شروع به کار ائتلاف دریایی اروپا در خلیج فارس ، انگلیس عهده دار فرماندهی ائتلاف دریایی آمریکایی در خلیج فارس شد

به گزارش مجله سامی، فرانسه شروع به کار ائتلاف دریایی اروپا با هدف تضمین آزادی تردید دریایی در خلیج فارس و کوشش برای تنش زدایی با ایران را اعلام نموده است.

شروع به کار ائتلاف دریایی اروپا در خلیج فارس ، انگلیس عهده دار فرماندهی ائتلاف دریایی آمریکایی در خلیج فارس شد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش همشهرس آنلاین به نقل از فارس، یک رسانه انگلیسی مدعی شده فرانسه شروع به کار ائتلاف دریایی اروپا با هدف تضمین آزادی تردید دریایی در خلیج فارس و کوشش برای تنش زدایی با ایران را اعلام نموده است.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه از چندی پیش ایده تشکیل ارتش واحد اروپایی را مطرح نموده و در نخستین گام پیشنهاد نموده است که ائتلافی دریایی متشکل از کشورهای اروپایی و شرکای این کشورها تشکیل شده و در خلیج فارس گشت زنی کند.

این ائتلاف، از ائتلافی که واشنگتن با مشارکت 6 کشور در خلیج فارس به راه انداخته، مجزاست، اما به گفته فلورنس پارلی وزیر دفاع فرانسه میان دو ائتلاف هماهنگی و تماس برقرار خواهد بود تا از ایمنی تردد اطمینان حاصل گردد.

آلمان، هلند و دانمارک از جمله اعضای ائتلاف اروپایی هستند. این ائتلاف قرار است در ابتدا کار خود را با حدود 10 عضو شروع کند و مقر آن در پایگاه نظامی فرانسه ابوظبی امارات عربی متحده خواهد بود. این پایگاه قرار است ظرف چند ماه آینده عملیاتی گردد.

  • انگلیس عهده دار فرماندهی ائتلاف دریایی آمریکایی در خلیج فارس شد

نیروی دریایی انگلیس جایگزین نیروی دریایی آمریکا در فرماندهی ائتلاف دریایی در آب های جنوبی ایران شد. شبکه اسکای نیوز گزارش داد نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا، فرماندهی ائتلاف دریایی به رهبری آمریکا در خلیج فارس را برعهده گرفت.

بر این اساس، جیمز پارکین ناخدای نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا از امروز جایگزین آلوین هولسی دریادار آمریکایی در فرماندهی ائتلاف دریایی متشکل از هفت کشور در آب های جنوبی ایران شد.

مراسم تغییر فرماندهی ائتلاف دریایی به رهبری آمریکا در پایگاه دریایی این کشور در بحرین انجام شد.

ناخدا پارکین و دریادار هولسی در این مراسم سه هدف مأموریت دریایی بین المللی در آب های جنوبی ایران را اینگونه ادعا کردند: مراقبت، نظارت و ضمانت.

هولسی با ادعای اینکه به وسیله همکاری بین المللی در خلیج فارس می توانند محیطی ایمن تر برای ناوبری همه کشورها فراهم نمایند، از باز بودن راه ورود به این ائتلاف اطلاع داد.

جیمز مالوی فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در غرب آسیا نیز با حیاتی خواندن آب های جنوب ایران، مدعی شد که مانع هرگونه فعالیت خطرناک و غیرقانونی خواهند شد.

به نوشته اسکای نیوز، به این ائتلاف دریایی که شامل کشورهای انگلیس، آمریکا، بحرین، امارات عربی متحده، عربستان سعودی و آلبانی می گردد، نام ائتلاف نیروی نگهبان نیز اطلاق می گردد. ائتلاف اروپایی و آمریکایی در حالی در خلیج فارس شکل می گیرد که خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران و بازگشت تحریم های ضدایرانی همراه با اعزام نزدیک به 14000 نیروی آمریکایی به منطقه، تنش ها در خلیج فارس را به میزان کم سابقه ای افزایش داده است. واشنگتن مدعی است که حضور ناوهای هواپیمابر، بمب افکن ها و هزاران نیروی نظامی این کشور در منطقه با هدف ایجاد بازدارندگی در برابر ایران اجرا شده است. تهران با رد این ادعا، گفت وگوی منطقه ای برای کاهش تنش را در قالب ابتکار صلح هرمز پیشنهاد نموده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 706

به "شروع به کار ائتلاف دریایی اروپا در خلیج فارس ، انگلیس عهده دار فرماندهی ائتلاف دریایی آمریکایی در خلیج فارس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع به کار ائتلاف دریایی اروپا در خلیج فارس ، انگلیس عهده دار فرماندهی ائتلاف دریایی آمریکایی در خلیج فارس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید