پرهیز از تماس مجدد با شماره های ناشناس خارجی

به گزارش مجله سامی، محمدرضا بیدخام مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران گفت: مشترکین در صورت تماس ناشناس بین المللی، تماس دوباره با آن شماره برقرار نکنند.

پرهیز از تماس مجدد با شماره های ناشناس خارجی

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، محمدرضا بیدخام مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، گفت: مشترکین در صورت تماس ناشناس بین المللی، تماس دوباره با آن شماره برقرار ننمایند، این تماس ها به علت اینکه از سرشماره بین المللی و با منشا نامشخص برقرار می گردد، هزینه سنگینی برای مشترک به دنبال خواهد داشت. مهندس محمدرضا بیدخام ضمن اعلام مطلب فوق اعلام کرد: به طور کلی این تماس ها ممکن است یک کلاهبرداری باشد که به آن Wangiri Fraud می گویند؛ نوعی از کلاهبرداری که می تواند هزینه زیادی برای مشتریان داشته باشد.

وی اضافه نمود: کلاهبرداری Wangiri به این صورت عمل می نماید که کلاهبردار، یک روبوکال یا روبات تماس گیرنده را روی یک شماره قرار می دهد و بعد از یک یا دو بوق، تماس را قطع می نماید. این روبات ها حتی ممکن است چندین بار با یک شماره تماس بگیرند. ایده این کلاهبرداری هم این است که شخصی که تماس از دست رفته را دریافت نموده، با شماره تماس بگیرد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران با تاکید مجدد بر عدم تماس مجدد با این شماره ها گفت: مشتریان ضروری است درصورت مشاهده تماس ازدست رفته (missed call) به کد های تماس در زمان تماس دقت نموده و در صورتی که در زمان تماس روی صفحه گوشی به جز کد های 0098 یا 98+، کد دیگری شماره گیری شد، بلافاصله تماس را قطع نموده و شماره را آنالیز نمایند. وی همچنین اضافه نمود: مشترکین در صورت تمایل و عدم احتیاج به تماس بین المللی می توانند برای جلوگیری از مشکل یاد شده با مراجعه به بخش مخابرات من در پرتال شرکت مخابرات ایران به نشانی www.tci.ir نسبت به بستن صفر دوم، اقدام نموده یا بدین منظور به مراکز مخابراتی منطقه خود مراجعه نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1420

به "پرهیز از تماس مجدد با شماره های ناشناس خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرهیز از تماس مجدد با شماره های ناشناس خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید