چین به دنبال ساخت آزمایشگاه در 3 کیلومتری زیر دریا!

به گزارش مجله سامی، کشور چین میخواهد یک آزمایشگاه استراتژیک را در عمق سه کیلومتری دریای جنوب چین بسازد.

چین به دنبال ساخت آزمایشگاه در 3 کیلومتری زیر دریا!

با تور ارزان چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش سرویس علمی مجله سامی به نقل از بلومبرگ، این پلت فرم دریایی در اعماق آب برای جستجوی منابع نفت و گاز و همچنین انجام عملیات نظامی استفاده خواهد شد.

این پروژه در برنامه مالی پنج ساله کنونی چین قرار گرفته و رتبه شماره دو را در میان 100 اولویت علم و فناوری این کشور دارد.

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین ماه گدشته در یک نشست علمی ملی اظهار کرد: اعماق دریا حاوی گنج هایی است که ناشناخته و توسعه نیافته باقی مانده اند. به منظور دستیابی به این گنج ها، ما باید فناوری های کلیدی را برای دسترسی به اعماق دریا، اکتشاف و توسعه آن کنترل کنیم.

هنوز تعیین نیست این پلت فرم اعماق دریا چه زمانی ساخته خواهد شد و هزینه آن چقدر خواهد بود، اما موقعیت آن بسیار کلیدی است، چرا که دریای جنوب چین به عنوان یکی از راههای اصلی کشتیرانی در میان کشورهایی مانند چین، ویتنام و فیلیپین بسیار مورد مناقشه است.

چین مدعی کنترل بر روی بیش از 80 درصد این دریا بوده و هفت جزیره مصنوعی را به همراه بندرگاهها و تاسیسات راداری در آن ساخته است. توسعه یک ایستگاه دریایی برای یاری به حفاری دریا و عملیات نظامی احتمالی برای چین بسیار استراتژیک است.

یکی از اهداف این ایستگاه زیردریایی که میزبان دهها محقق برای یک ماه خواهد بود، یاری به چین برای تبدیل شدن به یک ابرقدرت جهانی تا سال 2030 است. این اخبار چند ماه پس از رونمایی از برنامه چین برای دیوار بزرگ زیردریایی آن منتشر شده که شامل شبکه ای از حسگرها برای یاری به تشخیص زیردریایی های آمریکایی و روسی در دریای جنوب چین است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 498

به "چین به دنبال ساخت آزمایشگاه در 3 کیلومتری زیر دریا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین به دنبال ساخت آزمایشگاه در 3 کیلومتری زیر دریا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید