کریمی: مشکل اقتصادی برای اعزام تیم فوتسال ناشنوایان به تایلند نداشتیم

به گزارش مجله سامی، رییس فدراسیون ناشنوایان با بیان این که برای اعزام تیم فوتسال ناشنوایان به مسابقات جهانی تایلند هیچ مشکل اقتصادی نداشتیم، گفت: ترجیح دادیم به جای اعزام تیم فوتسال به مسابقات جهانی تایلند، هزینه سفر را بین استان ها توزیع کنیم.

کریمی: مشکل اقتصادی برای اعزام تیم فوتسال ناشنوایان به تایلند نداشتیم

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

مصطفی کریمی در گفت وگو با مجله سامی، افزود: قرار بود تیم فوتسال ناشنوایان در رده سنی نوجوانان برای اولین بار در مسابقات جهانی فوتسال ناشنوایان شرکت کند که به دلیل اعلام آمادگی تنها پنج تیم و پایین بودن سطح کیفی مسابقات ترجیح دادیم منابع اقتصادی خود را به شکلی مدیریت کنیم که به جای اعزام تیم به چنین تورنمنت کم ارزشی، هزینه سفر را بین استان ها توزیع کنیم.

وی با بیان این که بحث لغو سفر تیم ملی فوتسال ناشنوایان به مسابقات جهانی تایلند ارتباطی به مسائل اقتصادی نداشت، گفت: برای اعزام تیم به مسابقات جهانی فوتسال ناشنوایان به جز هزینه بلیت که شرکت هواپیمایی ماهان هزینه آن را تقبل نموده بود، نزدیک به 200 میلیون تومان دیگر برای اعزام تیم به این تورنمنت اعتبار لازم داشتیم که البته مسئله ای برای تامین آن نداشتیم. اما به دلیل این که سطح فنی مسابقات پایین بود و تنها 5 تیم با ایران برای شرکت در این تورنمنت اعلام آمادگی نموده بودند و تیم های خوبی همچون برزیل، اوکراین و ... حضور نداشتند، ترجیح دادیم تیم را اعزام نکنیم. واقعاً حیف بود منابع اقتصادی خود را صرف تورنمنتی کنیم که از لحاظ فنی ارزش چندانی برای تیم ملی فوتسال ناشنوایان نداشت و در نهایت باید در دو گروه دو تیمی مسابقه می دادیم.

رییس فدراسیون ناشنوایان در ادامه خاطر نشان کرد: اگر در این تورنمنت همانند المپیک ناشنوایان و یا المپیاد، تعداد تیم های زیادی اعلام آمادگی می کردند، بدون شک تیم را اعزام می کردیم. بنابراین اگر مسابقات جهانی فوتسال با کیفیت بهتری برگزار می شد و تیم های خوبی اعلام آمادگی می کردند، هیچ مانعی برای حضور در این تورنمنت نداشتیم.

کریمی افزود: ما دوست داریم در تورنمنتی شرکت کنیم که واقعا برای تیم ما ارزش فنی دارد، نه این که سفر توریستی محسوب گردد. اگر قرار بود 15 ورزشکار در رده سنی زیر 18 سال و چند مربی به این سفر اعزام کنیم که به جای ارتقای سطح فنی فوتسال ناشنوایان، تنها با هدف این که در مسابقات جهانی حضور پیدا نمایند، منابع اقتصادی خود را به هدر می دادیم. تصور من بر این بود که باید منابع اقتصادی خود را طوری مدیریت کنیم که حداقل مسئله ای از استان ها برداشته گردد.

وی افزود: من به رییس انجمن فوتسال ناشنوایان حتی این مساله را بازگو کردم که اگر به دنبال اعزام تیم به این تورنمنت است، باید به دنبال جذب اسپانسر باشد. در غیر این صورت ما نمی توانیم منابع اقتصادی خود را برای چنین تورنمنتی هزینه کنیم که البته رییس انجمن فوتسال ناشنوایان نیز کوشش های زیادی برای جذب اسپانسر انجام داد که متاسفانه به نتیجه نرسید.

رییس فدراسیون ناشنوایان در پاسخ به این پرسش که چرا گفته شده فدراسیون شش نفر را برای شرکت در اجلاس ناشنوایان راهی تایلند نموده است؟ گفت: ما فقط پوگر، کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ناشنوایان و رییس فعلی کنفدراسیون آسیا و اقیانوسیه ورزش ناشنوایان را راهی تایلند کردیم تا در این اجلاس که به مدت دو روز در تایلند برگزار می گردد، شرکت کند تا بتواند در انتخابات هیات اجرایی و هیات رییسه فدراسیون جهانی ناشنوایان، یک کرسی برای ایران کسب کند.

کریمی با بیان این که تنها فدراسیونی هستیم که هیچ بدهی نداریم، گفت: اعتبارات این فدراسیون در سال 1396 ، دو و نیم میلیارد تومان بود که تاکنون یک میلیارد و 250 میلیون تومان آن را از وزارت ورزش و جوانان دریافت کردیم و مابقی بودجه را نیز سعی داریم کم کم از وزارت ورزش و جوانان دریافت کنیم تا در اجرای برنامه های خود با مسئله ای روبرو نشویم. البته تا انتها سال به جز برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رشته کشتی و والیبال برنامه خاص دیگری نداریم. بنابراین هدف اصلی فدراسیون تا انتها سال به جز برگزاری این دو مسابقه، رسیدگی به مسائل استانها و برطرف مسائل اقتصادی آنهاست.

وی همچنین از برگزاری مسابقات فوتبال قهرمانی آسیا در اردیبهشت سال آینده به میزبانی کره جنوبی اطلاع داد و گفت : برای این که بتوانیم در این مسابقات حضور قوی داشته باشیم، از هم اکنون اردوهای تیم ملی فوتبال ناشنوایان را شروع نموده ایم تا بتوانیم با شناسایی بهترین نفرات خود، در مسابقات قهرمانی آسیا فوتبال ناشنوایان صندلی خوبی را به خود اختصاص دهیم.

رییس فدراسیون ناشنوایان در انتها از درخواست میزبانی ایران برای برگزاری مسابقات جهانی کشتی در رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و صحرانوردی در مرداد ماه سال آینده اطلاع داد و افزود: در صورتی که فدراسیون جهانی با درخواست ایران برای پذیرش میزبانی موافقت کند، بزودی رایزینی های خود را با کشورهای مطرح در کشتی و صحرانوردی ناشنوایان شروع خواهیم کرد تا میزبان خوبی برای برگزاری این دو رویداد مهم باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 552

به "کریمی: مشکل اقتصادی برای اعزام تیم فوتسال ناشنوایان به تایلند نداشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کریمی: مشکل اقتصادی برای اعزام تیم فوتسال ناشنوایان به تایلند نداشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید