فرودگاه دبی هویت افراد را با اسکنر عنبیه تایید می نماید

به گزارش مجله سامی، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، ایده کنترل افراد برای پروازهای فرودگاهی با یاری چشمان آنها کمی عجیب به نظر می رسد، اما قرار است در دبی به طور واقعی اجرا گردد.

فرودگاه دبی هویت افراد را با اسکنر عنبیه تایید می نماید

فرودگاه دبی مشغول آزمایش اسکنر عنبیه چشمان است که به مسافران اجازه می دهد در هواپیما سوار شوند. آزمایش این فناوری نوآورانه از ماه گذشته شروع شد و به این ترتیب هنگام ورود یا خروج از کشور امارات متحده عربی نیازی به برخورد میان انسان ها وجود نخواهد داشت.

اسکنرهای عنبیه پس از مرحله چک -این نصب شده اند و در حقیقت جایگزین بلیت های کاغذی یا اپلیکیشن موبایل شده اند. وب سایت فرودگاه دبی ادعا می نماید کل فرایند اسکن فقط چند ثانیه طول می کشد. در توضیحات آن نیز آمده است: کافی است مسافر تصویر پاستورتش را روی اسکنر قرار دهد، وارد گیت گردد، اسکن چشم را انجام دهد و از گیت خارج گردد. کل این فرایند چند ثانیه خواهد بود.

طی سال های اخیر فرودگاه های سراسر دنیا استفاده از فناوری های شناسایی صورت را برای کنترل پروازهای مسافران گسترش داده اند.

اما اسکنر عنبیه که در فرودگاه دبی نصب شده قابلیت گیت های اتوماتیک معمول را ارتقا می دهد. این فناوری اطلاعات عنبیه چشم را به مخزن شناسایی صورت مرتبط می نماید. به این ترتیب نیازی نیست مسافر اسناد شناسایی یا کارت پرواز خود را نشان دهد.

البته استفاده از این فناوری سوالاتی درباره نظارت گسترده در افراد در این کشور را به وجود آورده است. کارشناسان معتقدند امارات متحده عربی یکی از کشورهایی است که تعداد دوربین های نظارت آن به ازای سرانه جمعیت بسیار زیاد است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1555

به "فرودگاه دبی هویت افراد را با اسکنر عنبیه تایید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرودگاه دبی هویت افراد را با اسکنر عنبیه تایید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید