گفت وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه ژاپن

به گزارش مجله سامی، تهران (پانا) - صبح امروز پنج شنبه یوشیماسا هایاشی، وزیر امور خارجه ژاپن در تماسی با امیرعبداللهیان در خصوص فرایند روابط دوجانبه و مسائل مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه ای و بین المللی گفت وگو و تبادل نظر کرد.

گفت وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه ژاپن

در این تماس تلفنی دو طرف در مورد توسعه همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف و فرایند مذاکرات وین مصاحبه و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه ژاپن روابط دو کشور را تاریخی و بسیار مهم خواند . وی ضمن حمایت از مذاکرات وین برای رفع تحریم ها و توافق هسته ای ، بر ضرورت اقدامات جدی از سوی همه طرف ها در راستای پایبندی و عمل به تعهدات خود و اغتنام فرصت کنونی برای دستیابی به توافق تاکید کرد.

وی همچنین بر وجود زمینه های مساعد برای توسعه و توسعه بیش از پیش روابط اقتصادی بین ایران و ژاپن با رفع موانع موجود تاکید و از وزیر امورخارجه کشورمان برای سفر به توکیو دعوت نمود.

امیر عبداللهیان نیز در این مصاحبهی تلفنی از توسعه همکاری ها در عرصه های مختلف و متنوع با کشور ژاپن استقبال کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین ضمن استقبال از دعوت همتای ژاپنی خود، ابراز امیدواری نمود در اولین فرصت در سفر به توکیو و دیدار با مقامات ژاپن، توسعه و ارتقای همه جانبه روابط ایران با ژاپن به عنوان دوست قدیمی کشورمان از نزدیک مورد پیگیری و رایزنی قرار گیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از اهتمام و اعلام آمادگی ژاپن برای کمک به پیشرفت در مذاکرات وین تشکر نمود و بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای حصول توافقی خوب، پایدار و قابل اتکا تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 2043

به "گفت وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید