آخرین خبر ها از ساخت سالن سینما در کشور از زبان رئیس سازمان سینمایی

به گزارش مجله سامی، حسین انتظامی در بازدید از پردیس سینمایی صبامال، از آخرین شرایط ساخت سالن های سینمایی در کشور گفت.

آخرین خبر ها از ساخت سالن سینما در کشور از زبان رئیس سازمان سینمایی

به گزارش به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی در بازدید از پردیس سینمایی صبامال ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با تقدیر از ارتش جمهوری اسلامی ایران جهت ساخت این مجموعه سینمایی گفت: این اقدام نشان از ایفای نقش مسئولیت اجتماعی ارتش دارد که در کنار حضور پررنگ بخش خصوصی در سالن سازی وارد این حوزه شده است. به ویژه در منطقه ای با تراکم جمعیت بالا که زیر ساخت سینمایی کمی داشتیم.

وی افزود: ارگان های نظامی دارای سالن های متعددی در سراسر کشور هستند که این آمادگی از سوی سازمان سینمایی جهت تجهیز و اضافه شدن این سالن ها به مجموعه سینما های کشور و قرار دریافت در چرخه اکران وجود دارد.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به دوران کرونا و مشکلاتی که برای سینما و سینماگران به وجود آمد، ادامه داد: در کنار سایر بخش ها، سالن های سینما هم دچار آسیب جدی شدند و در جلسات مختلفی که در کارگروه کرونا داشتیم سعی کردیم، بخشی از این زیان را جبران کنیم. پرداخت سهم تهیه کنندگان از فروش فیلم ها و ارائه تسهیلات جهت پرداخت بدهی اکران 98 سینما ها از جمله آن ها بود.

انتظامی تأکید کرد: سینما و اساساً فراوری و مصرف فرهنگی و در شکل کلی، فعالیت های روزمره زندگی در زیست کرونایی تعطیل بردار نیست، اما با مدل اقتضایی و خلاقانه خود صورت می گیرد.

وی توجه به ساخت سینما و توسعه آن را از فعالیت های جدی سازمان سینمایی در دو سه سال گذشته برشمرد و گفت: مطابق اعلام موسسه سینما شهر در 6 ماه گذشته 2 سینما با 7 سالن به ظرفیت 567 جایگاه به بهره برداری رسیده و 9 سینما با 43 سالن به ظرفیت 5 هزار و 273 جایگاه آماده افتتاح هستند.

انتظامی افزود: کل سینما های در دست ساخت 76 سینما با 296 سالن به ظرفیت 43 هزار و 554 جایگاه هستند که 11 سینما با 35 سالن به ظرفیت 5 هزار و 200 جایگاه در مراحل سرانجامی ساخت و 54 سینما با 211 سالن به ظرفیت 32 هزار و 514 جایگاه در مراحل مختلف ساخت قرار دارند.

رئیس سازمان سینمایی در سرانجام سخنانش بار دیگر از سینماداران و پرسنل سینما ها جهت رعایت شیوه نامه بهداشتی برای حضور امن خانواده ها در سالن های سینما قدردانی کرد و گفت: این از مسئولیت شناسی جامعه سینمایی کشور حکایت دارد که سلامت مردم را اولویت اصلی خود می داند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1254

به "آخرین خبر ها از ساخت سالن سینما در کشور از زبان رئیس سازمان سینمایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبر ها از ساخت سالن سینما در کشور از زبان رئیس سازمان سینمایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید