آیا رژیم غذایی گروه خونی مفید است؟

به گزارش مجله سامی، رژیم غذایی بر اساس گروه خونی، پس از مدت ها کنار گذاشته شدن از زمانی که پزشک متخصص طب طبیعی، پیتر جی. دآدامو آن را مطرح و در سال 1996 کتابی در خصوص آن تالیف کرد، به آرامی دوباره به علت توجه رسانه های اجتماعی به آن برجسته می گردد.

آیا رژیم غذایی گروه خونی مفید است؟

به گفته مرکز پزشکی دانشگاه ایالتی اوهایو، الهام بخش دآدامو برای برنامه غذایی، غذا هایی بود که اجداد ما بر اساس گروه خونی خود مصرف می کردند. وی ادعا کرد که هر گروه خونی غذا های خاصی دارد که باید مصرف و برای کاهش وزن، بهبود سلامت گوارشی و سلامت کلی از بعضی مواد غذایی نیز اجتناب کند.

اگر هنوز از رژیم غذایی گروه خونی خود مطلع نیستید، در زیر شرح مختصری در خصوص غذا هایی که باید هر گروه خونی مصرف و از آن ها اجتناب کند آورده شده است:

به گروه خونی A توصیه می گردد از رژیم غذایی غنی از گیاهان استفاده و از گوشت قرمز اجتناب کند.

به گروه B توصیه می گردد که بیشتر از گیاهان استفاده و کمتر از گوشت مرغ استفاده کند. آن ها از خوردن گندم، ذرت، عدس و گوجه فرنگی نیز منع می شوند بعلاوه باید مصرف لبنیات را تنظیم نمایند.

گروه AB ترکیبی از انواع A و B است. از این رو، آن ها می توانند هر چیزی را بخورند، اما باید از مصرف لوبیا، گوشت گاو، ذرت و مرغ اجتناب نمایند. بعلاوه از آن ها خواسته می گردد که غذا های دریایی، غلات، توفو، لبنیات و حبوبات را در وعده های غذایی خود بگنجانند.

گروه خونی O به یک رژیم غذایی با پروتئین بالا احتیاج دارد که باید شامل گوشت، ماهی و مرغ باشد. به افراد این دسته نیز توصیه می گردد که میوه ها و سبزیجات مصرف نمایند، اما باید مصرف غلات، لبنیات و حبوبات را محدود نمایند.

متخصص سلامت و تندرستی، دکتر زک ترنرما می گوید: موجودات پیچیده ای هستیم که روزانه چیز های جدیدی در خصوص خود کشف می کنیم. در این مرحله، احتمالاً 10 درصد از خطر مرتبط با چاقی و دیابت نوع 2 را می توان مستقیماً به وسیله ژن ها شرح داد و بقیه این است که چگونه محیط بر سلول های ما تأثیر می گذارد.

ترنر تاکید نمود: من پیروی از این نظریه را توصیه نمی کنم که وزن و چاقی با ژنتیک مرتبط هستند. وقتی کاهش وزن واقعاً سالم، بسیار ساده است، اغلب با نظریه های جایگزین و رژیم های غذایی خاص گیج و سردرگم می شویم. این مورد می تواند به مقدار یک زندگی سالم ساده باشد؛ خوب خوابیدن، خوب غذا خوردن و خوب ورزش کردن.

منبع: فرارو
انتشار: 24 بهمن 1401 بروزرسانی: 24 بهمن 1401 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 2244

به "آیا رژیم غذایی گروه خونی مفید است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا رژیم غذایی گروه خونی مفید است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید