7 فاکتور مهم که برای خرید دستگاه لیزر خانگی باید در نظر بگیرید

به گزارش مجله سامی، رفت و آمد به سالن های زیبایی به ویژه در شهرهای بزرگی مانند، تهران، برای لیزر موهای زائده بدن می تواند خسته کننده، زمان بر و تا حدی گران قیمت باشد. از طرفی در کل فرآیند لیزر موهای بدن ضروری است که بارها و بارها به سالن سر بزنید و دقیقا در زمان معین شده به آن جا برسید. به همین دلیل یکی از برترین روش ها برای لیزر موهای زائد بدون دردسرهای ذکر شده، استفاده از دستگاه لیزر خانگی با تکنولوژی IPL است.

7 فاکتور مهم که برای خرید دستگاه لیزر خانگی باید در نظر بگیرید

دستگاه لیزر خانگی بهتر است یا کلینیک؟

به طور کلی دستگاه های IPL (مخفف Intense Pulsed Light) با استفاده از یک پرتو قوی نور، مشابه با سیستم های سالن های زیبایی، فولیکول مو را هدف قرار می دهند تا موها به مرور کاملا حذف شوند. درواقع باریکه ای از نور لیزر می تواند انرژی گرمایی لازم برای آسیب به فولیکول مو را ارائه کند تا احتمال رشد مجدد موهای زائد را کاهش دهد. خاتمه، پس از چندین دوره لیزر، ممکن است رشد موها متوقف گردد.

با استفاده از این دستگاه های حذف موهای زائد پس از چهار بار استفاده به صورت دوره ای، 8 هفته کامل رها از موهای زائد را خواهید داشت. بعلاوه لازم به تاکید است که این سیستم ها فقط برای پاها قابل استفاده نیستند و اتصالات هوشمند دستگاه این امکان را به شما می دهد که به زیر بغل، ناحیه بیکینی و صورت خود را با خیال راحت تمیز کنید. بنابراین IPL واقعاً می تواند جای، اپیلاتور، موم یا لیزر در سالن های زیبایی را بگیرد.

البته ضروری است بدانید که حذف موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر خانگی برای همه افراد مناسب و کارا نیست. در واقع افرادی که موهای تیره و پوست روشن (یا به عبارتی تضاد بین مو و پوست) دارند می توانند از چنین روشی استفاده نمایند، چراکه این نوع از دستگاه ها رنگدانه های تیره را هدف قرار می دهند و به منظور ثبت درست هدف احتیاج به تضاد بالایی بین رنگ مو و رنگ پوست است. اگر پوست تیره باشد، طی فرآیند استفاده از لیزر خانگی بخشی از پوست که تیره تر است و در اطراف فولیکول مو واقع شده است می تواند نور لیزر را جذب کند و باعث ایجاد تاول و سوختگی گردد. اگر رنگدانه مو خیلی روشن باشد، ممکن است نور را جذب نکند و به هیچ وجه نتیجه مدنظر را ارائه ندهد. در چنین حالتی استفاده از روش های دیگر یا مراجعه به کلینیک زیبایی شاید راهکار بهتری برای شما باشد.

مزایای دستگاه لیزر خانگی

همانطور که در مقدمه این نوشتار هم اشاره شد، با استفاده از لیزر خانگی دیگر مجبور نیستید برنامه شلوغ خود را جابه جا کنید تا جایی برای قرار دیدار در سالن زیبایی باز کنید. بعلاوه دیگر لازم نیست وقت خود را برای نشستن در اتاق انتظار تلف کنید، چرا که احتیاج شما با همین دستگاه قابل حمل، حل شدنی است. از جمله دیگر مزایای دستگاه لیزر خانگی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • حذف موهای زائد در خانه به شما این امکان را می دهد که در خانه استراحت کنید و روتین حذف این موها را در روزه های آخر هفته یا شب های خود بگنجانید.
  • انجام فرآیند لیزر موهای بدن، در حریم خصوصی خانه به جای سالن زیبایی برای بسیاری از افراد تجربه راحت تری است.
  • با استفاده از IPL رشد مجدد موهای زائد به شکل نازک تر و کمتر است
  • این رویه در مقایسه با سایر روش ها همانند اپیلاسیون، استفاده از اپیلاتور، اصلاح با ژیلت و سایر روش های حذف موهای زائد، راحت تر، پر بازده تر و کم دردتر است. بعلاوه IPL می تواند سرعت رشد موهای تازه را کاهش دهد.
  • IPL فولیکول مو را از بین می برد، بنابراین با چندین نوبت استفاده از آن می توانید برای مدت طولانی تری از پوستی صاف و بدون مو لذت ببرید.

7 فاکتور مهم در خرید دستگاه لیزر خانگی

از آنجایی که قیمت اغلب مدل های باکیفیت این نوع از دستگاه ها چندان کم نیست، توصیه می کنیم که با دقت تمامی فاکتورهای مهم در خرید دستگاه لیزر خانگی را مطالعه کنید و به خاطر بسپارید تا از خریدی که انجام می دهید چه به شکل آنلاین و چه حضوری مطمئن و شادمان باشد.

1. وجود سنسور تماس با پوست در لیزر خانگی

خرید دستگاه لیزر خانگی ای که دارای سنسور تماس با پوست باشد یکی از برترین انتخاب ها برای افراد به ویژه افراد تازه کار است. درواقع با توجه به نور شدیدی که دستگاه IPL به منظور خذف موهای زائد از خود ساطع می نماید، وجود سنسور تماس با پوست به شما این اطمینان را می دهد که دچار سوختگی نشوید. بعلاوه وجود درپوش های مختلف خروج نور در محصولات استاندارد به شما یاری می نماید که قبل از رها شدن نور لیزر، آن را به درستی و متناسب برای ناحیه مدنظر بپوشانید تا پوست و چشمان شما در برابر نور شدید محافظت گردد. در بعضی از مدل های بازار درپوش های ضمیمه ای وجود دارد که به منظور حذف موهای زائد از نواحی خاص بدن قابل استفاده هستند. وجود این نوع از ضمیمه ها یاری می نمایند تا نواحی کوچک تر مانند خط بیکینی، زیر بغل یا ناحیه صورت به شکلی ایمن تر و دقیق تر تمیز شوند.

2. بهره مندی از قابلیت تنظیم شدت نور و سیستم تشخیص رنگ پوست

تنظیم شدت نور یا سطح انرژی قابل تنظیم در این نوع از سیستم ها عملکرد ایمن در زمان استفاده از آن را برای شما تضمین می نماید. در واقع با یاری این قابلیت در دستگاه لیزر خانگی می توانید تنظیمات را بسته به نوع پوست، حساسیت یا ناحیه مدنظر تغییر دهید. از طرفی به منظور ایمنی در زمان کار با این نوع از سیستم ها، بعضی از لیزرهای خانگی دارای آشکارساز رنگ پوست هستند. با وجود این قابلیت در لیزر، دستگاه می تواند شدت نور ایدئال برای رنگ پوست شما را تنظیم و سپس آغاز به کار کند.

3. تک شات یا چند شات

حالت های پاک سازی تک شات در دستگاه با فشار دادن دکمه یا ماشه ی دستگاه به کار می افتد و تنها یک پالس نوری با هر بار فشار دادن ماشه آزاد می نماید. لیزرهای خانگی ای با پشتیبانی از حالت تک شات، برای شیو نواحی کوچک یا بخش های منحنی بدن مانند زیر بغل، زانو یا صورت ایدئال هستند. در حالی که دستگاه هایی با حالت چند شات می توانند چندین پالس نوری را پشت سر هم آزاد نمایند که گزینه ای مناسب برای حذف موها از منطقه ها بزرگ تر مانند پاها و پشت است.

4. اهمیت رنگ مو و پوست در زمان خرید IPL

بیشتر دستگاه های IPL این قابلیت را دارند که روی موهای قهوه ای تا مشکی که به طور طبیعی چنین رنگ هایی دارند، به صورت موثر عمل نمایند. اما اگر موهای بلوند، سفید، قرمز یا خاکستری روشن احتمالا اغلب مدل های این نوع از دستگاه ها برای شما مناسب نیست. بعلاوه از نظر رنگ پوست، بیشتر دستگاه های IPL برای پوست های سفید، بژ، گندمی، سبزه یا قهوه ای روشن مناسب و کارا هستند. با این حال این نکته بسیار کلی است و بیشتر این محصولات به همراه یک بروشور به بازار عرضه می شوند که در آن محدوده عملکرد دستگاه در توناژهای مختلف پوست و مو نوشته شده است. توصیه می کنیم با مطالعه آن، محصول مناسب را تهیه کنید.

5. وجود درپوش های مناسب برای بخش های مختلف بدن

همه دستگاه های حذف موهای زائد دارای ضمیمه هایی کاربردی هستند که به منظور حذف موها از بازوها، پاها، پشت و شکم مناسب اند. در حالت کلی این ضمیمه ها، درپوش هایی به مقدار 4 سانتی متر مربع هستند. به منظور پاک سازی موهای نواحی کوچک تر بدن مانند خط بیکینی، زیر بغل یا قسمت هایی از صورت درپوش هایی به مقدار حدودا 2 سانتی متر مربع وجود دارد که کار شما در زمان استفاده از دستگاه لیزر خانگی را راحت تر، ایمن تر و سریع تر می نماید.

6. مدل سیمی یا بی سیم؟

دستگاه های لیزر خانگی در دو مدل کاملا قابل شارژ، سیمی و دو منظوره به بازار عرضه می شوند. مزیت مدل های بی سیم در این است که هنگام برداشتن موها، آزادی زیادی به منظور حرکت دادن دستگاه دارید و پیچیدن سیم آن به اطراف مزاحمتی برای شما ایجاد نمی نماید. از طرفی در صورت اتمام باتری هم می توانید همچنان که لیزر در شارژ است از آن بهره ببرید. از طرفی اگر دستگاهی را انتخاب کنید که سیمی باشد، باید نزدیک یک پریز باشید و آزادی حرکت کمتری دارید اما هرگز بی شارژ نخواهید شد.

7. طول عمر دستگاه لیزر خانگی

تعداد شات های که دستگاه می زند می تواند در خصوص مدت زمانی که می توانید از دستگاه بهره ببرید به شما اطلاعاتی بدهد. بیشتر دستگاه های حذف موهای زائد حدودا از 250000 شات پشتیبانی می نمایند. به این معنی که می توانید برای 20 سال از لیزر خانگی خود بهره ببرید. هر چه مدل لوکس تر و رده بالاتر باشد، شات های بیشتری را هم ارائه خواهد داد. جالب است بدانید که بعضی از دستگاه ها بیش از 400000 یا 500000 شات دارند، بنابراین شما می توانید موهای زائد خود را برای بیش از 20 سال از بین ببرید.

چگونه از دستگاه لیزر خانگی استفاده کنیم؟

هنگامی که دستگاه IPL ایدئال خود را با توجه به رنگ مو و رنگ پوست خود انتخاب و خریداری کردید، می توانید پوست خود را برای آغاز کار با آن آماده کنید. ابتدا ناحیه مدنظر را با ژیلت بتراشید تا دستگاه بتواند مستقیماً فولیکول های مو را هدف قرار دهد و به شما نتیجه ای مطلوب را ارائه کند. اطمینان حاصل کنید که پوست شما کاملاً شسته شده است، چراکه وجود هرگونه به جامانده ای از کرم، دئودورانت، محصولات برنزه نماینده و سایر لوازم آرایشی می تواند در کار دستگاه اختلال ایجاد کند. همچینن قبل از استفاده از دستگاه مطمئن شوید که ناحیه مدنظر کاملاً خشک است.

پس از استفاده از دستگاه IPL

بعد از انجام فرآیند حذف موهای زائد بدن با لیزر خانگی، پوست شما در اطراف ناحیه تحت لیزر ممکن است کمی قرمز گردد و احساس سوزش یا گرما داشته باشد. دقت داشته باشید که این مساله بخشی از فرآیند لیز است و باید به سرعت فروکش کند. اگر پوست شما پس از کار، دچار خشکی می گردد می توانید از یک کرم تسکین دهنده و بدون عطر بر روی ناحیه مدنظر بهره ببرید. بعلاوه توصیه می گردد که برای کاهش سوزش پوست، لباس های گشاد بپوشید. پوست شما پس از درمان به نور خورشید حساس تر خواهد شد. بنابراین حداقل 48 ساعت پس از درمان از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید خودداری کنید و هنگامی که در معرض نور خورشید هستید حتما از یک ضدآفتاب با SPF بالا (حداقل SPF 30) بهره ببرید.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زا است؟

لیزر موهای زائد به وسیله افراد بی تجربه و کلینیک های نامعتبر می تواند خطرناک باشد. سوختگی، تغییرات دائمی در رنگ پوست و ایجاد زخم از جمله مواردی است که در مراجعه به سالن های نامعتبر یا استفاده از دستگاه های غیراستاندارد ممکن است رخ دهد. به همین خاطر توصیه می گردد که اگر قصد استفاده از کلینیک لیز مو را دارید کار خود را زیر نظر یک پزشک که در استفاده از لیزر بسیار ماهر است و دانش عمیقی از پوست دارد دنبال کنید تا خطر عوارض جانبی احتمالی را تا حد زیادی کاهش دهید.

در خصوص احتمال سرطان زا بودن لیزر هم باید بدانید که به طور کلی در فرآیند لیزر درمانی از تابش غیر یونیزه ای به شکل منبع نور متمرکز استفاده می نمایند که یک پرتو لیزر بسیار ظریف است. در خصوص لیزر موهای زائد، نیز از پرتو لیزر به منظور از بین بردن فولیکول های مو (سلول هایی که باعث رشد موها می شوند) استفاده می گردد که در نتیجه رشد مو از آن فولیکول ها را قطع می نماید. طی این فرآیند از طول موج های فرابنفش (UV) یکسانی که در نور خورشید یافت می گردد (یعنی UVA و UVB) استفاده نمی گردد بنابراین به DNA سلول ها هم آسیبی نمی رسد. به همین علت هم سرطان زا بودن استفاده از لیزر در رفع موهای زائد بدن، باوری کاملا اشتباه است. البته بعضی از محققان توصیه می نمایند استفاده از لیزر برای زیبایی در افرادی که سابقه شخصی یا خانوادگی سرطان پوست یا خال های غیر معمول دارند، با در نظر گرفتن جوانب احتیاط دنبال گردد.

معرفی پرفرو ش ترین مدل های دستگاه لیزر خانگی

همانطور که می دانید به جز روش هایی همانند اپیلاسیون با موم برای رفع موهای زائد مو، این روزها رفع دائمی موها با انواع دستگاه لیزر خانگی و کلینیکی هواداران زیادی پیدا نموده است. دستگاه های بزرگ لیزر در کلینیک ها یکی از مطمئن ترین راه های رفع دائمی موهای زائد بدن هستند. اما به دلایل متنوعی بسیاری از خانم ها و آقایان علاقه ای به این محیط ها ندارند و ترجیح می دهند در خانه این کار را انجام دهند. بنابراین تکنولوژی IPL در لیزر خانگی امروزه به یاری افراد آمده است تا شما را از رفتن به سالن های زیبایی بی احتیاج کند. به منظور افزایش دقت نظر و خرید بهتر در این بخش پرفرو ش ترین مدل های دستگاه لیزر خانگی را به استناد نظر کاربران سایت خبرنگاران به شما معرفی می کنیم.

لیزر موهای زائد مرکوری مدل GP

دستگاه لیزر خانگی مرکوری مدل GP اولین محصول پرفروش و بسیار باکیفیت در این فهرست است که با خرید آن می توانید از یک عمر کارکرد عالی کالا مطمئن باشید. این محصول با استفاده از برق خانگی کار می نماید و وجود یک LCD واضح بر روی آن اطلاعاتی مانند تعداد شات، نوع عملکرد، سطح انرژی، کولینگ دستگاه، حالت اتومات و فعالیت سنسورهای محافظتی برای کاربر به نمایش در می آید. لیزر موهای زائد مرکوری مدل GP سه نوع سری دارد و قابلیت تنظیم سرعت در 3 حالت و وزن 400 گرمی از جمله مهم ترین ویژگی های آن است.

لیزر موهای زائد لونار مدل IPL

لیزر موهای زائد لونار مدل IPL کالایی خوش ساخت و مالی با ویژ گی های منحصر به فرد همانند وزن 200 گرمی، قابلیت استفاده به شکل شارژی و برقی، امکان فراوری دو میلیون و پانصد هزار شات برای هر لامپ، قابلیت تنظیم انرژی در 5 سطح و همراه با یک سری است. این کالای مراقبت از پوست با تکنولوژی نوری (IPL) فعال می گردد و جزو گزینه های قابل حمل بازار به شمار می رود.

لیزر موهای زائد پرودو مدل IPL

دستگاه لیزر خانگی پرودو مدل IPL محصولی با امکان تنظیم سطح انرژی در پنج سطح و حالت اتوشات مود (شات اتوماتیک لیزر) است که جزو محصولات خوش قیمت هم به شمار می رود. این مدل لیزر خانگی، عینک محافظ اشعه UV، تیغ اصلاح، آداپتور و کابل آداپتور دارد و وجود صفحه نمایش لمسی و امکان تنظیم سرعت از شاخص ترین ویژگی های آن است.

لیزر موهای زائد مدل الکس پلاس

یکی از محصولات میان رده بازار که از اقبال ویژه ای هم بین خریداران برخوردار است، لیزر موهای زائد مدل الکس پلاس است. این نوع کالای رفع موهای زائد دارای مشخصاتی همانند باتری شارژی، نمایشگر تعداد شات، وزن 250 گرمی، دارای سه سری مختلف و تکنولوژی اصلاح لیزر است و جزو گزینه های کارآمد بازار به شمار می رود.

لیزر موهای زائد مدل AM001

طی یک نگاه کلی می توان بیان نمود که لیزر موهای زائد مدل AM001 محصولی خوش قیمت با توان 36 وات، دارای یک نمایشگر LED جهت نمایش حالت ها و نحوه عملکرد در هنگام استفاده و با بهره گیری از 900 هزار شات است که می تواند احتیاجهای شما را به خوبی رفع کند. این کالای مجذوب کننده، قابلیت حمل به شکلی راحت را دارد در حالی که وزن آن تنها 400 گرم است. گفتنی است که امکان تنظیم سرعت و شدت نور هم در این محصول عملی است.

لیزر موهای زائد کیومل مدل 501

لیزر موهای زائد کیومل مدل 501 محصولی باکیفیت به همراه مشخصاتی همانند استفاده از تکنولوژی IPL جهت حفاظت از پوست، 500000 شات، بهره مندی از امکان معین سرعت و شدت نور، دارای حالت اتوماتیک و دستی و وزن 1 کیلوگرمی است که از تکنولوژی نوری (IPL) بهره برده است.

دستگاه لیزر موهای زائد دس مدل GP591

به طور کلی محصول پیش رو از تکنولوژی IPL (آی پی ال) که شبیه به لیزر عمل می نماید، بهره برده است و در کنار آن دارای مشخصه هایی همانند بهره مندی از شات اتوماتیک، سری SR (به منظور جوانسازی پوست)، سری AC (برای رفع آکنه)، سیستم خاموشی اتوماتیک و قابلیت تنظیم سرعت است. بعلاوه ضروری است بدانید که با این محصول سه سرپوش مختلف به منظور اصلاح نقاط مختلف بدن به خریدار ارائه می گردد.

لیزر موهای زائد مدل A110

لیزر موهای زائد مدل A110 کالایی بادوام با امکان تنظیم سرعت و شدت نور است می تواند تا 600000 شات را پشتیبانی کند. ضروری است بدانید که طراحی ارگونومیک این دستگاه به استفاده راحت و آسان تر از آن یاری می نماید و تا 6 بار در هر حرکت امکان شات دارد.

لیزر بدن فیلیپس مدل BRI950/60

لیزر بدن فیلیپس مدل BRI950/60 یکی از محبوب ترین محصولات برند آلمانی فیلیپس است که کیفیت آن بر هیچکس پوشیده نیست. از جمله مشخصه های این دستگاه لیزر خانگی می توان به تکنولوژی اصلاح نوری (IPL) در آن، پشتیبانی از دو سرپوش، تعداد 250000 عدد شات، بهره مندی از تکنولوژی SMARTSKIN SENSOR، دارای دو حالت شارژی و برقی به همراه امکان تنظیم شدت نور در سیستم اشاره نمود. در حالت کلی اگرچه لیزر بدن فیلیپس مدل BRI950/60 جزو مدل های گران قیمت بازار به شمار میرود اما ارزش خرید و کارکرد عالی آن بر هیچکس پوشیده نیست.

لیزر موهای زائد رمینگتون مدل 3500au HPL

لیزر موهای زائد رمینگتون مدل 3500au HPL آخرین محصول محبوب در این نوشتار است که مشخصات آن شامل برخورداری از حسگر تشخیص رنگ پوست، وزن 900 گرمی، تکنولوژی پیشرفته بدون ماشه، بهره مندی از تکنولوژی HPL، قابلیت کنترل شدت و سرعت دستگاه و راحتی در استفاده و جابه جایی می گردد.

منبع: PHILIPS

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 تیر 1402 بروزرسانی: 28 تیر 1402 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 2305

به "7 فاکتور مهم که برای خرید دستگاه لیزر خانگی باید در نظر بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 فاکتور مهم که برای خرید دستگاه لیزر خانگی باید در نظر بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید