لحظات فراموش نشدنی در سواحل آلاباما، تصاویر

به گزارش مجله سامی، منطقه ها گردشگری و تفریحی بسیار زیادی در خط ساحلی خلیج مکزیک برای گردشگران مهیا شده است تا لحظاتی فراموش نشدنی برای آن ها در سواحلی همچون ساحل آلاباما رقم بخورد. از جمله این امکانات در ساحل آلاباما می توان به ماهی گیری از قایق، خوردن صدف های تازه دریایی در رستوران های شیک، غواصی در کناره دیواره مرجانی و غیره اشاره نمود.

لحظات فراموش نشدنی در سواحل آلاباما، تصاویر

1. پارک ساحلی به معنای واقعی

استخرهای مخصوص جهت شنای حیوانات خانگی نظیر سگ در نظر گرفته شده است

مردم و گردشگران در خصوص این پارک ساحلی اطلاع زیادی ندارند، چرا که تماشا این پارک و لذت بردن از آرامش آن، باعث خواهد شد بازار دیگر پارک های محلی به شدت کساد گردد. این پارک دارای خط ساحلی به وسعت 3.5 مایل (5.6 کیلومتر) است. در کنار این ساحل، برای شما امکاناتی نظیر ماهیگیری و استخرهای مخصوص جهت شنای حیوانات خانگی نظیر سگ در نظر گرفته شده است. علاوه بر امکانات رفاهی، شما می توانید گونه های حیوانات بومی منطقه مانند پلیکان، لاک پشت، پروانه ها، سوسمار و ماهی های دریایی را مشاهده کنید.

اگر از سکوت این ساحل خسته شدید، می توانید به ساحل مجاور که یک پارک شلوغ و پر از امکانات است، مراجعه کنید. به ازای پرداخت مبلغی ناچیز می توانید وارد غرفه های نمایشی و استخرهای تفریحی شوید و در نهایت به هتل خودتان برگردید. این دو ساحل می توانند برای شما برنامه کامل یک روز در ساحل آلاباما باشد.

2. موسیقی زنده در ساحل

هر ساله در ماه می، سواحل گالف شورز تبدیل به سن آماده برای اجرای موسیقی زنده می گردد. سنی که درست وسط ساحل واقع شده است. انجمن هنگ اوت فست (Hangout Fest) در سال های گذشته توانسته است به نام بانی برگزاری این فستیوال ها از گروه های موسیقی و خوانندگان مشهوری همچون فوفایترز (Foo Fighters)، لنی کراویتر (Lenny Kravitz)، ویک اند (The Weeknd)، زک براون (Zac Brown) و کینگ او لئون (Kings of Leon) جهت اجرای زنده در این فستیوال استفاده کند.

اگر حوصله غوطه ور شدن در جمعیت را ندارید، به شما پیشنهاد می دهیم تا ننویی را بردارید و به کنار ساحل بروید. اگر ننو در اختیار ندارید به لطف جمعیت عظیم همواره ننوهای خالی بسته به درختان وجود دارند. بعلاوه در گوشه و کنار ساحل جایگاه های چوبی برای دراز کشیدن و حمام آفتاب گرفتن وجود دارد.

3. غواصی در میان کشتی های غرق شده

رویاهای کودکی خودتان در خصوص دزدان دریایی و کشتی های غرق شده در ساحل آلاباما دوباره زنده خواهند شد. در سال 2013 بنیاد احیای سواحل مرجانی، عمدا کشتی عظیم لولو (LuLu) که از روی نام خواهر عظیم تر جیمی بوفت (Jimmy Buffett) نام گذاری شده بود را در آب های این ساحل غرق کرد. این کشتی در حال حاضر زیستگاه تمام عیاری برای حیوانات دریایی شده است. از جمله این موجودات می توان به هشت پاها، عروس های دریایی، خرچنگ ها، ستاره های دریایی اشاره نمود. برای رسیدن به محل غرق شدن کشتی احتیاج به یک سفر 90 دقیقه ای با قایق دارید. سپس در محل موردنظر به یاری غواص خودتان باید به عمق آب شیرجه بزنید.

پس از گذراندن وقت با کشتی غرق شده لولو و گشت زنی در اتاق های پر از آب و حیوانات دریایی، می توانید خودتان را در مجموعه رستوران لوسی بوفت (Lucy Buffett) مهمان کنید. انتظار برای خوردن غذا در این مجموعه هم خالی از لطف نیست. در زمانی که شما منتظر حاضر شدن غذا هستید، می توانید از نمایشگاه های پایکوبی، موسیقی زنده و سازه های دستی بومیان منطقه که برای فروش در آنجا جمع شده اند، تماشا کنید. بعلاوه به شما پیشنهاد می کنیم که برای شام و ناهار غذاهای محلی و بومی همین منطقه سفارش دهید تا مزه جدیدی از دریا را حس کنید.

4. تعقیب دلفین ها زیر نور خورشید

اگر از جمله افرادی باشید که از تماشا درخشش نور خورشید روی پشت دلفین هایی که از آب بیرون می پرند، لذت نمی برید، دو تعریف متفاوت از شادی و خوشی با هم داریم. به شما پیشنهاد می کنیم هر کاری که می خواهید انجام دهید و سوار قایق شوید و به تماشا دلفین هایی بروید که در غروب آفتاب، روی آب بازی می نمایند.

دنبال کردن دلفین ها را می توان از طریق کشتی های کروز یا موتورهای آبی انجام داد. پس از یک بازی مجذوب کننده با دلفین ها، می توانید شام را روی عرشه کشتی یا موتور آبی نوش جان کنید. با یک خرچنگ دریایی موافق هستید؟

5. تنبل را بغل کنید و به بچه کانگوروها سلام دهید

شما می توانید از نزدیک یک تنبل را بغل بگیرید

انتظار شما از یک پارک ساحلی داشتن باغ وحش است؛ اما باید به شما بگوییم که این باغ وحش در پارک ساحلی فراتر از انتظارهای شما است. شما می توانید از نزدیک یک تنبل را بغل بگیرید، از کنار کانگورویی که بچه خودش را داخل کیسه خوابش نگه داشته، عبور کنید. یک لیمور، مار یا هر چیز دیگر می تواند تا چند دقیقه شما را از فکر جهان بیرون کند. شما حتی می توانید گونه ای از مورچه خوار را که نسلش رو به نابودی است را به آغوش بکشید، بی آنکه از تعداد کم آن ها اطلاع داشته باشید. درست است این باغ وحش اصلا معمولی نیست!

6. گشت وگذار در ساحل

یکی دیگر از تفریحاتی که می توانید در ساحل داشته باشید، اجاره کردن قایق های تک نفره یا کایاک است. اجاره این قایق ها روزانه یا هفتگی است. انواع مختلفی از کایاک ها را می توانید بر اساس نوع پارو زدن انتخاب کنید و انتخاب شما محدود به کایاک دریایی نیست. برای موج سواری می توانید به اطراف دو ساحل شورز و نارنجی بروید.

در اطراف این دو ساحل محل های مخصوصی برای کایاک سواری وجود دارد. بعلاوه می توانید دوچرخه های چندنفره یا تک نفره را اجاره کنید. این دوچرخه ها در کنار خط ساحلی و دکه های مخصوص اجازه داده می شوند. اگر در حین پدال زدن خسته شدید، می توانید از غذاهای حاضر در رستوران های کنار جاده سلامتی بهره ببرید.

7. عکسی با ماهی قرمز

اگر علاقه مند به ماهی گیری هستید، جای درستی آمده اید. سواحل خلیج آلاباما پر از ماهی های قرمز و خوردنی است؛ اما باید در فصل ماهیگیری و مجوزدار اقدام به این کارکنید. قلاب تان را به هر جا پرتاب کنید، ماهی گیر شما می آید. پاداش شما علاوه بر خوردن گوشت تازه ماهی، گرفتن عکس با ماهی دهان باز زیر تیغ آفتاب است.

8. چرخ و فلک بلند اسکله

اگر چرخ خوردن در میان جمعیت در کنسرت ساحلی را از دست دادید، نگران نباشید؛ می توانید به چرخ و فلک موجود در پارک Wharf بروید و از آن بهره ببرید.

این پارک علاوه بر این چرخ و فلک یک سینما، غذاخوری، کافه، رستوران و مرکز بازی های آبی دارد. بعلاوه این پارک دارای بازار خریدی است که روزهای بارانی هم دایر است؛ بنابراین در روز بارانی هم می توانید از روز خودتان بهره ببرید و به این پارک بروید.

9. گرفتن تکه های رول شده گوشت

بله درست خواندید، گرفتن! تکه هایی از جنس گوشت. یکی از عجیب ترین رستوران های شمال خلیج شورز، کارکنانی دارد که گوشت های رول شده برای تهیه غذای مشتریان را از روی بالای سر آن ها، از سمتی به سمت دیگر رستوران جهت پخته شدن پرتاب می نمایند. اگر دوست دارید ناهار یا شامی متفاوت و به یادماندنی داشته باشید، به این رستوران سر بزنید.

10. پاراسیلینگ بر فراز خلیج مکزیک

ترس از پرواز را کنار بگذارید و جرات کنید تا ارتفاع 800 فوتی (250 متر) بالا بروید

آخرین کاری که می توانید در این ساحل انجام دهید، پرواز بر فراز خلیج مکزیک است. این پرواز محدودیت سنی ندارد و همه می توانند با هزینه ای اندک هیجان زیادی در پرواز بر فراز خلیج مکزیک به دست آورند.

ترس از پرواز را کنار بگذارید و جرات کنید تا ارتفاع 800 فوتی (250 متر) بالا بروید. تجربه ای که فقط شاید یک بار به شما روی نموده باشد.

منبع: گردشبان
انتشار: 25 مرداد 1400 بروزرسانی: 25 مرداد 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1795

به "لحظات فراموش نشدنی در سواحل آلاباما، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لحظات فراموش نشدنی در سواحل آلاباما، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید