سوسن طاقدیس، نویسنده کودک و نوجوان درگذشت

به گزارش مجله سامی، به گزارش خبرگزای کتاب ایران سوسن طاقدیس؛ نویسنده کتاب های کودک و نوجوان درگذشت. وی در سال 1338 در شیراز به دنیا آمد. فعالیت داستان نویسی حرفه ای خود را با نوشتن داستان بابای من دزد بود در کیهان بچه ها آغاز کرد.

سوسن طاقدیس، نویسنده کودک و نوجوان درگذشت

حمیدرضا شاه آبادی درباره سوسن طاقدیس ادر اینستاگرامش این چنین نوشت: پشت این ظاهر شوخ و بذله گو روح خسته و رنج کشیده ای ماوی گرفته بود. روح بزرگی که اگر روزگار کمی بیشتر با او مهربان بود می توانست منشا خلق آثاری فراموش نشدنی باشد. سوسن طاقدیس چند سال اخیر را دور از همه ما و در سکوت درگیر بیماری هایی بود که احاطه اش کرده بودند. بار رنج و بیماری را خودش تنهایی به دوش کشید و امروز از میان ما رفت.

طاقدیس آثار متعددی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان به بازار نشر ارائه داده است که قدم یازدهم ،تصویرگر معصومه کشایی، زرافه من آبی است تصویرگر: علیرضا گلدوزیان، پشت آن دیوار آبی ، هزار سال نگاه، تو هم آن سرخی را می بینی، دخترک و فرشته اش،بزغاله های سبز ، یکی بود و جوراب سوراخ تصویرگر: علیرضا گلدوزیان تعدادی از آثار اوست.

همزمان با کار داستانی برای کودک، شعر نیز از دیگر زمینه های علاقه و فعالیت خانم طاقدیس است، اشعاری برای بچه ها که به طور پراکنده در مجلات مختلف به چاپ رسیده است.

سوسن طاقدیس سال 1386 پیروز شد برای کتاب قدم یازدهم جایزه کتاب سال را دریافت کند. لوح تقدیر دانشگاه الزهرا برای مجموعه فعالیت هنری، لوح سپاس از مرکز امور مشارکت زنان ریاست جمهوری سال 1379، جایزه پروین اعتصامی برای کتاب شما یک دماغ زرد ندیدید؟ تصویرگر: غلامعلی مکتبی سال 1384 تعدادی دیگر از جوایز طاقدیس است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 978

به "سوسن طاقدیس، نویسنده کودک و نوجوان درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوسن طاقدیس، نویسنده کودک و نوجوان درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید