کانادا بخشی از اموال توقیفی ایران را فروخت!

به گزارش مجله سامی، دولت کانادا در ادامه روند قضایی خصمانه علیه ایران بخشی از اموال کشورمان در این کشور را به بهانه های بی اساس تصاحب کرد.

کانادا بخشی از اموال توقیفی ایران را فروخت!

از سفر با تور کانادا ارزان قیمت لذت ببرید.

به گزارش ، بعضی رسانه ها گفتند پرونده قدیمی علیه ایران در کانادا مختومه اعلام شده و دادگاه این کشور رأی نهایی را صادر نموده است.

وب سایت گلوبال نیوز گفت اسناد دادگاه عالی اونتاریو نشان می دهد پرونده قدیمی شکایت خانواده های قربانیانِ تروریسم گروه های تحت حمایت ایران بسته شده و دادگاه به عنوان غرامت حکم فروش بخشی از اموال ایران در کانادا را صادر نموده است.

اموال فروخته شده ساختمان های مرکز فرهنگی ایران در اوتاوا، پایتخت کانادا به ارزش 26/5 میلیون دلار، مرکز مطالعات ایران شناسی در تورنتو به ارزش 1/85 میلیون دلار، و همچنین ضبط 2/6 میلیون دلار حساب بانکی ایران و دو دستگاه اتومبیل تویوتا کمری و مزدا هستند.

دادگاهی در کانادا دارایی های ایران را مصادره کرد

فروردین ماه سال جاری نیز دادگاهی در ایالت آلبرتای کانادا با صدور حکمی ضد ایرانی، به قربانیان حادثه 11 سپتامبر آمریکا اجازه می دهد دارایی های ایران در این ایالت را به عنوان غرامت ضبط نمایند. (اینجا)

بنا به گزارش وب سایت تلگرام، طبق اسناد دادگاهی، یک دادگاه در ادمنتون، پایتخت آلبرتا، در تاریخ 13 مارس (22 اسفند 97)، یک رأی 7.01 میلیارد دلاری علیه ایران، سازمان ها و شرکت های دولتی این کشور به ثبت رسانده است.

داگ لنوکس وکیل حقوقی شاکیان آمریکایی گفته است: ثبت این حکم در آلبرتا به این معنی است که اگر دارایی های ایران در آلبرتا وجود داشته باشد، شما می توانید این دارایی ها را پیدا و ضبط نموده و از آن ها به عنوان غرامت برای قربانیان تروریسم بهره ببرید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 329

به "کانادا بخشی از اموال توقیفی ایران را فروخت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا بخشی از اموال توقیفی ایران را فروخت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید