ظرفیت های موجود در حوزه گردشگری راهی برای ایجاد درآمد پایدار برای کشور

رئیس شورای عالی استان ها با اشاره به ظرفیت های گسترده در حوزه گردشگری کشور گفت: ظرفیت های گردشگری کشور مسیری برای ایجاد درآمد پایدار خواهد بود.

ظرفیت های موجود در حوزه گردشگری راهی برای ایجاد درآمد پایدار برای کشور

لذت بخشترین تجربه سفر را با دور زمین تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، مرتضی الویری در نشست هم اندیشی اعضای شورای عالی استان ها با رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اینکه باید از همه ظرفیت ها برای توسعه صنعت گردشگری بهره گرفت، اضافه نمود: قطعا باید بتوانیم با مدیریت و برنامه ریزی از تمام ظرفیت های موجود و مقفول در کشور بهره بگیریم و از این طریق سرمایه های پایدار و همچنین درآمدهای پایدار ایجاد کنیم.

وی اضافه نمود: شورای عالی استان ها با تاکید بر لزوم ساماندهی منابع کشور آماده همکاری در این زمینه است. امروز شاهد هستیم سایر کشورها که نسبت به ما پتانسیل های گردشگری کمتری دارند با برنامه ریزی صحیح توانسته اند در این حوزه از ما پیشی بگیرند. کشورهای دیگر با برنامه ریزی صحیح توانستند میوه صنعت گردشگری را برداشت نمایند و بهره سرمایه ای توسعه صنعت گردشگری را ببرند.

رئیس شورای عالی استان ها با اشاره به زمان حضور خود در اسپانیا به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران، گفت: در آن موقع مشاهده کردم که خدمات شهری در این کشور متناسب با ظرفیت های آن ارائه می گردد. اگر ظرفیت خیابان های کشورهای اروپایی پایین است به جای توسعه خیابان هایشان کوشش می نمایند که خودروهای خود را کوچک نمایند و با این رویه و نگاه پیشرفت کردند.

الویری تاکید نمود: باید مدیریت صحیح در حوزه گردشگری را در دستور کار خود قرار دهیم. قطعا با مدیریت صحیح و توسعه گردشگری می توانیم این صنعت را به درآمد پایدار کشور بدل کنیم. درآمدی که می توانیم روی آن حساب باز کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 شهریور 1398 بروزرسانی: 13 شهریور 1398 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 278

به "ظرفیت های موجود در حوزه گردشگری راهی برای ایجاد درآمد پایدار برای کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت های موجود در حوزه گردشگری راهی برای ایجاد درآمد پایدار برای کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید