سلامتی و پزشکی

3 خوردنی مفید برای آغاز روز

یکی از موضوعات مهم و مفید در زندگی روزمره این است که صبح را با یک اقدام مثبت، هم از نظر ذهنی و هم به لحاظ جسمی شروع کنیم.

30 دی 1400

سوغات اردبیل را از کجا بخریم؟

بیشتری ها اردبیل را به سرشیر و عسلش می شناسند. چیزهایی که معمولا برای سوغات هم از این شهر برای عزیزترین ها برده می شود. اما سوغات اردبیل بیشتر از یکی دو قلم است، آنقدر که تنوع زیادشان باعث رونق بازار اردبیل شده.

29 دی 1400

عدم واکسیناسیون خطری بالقوه برای جهش های تازه کرونا

خبرگزاری خبرنگاران- فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونای استان تهران تاکید نمود: عدم واکسیناسیون خطری بالقوه برای جهش های نو کرونا ویروس است.

19 دی 1400

عادت هایی که به چشم هایتان آسیب می زند

عادات سالم برای حفظ سلامت چشم ها از جمله رعایت یک رژیم غذایی متعادل، استفاده از عینک های آفتابی استاندارد، معاینات منظم چشم پزشکی و ... شناخته شده هستند.

10 دی 1400

تمام امتحانات دانشگاه های علوم پزشکی حضوری شد ، افزایش بازه زمانی امتحانات در صورت لزوم

معاون آموزشی وزارت بهداشت نحوه برگزاری امتحانات خاتمه نیمسال اول سال تحصیلی 1401- 1400 و افزایش بازه زمانی امتحانات را به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ کرد.

7 دی 1400

لحظه شماری دانش آموزان برای بازگشت به کلاس ها

تهران (پانا) - 15میلیون دانش آموز نزدیک به دو سال است زندگی شان با روزهای سخت کرونایی گره خورده است. در این مدت دانش آموزان شرایط سختی را پشت سرگذاشتند.

5 دی 1400

تعطیلی 20 روزه در اتریش

خبرگزاری خبرنگاران- صدراعظم اتریش به علت افزایش مبتلایان به کرونا گفت، این کشور از روز دوشنبه به مدت 20 روز تعطیل می گردد و از اول فوریه 2022 واکسن کرونا در کشور اجباری می گردد.

3 دی 1400

متفاوت ترین فیلم های عاشقانه ایرانی که باید تماشا کنید

فیلم های عاشقانه ایرانی معمولا عناوین خسته کننده و فاقد خلاقیتی هستند که هیچ دلیل قانع کننده ای برای تماشای آن ها وجود ندارد. تیم تولید این گروه از فیلم ها به امید آن که زوج های عاشق را به سالن های سینما بکشانند از هر ایده و داستانی استفاده می کنند اما...

2 دی 1400

مدیر کتابفروشی جعفری اهواز درگذشت

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در خوزستان، مدیر کتابفروشی جعفری شعبه زیتون ضمن تایید خبر فوت عموی خود بیان نمود: عمو از مدت ها پیش بر اثر بیماری در رنج بود و با یک کلیه زندگی می کرد اما متاسفانه بر اثر مبتلا شدن به بیماری کرونا و با اینکه فرایند مبارزه با...

24 آذر 1400

مسافرگیری 100 درصدی در پروازها مجاز شد

تهران (پانا) - بر اساس دستورالعمل نو مربوط به حمل ونقل عمومی برون شهری، پذیرش 100 درصدی مسافرگیری در هواپیما مجاز شد.

6 آذر 1400

WHO: دز سوم واکسن کرونا باید مشابه باشد، برترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوانزا

گروه مشاوره استراتژیک متخصصان ایمن سازی تحت سازمان جهانی بهداشت توصیه می نماید برای دریافت دز تقویت نماینده افراد از واکسن هایی با فناوری مشابه آنچه که قبلاً دریافت نموده اند، استفاده نمایند.

3 آذر 1400

از بیماری استیل بزرگسالان چه میدانید؟

بیماری استیل بزرگسالان نوعی نادر از آرتریت التهابی است که با تب، راش پوستی و درد مفصلی خودش را نشان می دهد. برخی بیماران تنها بخشی از بیماری استیل بزرگسالان را دارند. درحالی که در دیگر بیماران بیماری ادامه می یابد یا عود می کند. در این بیماری التهاب...

2 آذر 1400

کریمی: استقلال تیم بسیار خوبی است اما ما هم تراکتورِ هفته اول نیستیم، مقابل گل گهر واقعاً سوختیم!

سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: استقلال در فصل نو تیم بسیار خوبی است، اما ما هم با اضافه شدن بازیکنان نو نسبت به هفته اول متفاوت شده ایم.

1 آذر 1400

اعتراف مقامات بهداشتی آمریکا: کووید 19 نتیجه تکاملی ویروسی در طبیعت است

مقامات بهداشتی ایالات متحده به این نتیجه رسیدند که ویروس SARS-CoV-2 احتمالاً نتیجه تکامل ویروسی در طبیعت است

30 آبان 1400

بیماری رینوفیما

رینوفیما یک نوع اختلال پوستی است که طی آن بینی بزرگ، قرمز و با حالتی برآمده و غده ای شکل است. این شرایط به نحو چشمگیری در مردان شایعتر است بطوری که نسبت مردان مبتلا به زنان 12 به 1 تا 30 به 1 است. معمولا در مردان بین 50 تا 70 سال دیده می شود. رینوفیما در نژاد...

29 آبان 1400

روغن درخت چای چه خواصی دارد؟

روغن درخت چای چندین سال است که شناخته شده و مورد استفاده بسیاری از مردم قرار می گیرد. یکی از مهم ترین خواص روغن درخت چای درمان عارضه های پوستی از جمله از بین بردن جوش صورت است. ولی باید اعتراف کرد که روغن درخت چای کاربردهای بسیاری دارد که درمان های پوستی...

28 آبان 1400

غذا دادن به بچه ها

اگر فرزندتان ناگهان علاقه اش را به غذایی از دست میدهد و از خوردن آن امتناع می نماید، به این موضوع توجهی نکنید.

27 آبان 1400

علل درد دور ناف در دوران بارداری

در این مقاله در خصوص برخی از علل بالقوه درد دور ناف در بارداری و بعلاوه درمان های خانگی برای یاری به کاهش درد و ناراحتی صحبت خواهیم کرد.

21 آبان 1400

اضطراب مرضی و عوامل ایجاد آن

می توان گفت که اضطراب یک حالت کاملاً طبیعی و سهم کسانی است که فکر می نمایند. انواع متعدد مسائل زندگی فردی، اجتماعی و جهانی ایجاب می نماید که ما به طور دایم از خود سازگاری نشان دهیم؛ غیر از اضطراب چه چیزی ما را

11 آبان 1400

حقایقی جالب از منیزیم

منیزیم یکی از مهم ترین مواد معدنی روی زمین است. وجود این ماده جهت شماری از فرایندهای بیولوژیکی در موجودات زنده و بعلاوه واکنش های شیمیایی مختلف دارای اهمیت صنعتی، لازم است.

8 آبان 1400
تعداد: (417)