قبرس: ترکیه در حال مبدل شدن به کشور دزدان دریایی است

به گزارش مجله سامی، دفتر ریاست جمهوری قبرس با انتشار بیانیه ای به شدت از ترکیه بابت عملیات اکتشاف گاز در سواحل مدیترانه انتقاد کرد.

قبرس: ترکیه در حال مبدل شدن به کشور دزدان دریایی است

به گزارش گروه سیاسی مجله سامی، دفتر ریاست جمهوری قبرس روز یکشنبه در واکنش به عملیات حفاری ترکیه در سواحل مدیترانه، ترکیه را کشور دزدان دریایی خواند.

به نوشته خبرگزاری فرانسه دفتر ریاست جمهوری قبرس با انتشار بیانیه ای در این زمینه گفت: ترکیه در حال مبدل شدن به کشور دزدان دریایی در شرق مدیترانه است. ترکیه مصمم به اقدام غیرقانونی است که انتخاب نموده است.

اتحادیه اروپا نیز روز شنبه از کاهش یاری های اقتصادی به ترکیه به دلیل عملیات حفاری این کشور نزدیک سواحل قبرس و عملیات نظامی در شمال سوریه اطلاع داد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، پیتر استانو سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا اوائل روز یکشنبه با تاکید بر لزوم تبادل نظر های سازنده در منطقه گفت که هدف ترکیه عملیات اکتشافی و حفاری بیشتر است و متاسفانه خلاف اهداف منطقه است.

وزارت خارجه ترکیه نیز در واکنش به این سخنان اعلام نمود که ترک های قبرس نشین به همان اندازه یونانی ها در این زمینه حق دارند.

تنش ها در دریای مدیترانه از سال گذشته میلادی به این سو به دلیل کوشش های ترکیه، یونان و قبرس جهت عملیات اکتشاف و حفاری گاز در منطقه شدت یافته است. نیروی دریایی ترکیه چندی قبل برای نمایش قدرت به همسایگان خود یک رزمایش در دریای اژه برگزار کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 768

به "قبرس: ترکیه در حال مبدل شدن به کشور دزدان دریایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبرس: ترکیه در حال مبدل شدن به کشور دزدان دریایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید