میوه های ضد نفخ چیست؟

به گزارش مجله سامی، خبرنگاران : 3 میوه عالی برای خلاصی از نفخ را در این مطلب به شما معرفی خواهیم کرد.

میوه های ضد نفخ چیست؟

کیوی یکی از میوه های مناسب برای پیشگیری از نفخ است.

به گزارش خبرنگاران، متأسفانه همه گاهی اوقات احساس نفخ می کنند. این احساس نفخ می تواند ناشی از غذای ناسالم باشد، اما حتی سبزی جات نیز می توانند مقصر باشند، به خصوص انواع مختلف کلم.

مهم نیست که چگونه احساس ناخوشایندی به شما دست می دهد، مهم آن است که می خواهید هر چه سریع تر از شر آن خلاص شوید. این سه میوه می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

1. آلو

آیا می خواهید از شر یبوست خود خلاص شوید؟ کمی آلو بخورید! ظاهراً آلو برای قرن ها راه چاره ترجیحی برای یبوست بوده است. به این دلیل که آلو حاوی ماده ای به نام سوربیتول است که اثر ملین دارد. علاوه بر این، آلو پر از فیبر است. هر دو آلو خشک و تازه می توانند به شما کمک کنند تا از شر احساس نفخ خلاص شوید.

2. پاپایا

در پی میوه ای هستید که برای روده و گوارش شما مفید باشد؟ فقط به رنگ پاپایای خوش رنگ نگاه نکنید. این میوه گرمسیری حاوی آنزیمی به نام پاپائین است که به هضم پروتئین کمک می کند. علاوه بر این، این میوه سرشار از فیبر است که روده شما را نیز سالم می کند. همه اینها به این معنی است که اگر با یبوست یا اسهال مشکل دارید، از خوردن پاپایا سود خواهید برد. اگر به هر حال مقداری از این میوه را می خورید، ممکن است مقداری از دانه های پاپایای سیاه را نیز بخورید. این دانه ها سرشار از مواد مغذی مهمی مانند کلسیم، منیزیم و فسفر هستند.

3.کیوی

ما میوه کیوی را به عنوان بمب سبز ویتامین C می شناسیم. این میوه برای شما بسیار سالم هستند و حتی یک اثر ملین خفیف دارند. با خوردن کیوی می توانید به سرعت احساس نفخ را کاهش دهید. کیوی همچنین حاوی آنزیمی به نام اکتینیدین است که به هضم پروتئین نیز کمک می کند. نه تنها این مورد صحیح است، بلکه کیوی حاوی مقدار زیادی فیبر است. آیا می خواهید تعداد فیبرهایی را که می خورید افزایش دهید؟ پس سعی کنید پوست کیوی را نیز بخورید. ممکن است خیلی خوب به نظر نرسد، اما در واقع طعم آن بسیار بهتر (و بسیار کم موتر) از آن چیزی است که فکر می کنید.

منبع: رکنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1401 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 2074

به "میوه های ضد نفخ چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میوه های ضد نفخ چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید