کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا به چین هشدار داد

به گزارش مجله سامی به نقل از راشاتودی، اعضای عالیرتبه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا- به ریاست الیوت اینگل (دموکرات از ایالت نیویورک) و مایکل مک کال (جمهوریخواه از ایالت تگزاس)- روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای به دولت چین هشدار دادند که اِعمال خشونت علیه معترضان صلح جو در هنگ کنگ اقدامی اشتباه خواهد بود و به واکنشی سریع منجر خواهد شد.

کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا به چین هشدار داد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

این کمیته کنگره آمریکا همچنین ناآرامیهای اخیر در هنگ کنگ را با اعتراضات سال 1989 در میدان تیان آن من پکن مقایسه و ادعا کرد که مقامات پکن مسئول ناآرامی ها در هنگ کنگ هستند!

قانونگذاران عضو این کمیته اظهار داشتند: از چین می خواهیم که از یک چنین اشتباهی برحذر باشد؛ اشتباهی که با محکومیت بین المللی و پیغامدهای فوری روبرو خواهد شد.

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است: هیچ قدرت خارجی به این اعتراضات دامن نزده است و اینکه سیاستهای پکن ریشه تمام مسائل است! این بیانیه همچنین دیدار هفته گذشته میان رهبران اعتراضات هنگ کنگ با جولی ایده مقام کنسولی آمریکا را رد کرد.

با آنکه هنوز روشن نیست این دیپلمات آمریکایی و رهبران اعتراضات هنگ کنگ در دیدار مزبور پیرامون چه موضوعاتی مصاحبه نموده اند، هماهنگی اجرا شده با یک دیپلمات آمریکایی- که یادآور انقلابهای رنگی و مورد حمایت آمریکا در سرتاسر دنیا است- پرسشهای جدی را در مورد نقش واشنگتن در ناآرامی های اخیر هنگ کنگ مطرح می سازد.

به گزارش مجله سامی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در یک پیغام توئیتری به نقل از منابع اطلاعاتی مدعی شد که دولت چین در حال انتقال نیرو به مرز مشترک با هنگ کنگ است.

پیش از این هوا چون یینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در سخنانی اعلام نموده بود که آمریکا باید با رعایت قوانین و مقررات بین المللی، به صورت فوری از دخالت در امور هنگ کنگ و امور داخلی چین خودداری کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در سخنان خود در جمع مجله سامی، با هشدار نسبت به اظهارات مداخله جویانه مقامات آمریکایی گفته بود که بار دیگر از آمریکا می پرسم که با چه هدفی در امور داخلی چین دخالت می نماید؟ آمریکایی ها با توسل به مسائل [داخلی] هنگ کنگ به دنبال چه اهدافی هستند؟

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 263

به "کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا به چین هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا به چین هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید