سود 20 هزار میلیاردی بانک مسکن در طرح ملی مسکن

به گزارش مجله سامی، معاون وزیر راه از پرداخت 120 هزار وام 100 میلیون تومانی توسط بانک مسکن در طرح ملی مسکن خبر داده است. با احتساب سود 18 درصدی این وام، 20 هزار میلیارد تومان سود نصیب بانک مسکن خواهد شد.

سود 20 هزار میلیاردی بانک مسکن در طرح ملی مسکن

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، محمود محمودزاده اظهار کرد: مقرر شده تا بانک ها، 20 درصد تسهیلات خود را به بخش مسکن، تخصیص بدهند که پیرو آن، مکاتباتی انجام و ابلاغیه بانک مرکزی در این خصوص به بانک ها، اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه تامین منابع طرح اقدام ملی مسکن با همفکری بانک ها انجام خواهد شد، ادامه داد: تصمیماتی در جلسه وزارتخانه راه و شهرسازی با مدیران عامل بانک ها گرفته شد که بر اساس آن، مقرر شد تا کارگروهی با مشارکت بانک مرکزی، بانک های عامل و وزارت راه و شهرسازی تشکیل گردد و مکانیزم واگذاری تسهیلات برای کل کشور به صورت همسان سازی شده انجام و ابلاغ گردد.

وی با اشاره به اعلام آمادگی بانک ها برای تامین منابع اقتصادی طرح ملی مسکن، ابراز امیدواری کرد تا بانک ها بتوانند با پرداخت به موقع تسهیلات به پروژه های طرح اقدام ملی، فرایند اجرایی کار را سرعت ویژه بدهند.

معاون مسکن و ساختمان گفت: بانک مسکن بر اساس ابلاغی که به آن شده در طرح ملی مسکن 12000 میلیارد تومان، معادل 120 هزار فقره تسهیلات 100 میلیونی بر اساس ابلاغی که به آن بانک شده، پرداخت خواهد نمود.

لازم به ذکر است، با توجه به این که سود این تسهیلات 18 درصد است، برای یک فقره وام 100 میلیون تومانی، متقاضی بیش از 170 میلیون تومان باید سود پرداخت کند. به عبارت دیگر سود 120 هزار فقره تسهیلات 18 درصدی بیش از 20 هزار میلیارد تومان خواهد بود که نصیب بانک مسکن می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 667

به "سود 20 هزار میلیاردی بانک مسکن در طرح ملی مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود 20 هزار میلیاردی بانک مسکن در طرح ملی مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید