کاهش قیمت نفت پس از عبور طوفان از خلیج آمریکا

به گزارش مجله سامی، قیمت نفت روز چهارشنبه کاهش یافت و بخشی از افزایش چشم گیری که روز گذشته داشت را از دست داد زیرا تاثیر طوفان گرمسیری بر فراوری ساحل خلیج آمریکا به حدی که انتظار می رفت شدید نبود.

کاهش قیمت نفت پس از عبور طوفان از خلیج آمریکا

به گزارش خبرنگاران، بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 40 سنت یا 0.6 درصد کاهش نسبت به روز گذشته، به 69.47 دلار در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی نفت برنت با 16 سنت یا 0.2 درصد کاهش، به 78.01 دلار در هر بشکه رسید.

قیمت های نفت روز سه شنبه که ده ها سکوی نفت و گاز آمریکا در خلیج مکزیک در آستانه از راه رسیدن طوفان گرمسیری گوردون تعطیل شدند، جهش پیدا نموده بود، اما این طوفان در اواخر روز سه شنبه به سوی شرق تغییر جهت داد و تهدیدش برای فراوریکنندگان در بخش غربی خلیج مکزیک و اکثر پالایشگاه های منطقه گلف کاست کاهش یافت.

به گفته استفن اینس، مدیر معاملات منطقه آسیا – اقیانوسیه در شرکت OANDA، بسیاری از معامله گران معاملات آتی نفت غافلگیر گردیده و در 24 ساعت گذشته به دلیل خرید عجولانه ای که در آستانه وقوع این طوفان گرمسیری وجود داشت به اشتباه افتادند. قیمت ها به میزان قابل توجهی عقب نشینی کرد، زیرا شدت طوفان نشان داد که کاهش فراوری محدود خواهد بود.

همچنین طوفان شب گذشته سواحل شرقی ژاپن را در نوردید و به پالایشگاه های نفت در منطقه اوساکا آسیب وارد کرد با این حال شرکت جی ایکس تی جی اظهار داشت فعالیت هایش اختلال چندانی پیدا ننموده است.

به گفته اینس، دورنمای قیمت برای نفت خام همچنان مثبت است که تا حد زیادی به دلیل تحریم های آمریکا علیه بخش نفت ایران است. با این حال تحلیلگران دیگر نسبت به ریسک هایی که برای تقاضا نفت در صورت آسیب دیدن رشد اقتصادی از تلاطمات بازارهای نوظهور وجود دارد، هشدار دادند.

براساس گزارش رویترز، بازارهای نوظهور عامل کلیدی در رشد تقاضای جهانی برای نفت هستند، اما شمار متعددی از آنها به خصوص ترکیه و آرژانتین و همچنین اندونزی و آفریقای جنوبی شاهد ریزش ارزش ارزهای خود بوده اند و در نتیجه بازارهای سهام در ماه های اخیر با فشارهای کاهشی روبرو گردیده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 19

به "کاهش قیمت نفت پس از عبور طوفان از خلیج آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت نفت پس از عبور طوفان از خلیج آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید