طالع بینی های تیر ماه (خورشیدی، هندی و چینی)

به گزارش مجله سامی، خبرنگاران | سرویس سرگرمی - طالع بینی های متعددی برای هر یک از ماه های سال در فرهنگ های مختلف وجود دارد که مبنای شخصیت شناسی زنان و مردان بر اساس ماه تولد شکل گرفته اند. در فرهنگ چینی، هندی، ایرانی، یونانی و… برای متولدین هر برج (ماه) طالع مشخصی را مشخص نموده اند که منشا بیشتر آن ها شرایط ستارگان و سیاره ها در برج مربوطه است. دانستن اینکه در هر فرهنگی چه خصوصیات، علایق و… برای ماه تولد شما وجود دارد می تواند صرفا جنبه سرگرمی داشته باشد، ولی افراد بسیاری نیز به حقیقت داشتن این نکات در خصوص خودشان اذعان دارند و همین امر است که طالع بینی را تبدیل به یک سرگرمی جذاب می نماید! در این مطلب انواع طالع بینی های تیر ماه را توضیح داده ایم.

طالع بینی های تیر ماه (خورشیدی، هندی و چینی)

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

چنانچه مطالعه یکی از طالع بینی های تیر ماه مدنظر شماست، با انتخاب عناوینی که در فهرست موضوعی زیر ارائه شده اند، می توانید به موضوع دلخواه خود برسید.

 • طالع بینی خورشیدی متولدین تیر
 • طالع بینی چینی
 • طالع بینی هندی

طالع بینی خورشیدی متولدین تیر

در ابتدا به سراغ طالع بینی خورشیدی متولدین تیرماه می رویم.

1. طالع مرد متولد تیر

 • مرد متولد تیر یک مرد تودار، زن دوست، اخمو، ترشرو، همبازی بچه ها، مسلک، بخیل، پول دوست و عاشق نقاشی است.
 • شما باید در زندگی مشترک با یک مرد متولد تیر ماه، یک چتر با خود داشته باشید. چراکه همواره هوا آفتابی نیست و باید فکری برای روزهای بارانی زندگی تان بکنید!
 • قبل از بله گفتن به این مرد بدانید که او درمورد امور اقتصادی خانه نظرات جالبی دارد، مثلاً معتقد است که خرید یک مانتو با جنس خوب که سال های سال کار کند خیلی بهتر از خرید یک بارانی با جنس متوسط است که فقط یک زمستان کار کند و سپس دور انداخته گردد! خرید یک بنز در ذهن او هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است که آن را به خرید یک ماشین ارزان قیمت که هر روز باید در تعمیرگاه باشد ترجیح می دهد. در نتیجه نباید او را خسیس بداین بلکه او را بیشتر حسابگر خطاب کنید.

  پس قبل از آن تصمیم مهم، با خود بیاندیشید که آیا می توانید یک لباس با جنس خوب را چند سال تحمل کنید یا دل تان تنوع های کوتاه مدت می خواهد؟

 • مرد متولد تیر همواره خودش را بچه مادرش می داند، حتی از شما بیشتر می خواهد که نقش یک مادر را برایش بازی کنید. پس اگه می خواهید زودتر به مقصودتان برسید، مردتان را مثل یک بچه تر و خشک کنید. یکی از رمز و راز های زندگی مردان تیرماهی که البته دوست ندارند آن را به زبان بیاورند این است که از صمیم قلب دلشان می خواهد همسرشان با آن ها مثل یک بچه رفتار کند.
 • امیدواریم شانس بیاورید و مادر شوهرتان خصوصیات اخلاقی عجیب نداشته باشد چراکه احتمالاً عین این رفتار ها را در همسر خود نیز خواهید دید. اگه در صحبت کردن با شما این کلمات را به کار برد تعجب نکنید: مادر من حتی نون رو هم خودش تو خونه می پخت، یا عزیزم خیلی آرایش امروزت غلیظه، مادر من هیچ وقت اینقدر غلیظ آرایش نمی کرد. لباست هم خیلی روشن تر از رنگ لباس هایی هست که مادر من می پوشه پس از قبل انتظار چنین حرف هایی را داشته باشید، خیلی جا نخورید و سخت هم نگیرید.
 • همانطور که خرچنگ از آتش به شدت هراسان است، پسر تیرماهی هم از سوزانده شدن دلش بسیار واهمه دارد و اگه دلش را بسوزانید بدانید که او از این قضیه ماه ها ناراحت خواهد بود.
 • او در عشقش جستجوگری با پشتکار است و فانوس به دست سال ها به دنبال به دست آوردن مجدد شما خواهد گشت اگر شما را از دست داده باشد.
 • اگر قلب یک مرد تیرماهی بشکند گردد سریعاً به داخل لاک خود فرو می رود. در این حالت دسترسی به او تقریباً غیرممکن است. پس سعی کنید او را تنها بگذارید تا آرام آرام به خودش بیاید و مجددا سر و کله اش پیدا گردد.
 • یک مرد تیرماهی به شدت به فکر آینده اقتصادی زن، بچه و خانه اش است. پول جمع کردن و شمارش آن از بچگی برای او جالب بوده است و هرگز هم پولی را بیخود خرج نمی نماید.
 • او از پرچانگی بیزار و بسیار تودار است، از اینرو کشف جنبه های شخصیتی او به زمان زیادی احتیاج خواهد داشت. همچنین چون در برج سرطان به جهان آمده بسیار غیرقابل پیش بینی است، مثلا یک لحظه شاد است و قهقهه می زند و یک لحظه بسیار خشمگین می گردد.
 • او در مجالس و مهمانی ها بسیار باادب و بانزاکت است. در ظاهر هم اصلاً احساساتی نیست و شاید همه بگویند که از سنگ ساخته شده است، اما بدانید قلبی رئوف پشت ظاهر بی احساس خود دارد.
 • اگر با خواندن مطالبی که گفته شده احساس کردید ازدواج با او سخت است باید بدانید که درست برداشت نموده اید! چون او نوعی شخصیت دوگانه دارد. اما یادتان باشد که رفتارش به شدت تحت تاثیر ماه است و حرکت آن به شدت بر گفتار و کرداش تاثیر دارد. به طوری که با نشان دادن رفتارهای متفاوت در روزهای مختلف سال شما را بسیار شگفت زده خواهد نمود.
 • اگر شوهرتان برای سرگرمی نقاشی می کشد، هرگز به کسی قول ندهید که یکی از آثارش را به او هدیه دهید، زیرا شوهرتان قطعاً در فکر فروش آن هاست و اگر کارش خوب باشد، قیمت شان را هم اصلاً کم در نظر نمی گیرد. البته این قیمت بالا بی ربط هم نیست چرا که کسی که طالعش متاثر از صورت فلکی خرچنگ باشد، فقط وقتی که مطمئن است می تواند کاری را به نحو احسن انجام بدهد دست به انجام دادنش می زند و به فکر بهره برداری از آن می افتد.
 • مرد تیرماهی علاقه ای به لباس های اسپرت از خود نشان نمی دهد و عاشق لباس های شیک و تجملی است. او همواره از رنگ های سنگین برای پارچه های لباس استقبال می نماید.
 • گرفتاری های اقتصادی برای او بسیار به ندرت اتفاق می افتد، چون همواره مشغول کار است.
 • این مردان در برداشتن قدم اول کمی خجالتی هستند، اما وقتی تصمیم شان را گرفتند، کارشان را آغاز می نمایند و خیلی سخت است که بتوان مانع آنها شد.
 • مرد تیرماهی نقش مرد عاشق را خوب ایفا می نماید و وقتی تشخیص داد شما دختر مورد علاقه اش هستید، خجالت او به جسارت تبدیل خواهد شد و حتی اصلا تحمل ندارد جواب رد بشنود. اگه نمی خواهید جواب بله دهید از همان اول مواظب باشید، چون دیده نشده که یک خرچنگ طعمه اش را از دست بدهد.
 • لابد می خواهید بدانید او به عنوان یک پدر چگونه نقش خود را ایفا می نماید. رفتار او با فرزندش حتی مادرانه است! طبیعت ملایم، دلسوز، مراقبت نماینده و درک نماینده از او پدری خوب می سازد. صبر و تحمل او در مقابل بچه ها مثال زدنی است و می تواند پا به پای آن ها انواع بازی ها را انجام دهد. یک پدر تیرماهی به پسرش افتخار می نماید و دخترش را شدیدا حمایت می نماید.
 • اگر در مسافرت و جمع آوری پول هم پای مرد تیر ماهی باشید بدانید که قلبش را تسخیر نموده اید و می توانید به فکر مهمان های جشن عروسی خود باشید. فقط مواظب باشید در خانه اش چیز های کهنه را دور نریزید، چون هر کدام از دید او یک سرمایه است.

2. طالع زن متولد تیر ماه

 • زنان متولد تیر بسیار نجیب، باوفا، صرفه جو و حتی گاهی اوقات خسیس، بسیار عاشق (در شب های مهتابی!)، آشپزی خوب و مادری کم نظیر هستند. او اصلاً انتقادپذیر نیست و در هر ماه چند مرتبه بداخلاق می گردد. اگر هم قهر کرد اصلاً پیش قدم نمی گردد.
 • شاید دوست نداشته باشید این حقیقت را بشنوید، اما باید بگوییم که در مقابل یک دختر تیرماهی مدت ها بلاتکلیف خواهید ماند، آخر هم نمی فهمید که او یک دختر سر به زیر و ساکت است یا یک دختر پرخاشگر و پرهیاهو.
 • تغییر اخلاق زن تیرماهی در شب های مهتابی شگفت انگیز است. در شب هایی که ماه در آسمان کوچکتر و هلالی تر است، او دختری سر به زیر و خجول می گردد که شرم و حیای زیادش موجب تعجب تان خواهد شد، اما امان از دو سه شبی که قرص ماه کامل است!
 • دختر تیرماهی در هوای ابری و بارانی غمگین است. اما تا آفتاب نمایان می گردد شما را هم با خود غرق شادی می نماید. در کل متولدین تیر هر روز اخلاق متفاوتی دارند و پیش بینی رفتارشان بسیار سخت است، اما در عوض راه پول جمع کردن را خوب بلد هستند و به عنوان مشاور اقتصادی کارشان را خوب می دانند.
 • زنان تیرماهی مانند مردان تیرماهی خسیس نیستند، اما نشانه هایی از آن را دارند. بهتر است او را صرفه جو و آینده نگر بدانید و اگر کادوی گران قیمتی برایش خریدید، ترجیحاً قیمتش را نگویید، چون از دست تان ناراحت می گردد.
 • اگر در خانه وسایلی دارید که فکر می کنید عتیقه شده اند تعجب نکنید، چون زن تیرماهی بسیار عاشق گذشته و جمع آوری اشیا کهنه و قدیمی است.
 • اگر می خواهید فکر یک زن تیرماهی را از تمامی دغدغه ها دور کنید در یک شب مهتابی او را به پیاده روی لب دریا دعوت کنید، قرص کامل ماه او را سراسر شعر و احساس می نماید.
 • هرگاه کاری می کنید که موجب رنجش دختر تیرماهی می گردد، بهتر است قدم اول آشتی را شما بردارید. سعی کنید نسبت به مادر او بسیار مهربان باشید. او اصلا نمی تواند ناراحتی مادرش را ببیند. بازگو کردن جوک هایی که برای مادر زن ساخته شده است خط قرمز این دختر است!
 • زنان تیرماهی همواره نگران این هستند که نکند دیگر جذاب نباشند، خوش هیکل نباشند یا کم حافظه شده باشند. پس همواره سعی کنید این حس را با تمجید از او دور کنید. از دیگر ترس های او این است که نکند دیگر مورد علاقه شما نباشد. در واقع شما خیلی بیشتر از زن های دیگر باید به او ابراز علاقه کنید تا نتیجه مثبت آن را هم ببینید.
 • بر خلاف خیلی از زن ها زنان تیرماهی در ناملایمات زندگی سریع دست به شکوه نمی زنند و معتقد هستند که خداوند جهت زندگی شان را به سمتی که مصلحت باشد پیش خواهد برد. آن ها صبر و شکیبایی زیادی دارند و در لحظات بحرانی زندگی بهترین راه چاره ها را پیش روی شما می گذارند.
 • علاقه این زن به بچه هایش آنقدر زیاد است که پس از تولد اولین فرزند احتمالا این تصور غلط برای شوهرش به وجود می آید که دیگر مثل گذشته مورد علاقه خانمش نیست.

طالع بینی چینی متولدین تیر

یکی از انواع طالع بینی های تیر ماهی ها، طالع بینی چینی است، البته به طور کل این طالع بینی به سال تولد شخص بستگی دارد. شما می توانید در طالع بینی چینی سال تولد، نماد یا حیوان ماه تولدتان را پیدا کنید و بعد ببینید این نماد در ماه تولد شما چگونه است. یعنی مثلا سال تولد شما سال موش است، این موش اگر تیرماهی باشد چه می گردد؟ در جدول زیر توضیح داده ایم که هر نماد از نوع تیرماهی اش چگونه است:

سال تولد خصوصیات
موشتیرماهی های سال موش خیالباف هستند و قصر هایی در آسمان برای خود ساخته اند که ولخرج بودنشان را ثابت می نماید.
او ضعیف و حقیر است. حتی ممکن است هیچ وقت ثمره زحمات خود را نبیند.
یک تیر ماهی متولد سال ببر بسیار نازک نارنجی است. در واقع او مثل یک گربه عظیم ملوس رفتار می نماید.
او بسیار ناز پرورده است و به بی کاری و بی هدفی خود اهمیتی نمی دهد. البته این تیرماهی ها بسیار ناز و دوست داشتنی و در عین حال کمی وارفته هستند.
او بلند پرواز است. سرش به ابر ها رسیده و در قصر های خیالی زندگی می نماید.
این مار یک مار خواب آلود است و تن به هر کاری نمی دهد، پس باید تکانی به او داد.

او بسیار احساساتی است، مرتب به دور خود می چرخد و هرگز زندگی مطابق میلش نیست.

یک تیرماهی خیلی خوش نیت است و زیبا.
میموناو مثل یک میمون کوچولوی ملوس است که به شما آسیبی نخواهد رساند البته به شرط این که منافعش به خطر نیفتد!
خروساو نجیب زاده است، البته متاسفانه اغلب اوقات پرهایش کنده می گردد.
سگیک تیرماهی سال سگ حساس، آسیب پذیر، درستکار و تندخو است و همواره خود را فدای دیگران می نماید.
خوکاو مثل یک بیسکویت زنجبیلی به شکل خوک است و باید مواظب باشد که خورده نگردد!

طالع بینی هندی متولدین تیر

1. طالع بینی هندی مرد متولد تیر

 • مردان تیرماهی برعکس ظاهر بدعنق شان دوست داشتنی هستند.
 • به یک متولد تیر که فکر می کنید باید خرچنگ را به یاد بیاورید. قضاوت او بر اساس ظاهر کار اشتباهی است.
 • بیشتر مردان متولد تیرماه احساساتی، آرام و شیفته آشپزی هستند. خرچنگ است و شکمش! یک ضرب المثل قدیمی داریم که میگوید، راه ورود به قلب مردان به وسیله شکم او است! مردان تیرماهی مصداق شاخص این ضرب المثل هستند. هیچ گاه باور نکنید آن ها رژیم گرفته اند.
 • این مردان دمدمی مزاج هستند و علت عمده این خصوصیت تاثیر گردش ماه و روز های ماه بر او می باشد که گاهی او را آرام و عاشق و گاهی سرد و بداخلاق می نماید.
 • قلب مرد تیرماهی اغلب اوقات بر منطق او چیره می گردد و اگر عاشق مرد تیرماهی شده اید، بدانید خیلی راحت تر از دیگر مردان به شما ابراز احساسات می نمایند. مردان متولد ماه های مختلف به صورت های مختلف ابراز احساسات می نمایند، مثلاً آبانی ها به شکل رابطه جنسی، متولدین اسفند به شکلی رویایی و مردان تیرماهی به وسیله عاطفی علاقه خود را ابراز می نمایند.
 • ویژگی شاخص مرد تیرماهی احساسات او نسبت به مادرش است که یا به شدت شیفته اوست و شما باید مثل او شوید تا دوست داشتنی شوید (چیزی که باعث می گردد بیشتر زنان از مادرشوهر خود متنفر شوند) یا از او بیزار است جوری که این احساس بیزاری را احتمالا نسبت به همه زنان حتی شما نیز پیدا می نماید.
 • مرد تیرماهی خیلی درگیر ریشه هاست و اغلب در همان شهر یا روستایی که متولد شده تا سرانجام عمر به زندگی ادامه می دهد. حتی ممکن است خانه دوران کودکی خود را بعد از سال ها مجدد خریداری کند و همان جا زندگی کند. او به سختی عادت های خوب یا بد خود را می تواند تغییر دهد، پس مراقب باشید به عادات بد روی نیاورد.
 • مرد تیرماهی اگر پدر گردد بسیار فداکار و خانواده دوست می گردد. احساسات او نسبت به فرزندش بیشتر مادرانه است تا پدرانه حتی ممکن است برایشان آشپزی کند. پدری کردن در خون مردان تیرماهی است و برای این منظور به دنبال بچه دار شدن هستند. در غیر این صورت دوستان و همکاران خود را مثل بچه های خود تصور می نماید!

2. طالع بینی هندی زن متولد تیر

 • تیرماه از بهترین ماه ها برای تولد دختران است. دختران تیرماهی بسیار حساس و زودرنج هستند. پس در صحبت کردن با دختران تیرماهی دقت کافی به خرج دهید چرا که نسبت به واژه ها حساسیت خاصی دارند.
 • دختران تیرماهی احساسات متغیری دارند، گاه از نظر احساسی بسیار شنماینده هستند و گاه مثل یک آتشفشان فوران می نمایند و موجب ترس اطرافیان می شوند.
 • یک دنده بودن از دیگر خصلت های زنان متولد تیر است. اگر این یک دنده بودن در جهت سماجت شان برای رسیدن به خواسته ها و آرزوهای شان باشد خصلتی دوست داشتنی به نظر خواهد آمد، اما از نظر عاطفی افتضاح است. زیرا نمی دانند کجا، چرا و چه وقت توقف نمایند. مثلا آن ها نمی توانند تشخیص دهند یک رابطه چه وقت به سرانجام رسیده و اگر تصورشان از سرانجام رابطه هنوز کاملاً تاریک نباشد، آنقدر سماجت می نمایند و به شخص مورد نظرشان چنگ می زنند تا در هر دو نفر این احساس به نفرت تبدیل گردد.
 • اگر زنان تیرماهی بتوانند احساسات خود را کنترل نمایند محشر هستند.
 • زن تیرماهی عاشق محافظت کردن همه جانبه از شریک زندگی یا هر کس که برایش مهم باشد است. در صورت لزوم با دیگران تنش نیز پیدا می نماید. البته همواره پس از هر دعوا خودخوری می نماید و به درستی کارش فکر می نماید و بعد با گریه خودش را آرام می نماید.
 • بیشتر زنان متولد تیر خوش هیکل و جمع جور هستند. بعضی هم به شکل دلچسبی تپل هستند.
 • دختران تیرماهی زیاد لبخند می زنند، صمیمی و گرم هستند و از بودن کنارشان لذت می برید.
 • زنان تیرماهی عاشق بچه هستند و مادران خوبی می شوند. آن ها بیشتر وقت خود را دوست دارند با خانواده باشند.

آیا شما هم یک تیرماهی هستید؟ کدام یک از طالع بینی های تیر ماه در خصوص شما بیشتر صادق بود؟ اگر تیرماهی نیستید و یک شخص تیرماهی در زندگی تان دارید، این صفات را در او می بینید؟ منتظر نظرات شما در بخش نظرات سایت خبرنگاران هستیم!

منبع: setare.com
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1610

به "طالع بینی های تیر ماه (خورشیدی، هندی و چینی)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالع بینی های تیر ماه (خورشیدی، هندی و چینی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید