پکن به امنیت بازی های سوچی اطمینان کامل دارد

به گزارش مجله سامی، خبرنگاران: مقام های رسمی چین تاکید کردند، این کشور کاملا مطمئن است که روسیه قادر به تضمین امنیت بازی های المپیک زمستانی در شهر سوچی خواهد بود.

پکن به امنیت بازی های سوچی اطمینان کامل دارد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سامی به نقل از رویترز؛ ابراز اطمینان چین نسبت به توانایی روسیه برای برقراری امنیت بازی های المپیک زمستانی سوچی در حالی است که پس از انفجارهای اخیر در شهر ولگوگراد نگرانی هایی در مورد امنیت این بازی ها به وجود آمده و روسای جمهور آمریکا و آلمان نیز از عدم حضور خود در مراسم افتتاحیه خبر داده اند.

بر اساس این گزارش ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دستور اتخاذ تدابیر ویژه امنیتی را صادر نموده است. در انفجارهای ماه گذشته شهر ولگوگراد حداقل 34 نفر کشته شدند. روسیه میخواهد با استفاده از 37 هزار نیروی امنیتی، امنیت لازم برای برگزاری المپیک زمستانی سوچی را برقرار کند.

معاون وزیر خارجه چین نیز در جمع مجله سامی تاکید نمود، پکن کاملا ایمان دارد که روسیه قادر به تامین امنیت المپیک سوچی خواهد بود. من بر این باورم که این بازی ها با اتخاذ تدابیر امنیتی شدید به صورت موفقیت آمیز برگزار خواهد شد. چین در مورد این مساله تماس نزدیکی با روسیه دارد.

وزارت خارجه چین نیز با انتشار بیانیه کوتاهی از شرکت ژی جین پینگ رئیس جمهور این کشور در مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی در شهر سوچی روسیه خبر داده است. رئیس جمهور چین طی روزهای 6 تا 8 فوریه در روسیه خواهد بود. در این بیانیه به جزییات بیشتری اشاره نشده است.المپیک سوچی بیست و دومین المپیک زمستانی است و طی روزهای 7 تا 23 فوریه برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 432

به "پکن به امنیت بازی های سوچی اطمینان کامل دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن به امنیت بازی های سوچی اطمینان کامل دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید