پوشش ارتباطی 97 درصد روستاهای بالای 20 خانوار آذربایجان غربی

به گزارش مجله سامی، خبرنگاران/آذربایجان غربی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی از پوشش ارتباطی 2137 روستای استان اطلاع داد و گفت: 97 درصد روستاهای بالای 20 خانوار دارای پوشش ارتباطی است.

پوشش ارتباطی 97 درصد روستاهای بالای 20 خانوار آذربایجان غربی

قاسم جلیلی امروز 23 مرداد در جمع مجله سامی با اشاره به توسعه ارتباطات بخش روستایی برای کاهش شکاف دیجیتال در استان توضیح داد: تا به حال 97 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان تحت پوشش ارتباطی قرار گرفته است و بعد از پایش ارتباطی روستاهای استان به صورت میدانی درصدد برطرف مسائل ارتباطات روستاها فاقد پوشش هستیم.

وی مطرح نمود: از 2196 روستای بالای 20 خانوار، 2137 روستا دارای پوشش ارتباطی است که در 1349 روستا بستر ارتباطی اپراتور ایرانسل و در 2086 روستا بستر اپراتور همراه اول وجود دارد که در بعضی روستاها هر دو بستر ارتباطی وجود دارد.

وی با اشاره به پروژه های اجرا شده برای توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات در آذربایجان غربی گفت: سیاست های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف کاهش شکاف دیجیتالی در استان پیگیری می گردد.

جلیلی نژاد اضافه نمود: وزارت ارتباطات طبق برنامه ششم توسعه موظف است 80 درصد ورستاهای کشور را به شبکه ملی اطلاعات وصل کند که تا به امروز طبق آمار اتصال 75 درصد از روستاهای آذربایجان غربی تحقق یافته است.

مدیر کل ارتباطات مطرح نمود:59 روستای استان دارای عدم پوشش ارتباطی است که این موضوع در قالب طرح USO به اپراتورهای ارتباطی به صورت پیمانکاری واگذار شده است و در دست اقدام برای برقراری پوشش ارتباطی است.

وی با تاکید بر اجرای پروژه واگذاری اینترنت پرسرعت به مدارس استان اظهار کرد: در حال حاضر 100درصد از مدارس شهری استان به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و تا اوایل شهریور ماه اجرای این پروژه با اتصال 100درصدی مدارس شهری و روستایی استان به اینترنت پرسرعت به سرانجام می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1186

به "پوشش ارتباطی 97 درصد روستاهای بالای 20 خانوار آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش ارتباطی 97 درصد روستاهای بالای 20 خانوار آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید