پشت پرده افزایش بودجه نظامی انگلیس چیست؟

به گزارش مجله سامی، خبرنگاران : دولت انگلیس می خواهد به بهانه خطرناک و پیچیده تر شدن شرایط بین المللی و با وجود بحران کرونا بودجه نظامی خود را به بالاترین سطح در 30 سال گذشته ارتقاء دهد.

پشت پرده افزایش بودجه نظامی انگلیس چیست؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس به بهانه شرایط بین المللی خطرناک می خواهد بودجه نظامی خود را افزایش دهد.

به این ترتیب انگلیس می خواهد در آینده مجددا بودجه در زمینه تسلیحاتی را به سطح مشابه انتها دوران جنگ سرد ارتقاء دهد.

دولت لندن به رغم فشار اقتصادی ناشی از بحران کرونا و تنها با این هدف که صندلی خود را در دنیا پسابرگزیت تثبیت کند؛ از اختصاص بزرگترین بودجه نظامی انگلیس طی 30 سال گذشته اطلاع داد.

نخست وزیر انگلیس در این باره گفت: شرایط بین الملی خطرناک تر و پیچیده تر از هر زمان دیگری از دوران جنگ سرد رسیده و انگلیس باید پای تاریخ و متحدان خود بایستد.

وی اضافه نمود: برای دستیابی به این هدف ما باید منابع خود را بروز کنیم. بنابراین علاوه بر بودجه هدفمند نظامی، در 4 سال آینده 16.5 میلیارد پوند دیگر (حدود 18.5 میلیارد یورو) به بودجه نظامی انگلیس تزریق خواهد شد.

با این پول واحد جدید دفاع سایبری و پروژه های فضایی و سایر موارد تامین اقتصادی می گردد. همچنین 10 هزار شغل جدید در این زمینه ایجاد می گردد.

در بیانیه دولت انگلیس در این باره آمده است که به این ترتیب لندن موقعیت خود به عنوان عضوی در ناتو با بزرگترین بودجه نظامی در اروپا را تثبیت خواهد نمود. نخست وزیر انگلیس که همچنان در قرنطینه کرونایی به سر می برد می خواهد امروز (پنج شنبه) تصمیمات خود در این باره را به صورت دقیق تر با مجلس در میان بگذارد.

جانسون در توجیه عملی کردن این اقدام که از مدت ها پیش درباره آن صحبت می شد؛ ادعا کرد: در دوره همه گیری کرونا این تصمیم را گرفتم چراکه دفاع از کشور نخستین اولویت ما است.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس مدعی است که می خواهد در عصر جدید همکاری دنیای و تجارت آزاد، با اتکا به توانمندی های سایبری و نظامی مدرن، صندلی رهبری این کشور را تعریف کند

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1355

به "پشت پرده افزایش بودجه نظامی انگلیس چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده افزایش بودجه نظامی انگلیس چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید