت موج سواران است به خصوص برای کسانی که ترجیح می دهند در محیط دنج تر و خلوت تری تفریح نمایند. کوه زیبای رینجانی، که یک دریاچه آبی رنگ نمادین بر فراز آن خودنمایی می نماید، مقصدی محبوب برای کوهنوردان است.

جزایر گیلی

جزایر گیلی از سه جزیره کوچک تشکیل شده اند. بزرگ ترین جزیره از بین این سه جزیره گیلی تراوانگان نام دارد که مدرن ترین آن ها است و آن را به خاطر کافه های ساحلی جذاب و محیط پرجنب وجوش می شناسند. جزیره گیلی منو، دنج تر و آرام تر است و به یک مقصد عالی برای ماه عسل تبدیل شده است. گیلی ایر، بهشتی برای علاقه مندان به ماجراجویی است. جهانی زیر آب این جزیره میزبان تعدادی از نایاب ترین و حتی خطرناک ترین گونه های دریایی است. این جزایر با اینکه تنوع زیادی از نظر ویژگی های محیطی و جاذبه ها دارند؛ ولی می توانید آن ها را هم زمان با هم در سفری کوتاه ببینید چون فواصل آن ها بسیار نزدیک است.

فلورس

نام این جزیره از روی کلمه ای پرتغالی به معنای گل ها انتخاب شده است. این جزیره کوچک و زیبا در نوزا تنگارای شرقی واقع شده است. این جزیره از نظر شگفتی های طبیعی بسیار خاص و دیدنی است، مثلا دارای ارتفاعات، سواحل زیبا و دریاچه سه رنگ کلیموتو است؛ ولی آن چیزی که فلورس را از سایر جزیره ها برای گردشگران متمایز می نماید، فرهنگ متفاوت منطقه است.

جزیره فلورس، میزبان تعداد زیادی از گروه های قومی است که هر کدام آداب ورسوم و فرهنگ خاص خود را دارند. یکی از تفریحات جالب گردشگران در این جزیره اقامت نزد اهالی و تجربه کردن سبک زندگی آن ها است. به خصوص در دهکده های مشهوری چون Wae Rebo که چشم اندازهای کوهستانی بسیار زیبا و خانه های سنتی دیدنی و زیبایی دارد.

جزیره کومودو

در این جزیره زیبای اندونزی، پارک ژوراسیک را در واقعیت تجربه خواید کرد. این جزیره خانه اژدهای کومودو است، یک مارمولک غول پیکر مشهور که طعمه هایی به بزرگی بوفالوی آبی دارد. علاوه بر این مخلوق شگفت انگیز، چشم انداز طبیعی تپه ها و ساحل جزیره کومودو به تنهایی گوشه ای از زیبایی هایی است که ثابت می نماید چرا این جزیره به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب، به شهرت رسیده است. اقامتگاه های مجلل و قایق های تفریحی لوکس، از دیگر امکانات این جزیره دیدنی است.

جزیره پادار

این جزیره بخشی از پارک ملی کومودو است. این پارک ملی بسیار وسیع است و جزایر متعددی را در بر می گیرد. بر خلاف جزیره مشهور کومودو، این جزیره غیرمسکونی بسیار دنج، بکر و آرام است. هیچ چیزی جز چشم اندازهای تپه ای سرسبز و زیبا ندارد. بخش زیادی از این جزیره هنوز هم جزو قلمروهای ناشناخته است و کسی به آن ها پا نگذاشته است؛ ولی یک خلیج زیبا دارد که روزبه روز بیشتر از قبل، توجه مردم و گردشگران را جلب می نماید و گردشگران زیادی به شوق ثبت عکس های خیره نماینده از طبیعت زیبای این منطقه، به جزیره پادار سفر می نمایند.

جزیره بالی

همه می دانند که بالی یکی از زیباترین جزایری است که در طول سفر به اندونزی می توانید از آن دیدن کنید. حتی در کل جهان نیز این جزیره به خاطر زیبایی های طبیعی خود، بسیار شهرت دارد و یک بهشت استوایی واقعی است. به مرور زمان و در سال های اخیر به دنبال کشف جاذبه های جدید، حضور مهاجرانی از گوشه و کنار جهان و امکانات و اقامتگاه های لوکس و در سطح جهانی، زیبایی و جذابیت این جزیره افزایش پیدا نموده است.

سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر جهان به بالی سفر می نمایند. بالی برای هر گردشگر با هر سلیقه ای، جاذبه ای برای ارائه دارد. از زیبایی های طبیعی گرفته تا غذاهای متنوع، از کارگاه های فرهنگی و هنری گرفته تا مراکز خرید. حتی کسانی که مرتب به بالی سفر می نمایند، هر بار در سفر به این جزیره دیدنی، جاذبه جدیدی کشف می نمایند و بسیاری از آن ها تصمیم می گیرند که برای همواره در این جزیره زیبا زندگی نمایند. ماجراجویی های تمام نشدنی و زیبایی های طبیعی چشمگیر، دو عامل اصلی محبوبیت بالی در کل جهان است.

جزایر نوزا

این رشته جزایر از سه جزیره تشکیل شده است که در نزدیکی بالی قرار دارند. جاذبه های طبیعی، مهم ترین دلیل جذب گردشگران به این جزیره است. اسم این سه جزیره عبارت است از نوزا پنیدا، نوزا لمبونگان و نوزا کنینگان که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند؛ ولی همه آن ها مناظر زیر آب بسیار چشمگیر و خاصی دارند و زیر اقیانوس آرام و بی کران، جهانیی از جاذبه های دیدنی و موجودات جذاب را به نمایش می گذارند.

این جزایر مقصدی عالی برای غواصی و انواع ورزش های آبی هستند. البته فعالیت های تفریحی جذاب دیگری مثل پرش از صخره ها و گشت و گذار در سواحل بکر هم در این مجموعه جزیره ها وجود دارد که گردشگران می تواند از تفریحات متنوع آن لذت ببرند.

جزایر منتاوای

این مجمع الجزایر در نزدیکی سواحل غربی سوماترا واقع شده است و بهشت موج سواری است که در کل جهان شهرت دارد. موج سواران با سطوح مختلف آمادگی و مهارت، به اینجا سر می زنند و به خاطر امواج بلند که تا 4 متر و نیم هم می رسد به این محدوده سفر می نمایند.

این جزایر از نظر ویژگی های مختلفی مورد توجه قرار گرفته است. یکی از این ویژگی ها، تنوع زیستی جهانی زیر آب است. انواع دلفین و لاک پشت های دریایی در این محدوده زندگی می نمایند. حتی اگر علاقه مند به تفریحات آبی نباشید، جاذبه ها و تفریحات زیادی در این مجمع الجزایر وجود دارد که شما را سرگرم نگه می دارد؛ از استراحت در ساحل گرفته تا گشت و گذار در جنگل های بارانی استوایی، از کشف دهکده های کوچک و بزرگ تا آشنایی با آداب و رسوم قبیله منتاوای.

جزیره Weh

موقعیت جغرافیایی دور از دسترس این جزیره زیبا، آن را از هجوم تعداد زیادی گردشگر حفظ نموده است. اینجا غربی ترین نقطه اندونزی است. سواحل شنی سفید و آب های زلال و شفاف از مهم ترین ویژگی های سواحل این منطقه است. البته غیر از ساحل و دریا، این جزیره جاذبه های دیگری هم دارد که ارزش وقت گذاشتن و سفر کردن داشته باشد.

این جزیره یک مقصد عالی برای غواصی است. حیات وحش منطقه بسیار دیدنی و جذاب و منحصربه فرد است. محیط آن بکر و دست نخورده است؛ ولی به این معنا نیست که امکانات کافی ندارد. در این جزیره گردشگران می توانند در کلبه های جذاب اقامت نمایند و در رستوران های ساحلی غذا بخورند. می توانند هنگام خوردن لذیذترین و تازه ترین غذاهای دریایی، از تابش آفتاب لذت ببرند.

جزیره بینتان

این جزیره به یک مقصد تفریحی جذاب برای اهالی سنگاپور تبدیل شده است و به وسیله یک راستا یک ساعته با فرابر تا سنگاپور فاصله دارد. با وجود امکانات خارجی و جمعیت انگلیسی زبان، این جزیره جزو مقصدهای محبوب سفر در اندونزی است. به خاطر شهرت این جزیره در خارج از اندونزی، جزیره بینتان به عنوان جواهر گردشگری در سوماترا شناخته می گردد و حال و هوای آن با سایر جزایر، تفاوت دارد.

اقامتگاه ها و ریزورت های لوکس و مجلل و فعالیت های تفریحی مدرن و جذاب در سرتاسر جزیره پیدا می گردد.

جزیره کاریمونجاوا

این جزیره، رشته ای از چند جزیره کوچک است که در نزدیکی سواحل جاوه مرکزی قرار دارند. اینجا میزبان صخره های مرجانی دیدنی، جنگل های بارانی مانگرو و تنوع زیستی بسیار غنی است که گونه های نایاب و حفاظت شده در آن پیدا می گردد.

در این جزیره مثل اکثر جزایر شمالی جاوه، سواحل دارای موج های آرام هستند، به همین دلیل اینجا فرصت مناسبی برای غواصان تازه کار است. این مجموعه از پنج جزیره مسکونی و تعادی جزیره غیرمسکونی تشکیل شده است. نه تنها اینجا از دیدن سواحل شنی زیبا لذت می برید، بلکه با فرهنگ های مختلف و جذابی آشنا می شوید.

جزیره Ternate

این جزیره در یکی از مناطقی از اندونزی واقع شده است که کمترین مسافر و گردشگر را دارد. این جزیره زمانی بخش مهمی از یک راستا تجاری در دوران استعمار بود. این دوره از تاریخ باعث شده که امروزه ساختمان های تاریخی و قلعه های قدیمی زیادی در این جزیره وجود داشته باشد که بسیار دیدنی و جذاب هستند.

در حالی که این بناهای نمادین بر جذابیت فرهنگی این جزیره افزوده اند، زیبایی ها و شگفتی های طبیعی مهم ترین دلیلی است که توجه گردشگران را به این جزیره جلب می نماید. بخش های زیادی از این جزیره هنوز بکر و دست نخورده و پاک باقی مانده است. به همین دلیل تنوع زیستی دریایی آن حفظ شده است و موقعیت خوبی برای غواصی و لذت بردن از جهانی رنگارنگ زیر آب است.

جزیره میسول

جزیره میسول به خاطر چشم اندازهای نفس گیری که دارد از دیگر جزایر منطقه Raja Ampat، متمایزتر است. پوشش گیاهی سرسبز و انبوه و آب های لاجوردی، از بخش های جدانشدنی و جذاب این جزیره است و سواحل شنی سفید در کنار صخره های سنگ آهکی، مناظری حیرت انگیز خلق نموده اند.

تنوع گونه های دریایی این منطقه بسیار قابل توجه است. علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ نیز دست خالی از این جزیره بیرون نمی روند. در این جزیره می توانید از غارهای باستانی و همین طور قبایل بومی دیدن کنید و فرهنگ بی نظیر آن ها را مشاهده کنید.

جزیره وایگئو

این جزیره بزرگ ترین جزیره در بهشت استوایی منطقه راجا آمپات است. خطوط ساحلی وسیع، سواحل دیدنی و زیبا، چشم اندازهای پانوراما از تالاب ها گرفته تا تپه های پوشیده از جنگل و فرم های صخره ای زیبا، از جمله دیدنی های این جزیره زیبا است.

این جزیره که از نظر شگفتی های طبیعی، بی نظیر است، مجموعه ای از فعالیت های تفریحی جذاب در فضای باز دارد. بخش های جنوبی این جزیره به خاطر موقعیت های بی نظیر غواصی و تنوع گونه های زیستی، مشهور است. جنگل های منطقه پر از گونه های متنوع حیات وحش و فرصتی عالی برای تماشای پرندگان است.

جزیره وایاگ

این جزیره در راجا آمپات واقع شده است. گردشگران در این جزیره دیدنی می توانند از فرم های صخره ای جذاب دیدن نمایند که در میان آب های لاجوردی دریا پراکنده شده است. این صخره ها با پوشش گیاهی سرسبز پوشیده شده و منظره ای خلق نموده است که از هر طرف به آن نگاه کنید، جذابیت آن را مشاهده خواهید کرد.

این جزیره از نظر تنوع زیستی نیز بسیار قابل توجه است و گونه های متنوع حیات وحش در آب های منطقه و در جنگل های آن زندگی می نمایند.

جزایر دراوان

این جزیره ها تقریبا به تازگی به عنوان مقصد گردشگری کشف شده اند؛ بهشت هایی استوایی که به سرعت مورد توجه قرار گرفتند و در بین گردشگران به خاطر زیبایی فوق العاده و حیات وحش بی نظیر به شهرت رسیدند. این مجموعه از شش جزیره کوچک تشکیل شده است که هر کدام جذابیت و ویژگی های خاصی دارند.

ماجراجویی در این جزایر فرصت های زیادی در اختیار گردشگران می گذارد. تفریحاتی چون غواصی، قایق سواری در دریاچه، گشت و گذار در غارهای دریایی و استراحت و تفریح در ریزورت های لوکس، شنا در دریاچه عروس های دریایی، تنها گوشه کوچکی از جذابیت های این جزایر دیدنی است.

جزیره تیدونگ

تیدونگ یکی از جزایر مسکونی واقع در مجمع الجزایر هزار جزیره جاکارتا است. به خاطر جوامعی که در این منطقه زندگی می نمایند سفر به این جزیره و اطراف این بهشت دورافتاده استوایی، تجربه ای جذاب و متفاوت خواهد بود. پل جمباتان سینتا، یک پل 800 متری است که زمین اصلی را به جزیره کوچک تری به نام تیدونگ کوچک متصل می نماید که این جزیره میزبان چشم اندازهای بسیار زیبایی است که به ندرت در زندگی امکان مشاهده آن وجود دارد. برای علاقه مندان به ماجراجویی و هیجان نیز تفریحاتی مثل پرش از پل وجود دارد.

جزیره سومبا

در سال های اخیر، جزیره سومبا در نقشه گردشگری اندونزی صندلی خود را پیدا نموده است. این جزیره قبلا ناشناخته و بسیار خلوت بود و معمولا توسط گردشگران نادیده گرفته می شد. عدم شهرت این جزیره باعث شده که طبیعت بی نظیر و بکر آن، دست نخورده باقی بماند و در خالص ترین حالت ممکن قرار داشته باشد. امروزه، ماجراجویان و دوستداران هیجان دوست دارند به این جزیره سر بزنند و از درخت های خاص در کنار سواحل Walakiri و تالاب شفاف Walakiri و گشت و گذار در پارک ملی Laiwangi Wanggameti لذت ببرند.

جزیره موروتای

این جزیره در شرق اندونزی در منطقه ای دوردست واقع شده است و همین دوردست بودن باعث شده است که گردشگران کمتری از آن دیدن نمایند؛ ولی کسانی که این فرصت را داشته اند تا به این جزایر دیدنی سفر نمایند، همگی تصدیق می نمایند که این جزیره بهشتی در روی زمین است. سواحل بکر و مخفی، جزایر کوچک دورافتاده و فرصت های بی نظیر و بی نهایت غواصی باعث شده که این جا یک بهشت استوایی جذاب باشد.

شاید یکی از خاص ترین جنبه های این جزیره در طول تاریخ، صندلی استراتژیک آن در جریان جنگ جهانی دوم باشد. امروزه بناهای تاریخی زیادی در این جزیره وجود دارد که به جاذبه های مشهور و جذاب گردشگری تبدیل شده اند. از لاشه هواپیمای غرق شده گرفته تا جیپ های قدیمی و ادوات جنگی، آثار زیادی از گذشته این جزیره به جامانده است که داستان و تاریخچه آن را بازگو می نماید.

جزایر واکاتوبی

جزایر واکاتوبی برای مدت چند دهه، به عنوان یکی از مشهورترین مکان های غواصی در سراسر جهان شناخته می شوند. این جزایر به خاطر زندگی دریایی متنوع و رنگارنگ، تحسین شده و محبوب هستند. جزایر واکاتوبی سایت های غواصی متعددی دارد که هر کدام از آن ها محل زندگی دسته ای خاص از آبزیان مثلا انواع ماهی، مرجان، جلبک های دریایی و انواع موجودات دریایی دیگر است.

این جزایر در مثلث مرجانی قرار دارند، جایی که به خاطر تنوع زیستی بسیار مشهور است و آن را با نام نیروانای جهانی زیر آب می شناسند. با وجود این شهرت و محبوبیت، هنوز هم نسبتا آرام و دنج است و نسبت به سایر مقصدهای غواصی در اندونزی، خلوت تر است. این خلوت بودن بیشتر به خاطر موقعیت جغرافیایی این جزیره است که تقریبا دورافتاده است. به همین دلیل، این جزایر برای غواصانی مناسب است که دوست دارند غواصی در محیط های خلوت و آرام و سفر به جزایر خلوت را تجربه نمایند.

منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 483

به "زیباترین جزایر اندونزی را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین جزایر اندونزی را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید