مجریان تلویزیون برای جام جهانی؛ از خیابانی تا میثاقی

به گزارش مجله سامی، تلویزیون در آستانه برگزاری مسابقات جام جهانی 2022، پخش بعضی ویژه برنامه هایش را شروع نموده و در امتداد آن تعدادی دیگر از برنامه ها را همزمان با شروع مسابقات روی آنتن خواهد فرستاد. وجه تمایز این دوره از جام جهانی در صداوسیما، پرداختن به حاشیه ها بیان شده به نحوی که می گویند، علاوه بر شبکه های سه و ورزش که با تمرکز بر مسابقات، برنامه های اصلی را روی آنتن می فرستند، ابعاد دیگر جام جهانی در دستور کار دیگر شبکه ها و برنامه های عمومی سیما نیز واقع شده است و در کنار آن، حق پخش حواشی فوتبال ها هم خریداری شده است.

مجریان تلویزیون برای جام جهانی؛ از خیابانی تا میثاقی

اما در جام جهانی 2022 قطر، چه مجریان و گزارشگرانی برای این ویژه برنامه ها انتخاب شده اند؟ کدام ها به قطر اعزام شده یا می شوند و چه افرادی قرار است اداره گر ویژه برنامه هایی باشند که از استودیو ها روی آنتن می روند؟

جواد خیابانی، محمدرضا احمدی، محمدحسین میثاقی، رسول مجیدی، عبدالله روا و محمد میر به عنوان مجریان ویژه برنامه های جام جهانی و رامین ناصر نصیر و نیماشاهرخ شاهی و حمید محمدی به عنوان راوی برنامه ها و پیمان یوسفی به عنوان تهیه کننده در این دوره از ویژه برنامه های جام جهانی با شبکه های سه و ورزش و نسیم همکاری دارند.

هر چند که به گفته معاون سیما در این دوره از رقابت های جام جهانی، به فراخور موضوع و ساختار برنامه، از مجریان غیرورزشی و چهره های جدیدی استفاده خواهد شد که البته این به معنای دور شدن از مقوله ورزش حرفه ای نیست. بر این اساس می توان انتظار داشت که علاوه بر افراد حاضر در لیست بالا که تا به امروز نامشان به صورت رسمی اعلام شده است، افراد دیگری را هم در مقام مجری ویژه برنامه های جام جهانی در قاب برنامه های سیما ببینیم.

ضمن اینکه همان طور که در بالا اشاره شده، مسوولان سیما اعلام نموده اند که در جام جهانی سال جاری، برنامه های ورزشی شبکه های یک و دو و در کنار آن شبکه هایی نظیر نسیم، امید و ... با نگاهی خارج از بُعد صرف ورزشی و با تمرکز بر حوزه هایی همانند فرهنگی ـ اجتماعی با رویکرد فرامتن موضوع به ابعاد مختلف رویداد جام جهانی 2022 قطر می پردازند.

گزارشگران 3 بازی اول ایران در جام جهانی چه کسانی هستند؟

در شرایطی که فوتبال ایران خود را آماده شروع رقابت های جام جهانی 2022 در قطر می نماید، گزارشگران سه مسابقه ایران در دور مقدماتی این رقابت ها معین شدند.

در خبر ها آمده است محمدرضا احمدی، پیمان یوسفی و جواد خیابانی سه گزارشگری هستند که سه مسابقه ایران در جام جهانی را گزارش خواهند کرد؛ محمدرضا احمدی برای گزارش ملاقات ایران مقابل انگلیس، پیمان یوسفی برای گزارش بازی ایران و ولز و جواد خیابانی برای گزارش آخرین بازی ایران مقابل آمریکا انتخاب شده اند.

زوج ثابت احمدی و میثاقی در شبکه سه

محمدرضا احمدی و محمدحسین میثاقی که چند سالی است نامشان با برنامه فوتبال برتر و شبکه سه گره خورده است، طبق اعلام تلویزیون اجرای ویژه برنامه جام جهانی این شبکه را با عنوان جام 2022 برعهده دارند.

جام 2022 از آدینه 27 آبان با اجرای محمدرضا احمدی و محمد حسین میثاقی روی آنتن می رود.

ویژه برنامه جام جهانی شبکه سه سیما در دوره قبل 2018 روسیه با عنوان بیست هجده به وسیله عادل فروسی پور و تیم برنامه نود و اجرای خود او تدارک دیده شده بود.

جواد خیابانی، عبدالله روا، محمدمیر و رسول مجیدی در شبکه ورزش

اصلی ترین برنامه جام جهانی شبکه ورزش نیز جام 22 است که از اول مهرماه روز های دوشنبه و آدینه ساعت 21 پخش آن شروع شده و رسول مجیدی مجری اصلی این برنامه است.

قطرنامه یکی از بخش های این برنامه است که جذابیت ها و حاشیه های جام جهانی را با رویکرد طنز با اجرای عبدالله روا به تصویر می کشد.

بعلاوه محمد میر اجرای زنده از قطر و اتفاقات و حواشی را گزارش خواهد نمود. او به عنوان مجری برنامه های فصل داغ فوتبال، فوتبال آسیایی و برنامه شب های فوتبالی با شبکه ورزش سیما همکاری داشته است.

جام و جزیره با اجرای جواد خیابانی از دیگر بخش های این ویژه برنامه در شبکه ورزش سیماست که در قشم که دومین جزیره نزدیک به قطر است، با معرفی جاذبه های گردشگری اجرا می شود.

جام 22 از این هفته هرشب پخش خواهد شد.

رامین ناصرنصیر، نیما شاهرخ شاهی و حمید محمدی در شبکه نسیم

ویژه برنامه 30 قسمتی شبکه نسیم در ایام جام جهانی 2022 قطر که عنوان آن فوتبال زندگی است در حال آماده سازی است. گویا این برنامه مجری ندارد، اما از رامین ناصرنصیر، نیما شاهرخ شاهی، حمید محمدی و مهدی حدادپور تاریخ نگار ورزشی به عنوان راوی در این برنامه استفاده شده است.

بخشی از کار در قطر آماده می شود و بخشی دیگر در کشورمان ضبط شده و شامل آیتم های نمایشی است. این برنامه سرگرم کننده است و به حواشی جام جهانی و به طور عمومی فوتبال و زندگی عموم مردم در ارتباط با فوتبال می پردازد.

آخرین حضور رامین ناصرنصیر در تلویزیون به ایفای نقش در سریال پلاک 13 به کارگردانی آرش معیریان برمی شود که سال جاری از شبکه سه سیما پخش شد.

نیما شاهرخ شاهی نیز آخرین حضورش به بازی در سریال دادستان مسعود ده نمکی و سریال اپیدمی برمی شود.

حمید محمدی نیز که اجرای برنامه فوتبال 120 را این روز ها در شبکه ورزش سیما دارد، به عنوان یکی از نریتور های فوتبال زندگی است، با این برنامه همکاری دارد.

پیمان یوسفی و ورزشیا در شبکه نسیم

ورزشیا در شبکه نسیم قرار است به مرور تاریخچه جام جهانی در ادوار مختلف، اخبار جام جهانی و حواشی و ناگفته های جام جهانی بپردازد. این برنامه به وسیله پیمان یوسفی در حال آماده سازی است. پیمان یوسفی در این برنامه اجرا نخواهد داشت و صرفا در مقام تهیه کننده حضور دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 آبان 1401 بروزرسانی: 24 آبان 1401 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 2199

به "مجریان تلویزیون برای جام جهانی؛ از خیابانی تا میثاقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجریان تلویزیون برای جام جهانی؛ از خیابانی تا میثاقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید