چطور از فرودگاه پوکت به مرکز شهر و هتل برویم؟

به گزارش مجله سامی، حمل و نقل فرودگاه پوکت

جزیره پوکت و کشور شگفت انگیز تایلند در سال های اخیر همیشه جزء مقاصد گردشگری محبوب بوده است. سالانه میلیون ها گردشگر برای تفریح و سپری کردن تعطیلات بلیط هواپیمایشان را به مقصد فرودگاه پوکت رزرو می نمایند. بسیاری از گردشگرانی که قصد سفر به این جزیره را دارند ممکن است در خصوص دسترسی و حمل و نقل فرودگاه پوکت سوالاتی داشته باشند. به همین دلیل در این مطلب می خواهیم در این مورد صحبت کنیم و گزینه های حمل و نقل فرودگاه پوکت را با شما در میان بگذاریم. با خبرنگاران همراه باشید.

چطور از فرودگاه پوکت به مرکز شهر و هتل برویم؟

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

اتوبوس

ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه پوکت استفاده از اتوبوس فرودگاه است. این اتوبوس ها از ساعت 6:30 صبح تا 8:45 دقیقه کار می نمایند و هر یک ساعت یک بار حرکت می نمایند. به محض اینکه از سالن پروازهای ورودی فرودگاه خارج می شوید در سمت چپ می توانید ایستگاه اتوبوس ها را ببینید. اتوبوس فرودگاه معمولا در دو جهت اصلی حرکت می نمایند. یکی از این اتوبوس ها به ترمینال اتوبوس پوکت در مرکز شهر پوکت می رود. اتوبوس دیگر به سمت سواحل مشهور پوکت مثل پاتونگ، کاتا و کارون می رود.

تاکسی های فرودگاه

فرودگاه پوکت یکی از معدود فرودگاه های دنیا است که کیلومترشمار تاکسی ها دقیق و منصفانه است و نیازی به نگرانی در این مورد وجود ندارد. تاکسی یکی از راحت ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه پوکت است. در این فرودگاه تاکسی های دیگری نیز وجود دارند که مسافران را به سواحل معروف می برند. اما اگر برای اولین بار به پوکت سفر می کنید پیشنهاد می گردد حتما از تاکسی های دارای کیلومترشمار بهره ببرید. البته اگر خیلی دیروقت به فرودگاه برسید این تاکسی ها معمولا وجود ندارند و مجبورید از سایر تاکسی ها بهره ببرید.

برای سوار شدن به تاکسی از سالن پروازهای ورودی خارج شوید و به سمت راست بپیچید. پس از 40-50 متر تابلوی بزرگ ایستگاه تاکسی ها را مشاهده می کنید. با این تاکسی ها می توانید بسیار ارزان تر از سایر تاکسی ها به مرکز شهر پوکت و سایر مناطق بروید. همان طور که گفتیم کرایه تاکسی براساس مسافتی که طی می کنید محاسبه می گردد. با این حساب، شهر پوکت نزدیک تر مقصد به فرودگاه خواهد بود، در حالیکه ساحل پاتونگ و کاتا و کارون در فواصل دورتری قرار دارند.

یکی از مزیت های استفاده از تاکسی این است که کرایه به تعداد نفرات محاسبه نمی گردد. بنابراین اگر 3-4 نفره به پوکت سفر نموده اید تاکسی ایده آل ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه پوکت خواهد بود.

مینی ون

در صورتی که به صورت گروهی یا خانوادگی سفر می کنید استفاده از مینی ون احتمالا ارزان ترین و به صرفه ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه پوکت خواهد بود. این مینی ون تا حداکثر 10 نفر گنجایش دارند. به محض اینکه ظرفیت تکمیل گردد مینی ون راه می افتد اما قبل از رفتن به سوی هتل مقابل یک آژانس مسافرتی نگه می دارد. این راه چاره برای فروش تور و پکیج های سفر به مسافران است و به راحتی می توانید پیشنهاداتشان را نادیده بگیرید. خوبی این مینی ون ها این است که شما را دقیقا جلوی درب هتل پیاده می نمایند. مینی ون یکی از انتخاب های مورد علاقه برای بک پکرها و هواداران سفر ارزان است. هنگامی که چمدانتان را تحویل گرفتید و از سالن خارج شدید می توانید از باجه مخصوص بلیط را تهیه کنید.

کرایه اتومبیل

در صورتی که دوست دارید تا شهر پوکت رانندگی کنید و رانندگی در کشوری غریبه از نظرتان مسئله ای ندارد می توانید اتومبیل کرایه کنید. چشم انداز پوکت بسیار زیبا و خیره نماینده است و مطمئنا رانندگی در جاده تجربه ای لذتبخش خواهد بود. با کرایه اتومبیل دیگر نیازی نیست نگران چانه زدن با راننده ها باشید. برای کرایه اتومبیل وارد سالن پروازهای ورودی فرودگاه پوکت شوید و دنبال باجه های کرایه اتومبیل بگردید. در این قسمت، شرکت های مختلفی خدمات کرایه اتومبیل را ارائه می دهند. شرکت های معتبر بین المللی مثل اویس، آلامو و هرتز در این فرودگاه نیز فعالیت می نمایند و می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. همچنین، یک راه دیگر نیز برای کرایه اتومبیل دارید. می توانید از فرودگاه پوکت خارج شوید و دنبال شرکت های کرایه اتومبیل خصوصی بگردید. بعضی از این شرکت ها کیفیتی مثل شرکت های بین المللی دارند، اما کرایه ای به مراتب کمتر از شما دریافت می نمایند. شرکت هایی نیز وجود دارند که خدمات کرایه اتومبیل همراه با راننده را به مسافران ارائه می نمایند. البته برای رانندگی در پوکت ضروری است پاسپورت و گواهینامه رانندگی بین المللی داشته باشید. همچنین مطمئن شوید که از شرکتی اتومبیل کرایه می کنید که خدمات بیمه را نیز ارائه می نماید.

سرویس لیموزین

اگر دوست دارید با رفاه بیشتری به هتل بروید پس لیموزین بهترین انتخاب حمل و نقل فرودگاه پوکت خواهد بود. این لیموزین ها مطمئنا کرایه ای گران تر خواهند داشت، اما برای کسی که هوادار سفر لوکس و مرفه است گزینه مناسبی هستند. پس از تحویل چمدان می توانید باجه های مختلفی را ببینید که سرویس لیموزین را برای مسافران فراهم می نمایند. در این قسمت می توانید نرخ کرایه را مشاهده کنید. اگر تصمیم بگیرید با یکی از این لیموزین ها به هتل بروید کرایه را پیشاپیش می پردازید. بعد، یکی از کارکنان شما را تا دم اتومبیل همراهی می نماید و رسید را به راننده تحویل می دهید.

منبع: tripadvisor.com

منبع: الی گشت
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 318

به "چطور از فرودگاه پوکت به مرکز شهر و هتل برویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور از فرودگاه پوکت به مرکز شهر و هتل برویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید