آمریکا در بدترین بحران بیکاری در تاریخ خود

به گزارش مجله سامی، خبرگزاری خبرنگاران- رابرت بی ریش وزیر کار سابق آمریکا گفت آمریکا درحال تجربه بدترین بحران بیکاری در تاریخ خود است.

آمریکا در بدترین بحران بیکاری در تاریخ خود

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، رابرت بی ریش وزیر کار آمریکا در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون در تبادل نظر با شبکه تلویزیونی ام اس ان بی سی نیوز گفت آمریکا درحال تجربه بدترین بحران بیکاری در تاریخ خود است.

وی گفت: ما در حقیقت در حال حاضر شاهد بدترین بحران بیکاری در این کشور از زمان رکود عظیم در دهه 1930 هستیم. این بحران به مراتب بدتر از دوران ورشکستی عظیم است که طی سال های 2008 و 2009 شاهدش بودیم. در ارتباط با تعداد افراد و همچنین در ارتباط با سطح خسارت ها هم باید بگویم که تنها ارائه یاری های مالی کارساز نیست. تنها این موضوع مطرح نیست که سبب ایجاد تحرک در اقتصاد شویم. این موضوع مطرح است که برای میلیون ها شهروند آمریکایی یاری های بسیار زیادی ارائه نماییم تا آن ها بتوانند طی چندین ماه آینده زندگی نمایند.

بی ریش گفت: ما همچنین ثروتمندتر از هر زمانی بر روی کره زمین هستیم. ما در ارتباط با افراد و جان افراد و همچنین بچه هایی صحبت می کنیم که نمی توانند برای خودشان غذا بخرند و باید در صف دریافت غذا از سازمان های خیریه بایستند تا بتوانند سبد های غذایی دریافت نمایند. این موضوع تنها در شهر ها و مناطق فقیرنشین نیست بلکه ما در حومه شهر ها هم شاهد این موضوع می باشیم. اکنون افرادی از سازمان های خیریه غذا دریافت می نمایند که پیشتر هیچگاه در صف غذا نایستاده بودند. این یک تراژدی انسانی است. ما نمی توانیم تا تابستان سال آینده منتظر بمانیم، ما باید کاری کنیم که مردم بتوانند زندگی نمایند، زیرا این یک بحران ملی است. بار دیگر می خواهم بر روی این موضوع تأکید کنم که ما از دهه 1930 تا به امروز شاهد چنین چیزی نبوده ایم. ما شاهد یک بحران بهداشتی نبوده ایم. این مسئله ای جدی از زمان شیوع همه گیری 1918 محسوب می گردد. ما اکنون در یک شرایط وحشتناک به سر می بریم. نیازی نیست که من در برنامه شما در ارتباط با این مسائل صحبت کنم، زیرا همه مردم در حال تجربه این موضوع هستند، اما باید به مقامات خود در واشنگتن این موضوع را بگوییم، زیرا آن ها شرایط را درک نکرده اند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1417

به "آمریکا در بدترین بحران بیکاری در تاریخ خود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا در بدترین بحران بیکاری در تاریخ خود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید