ایران براحتی از سد چین گذشت

به گزارش مجله سامی، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از دور دوم رقابت های قهرمانی آسیا 2019 پیروز شد براحتی از سد چین بگذرد.

ایران براحتی از سد چین گذشت

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال ایران در نخستن بازی خود از مرحله دوم (یک چهارم نهایی) رقابت های قهرمانی آسیا 2019 در تهران، ساعت 18:30 امروز (سه شنبه) 27 شهریور ماه 1398 در سالن 12 هزار نفری آزادی به مصاف تیم ملی چین رفت.

ترکیب تیم ملی ایران برای آغاز این بازی را محمد موسوی، پوریا فیاضی، محمدرضا حضرت پور (لیبرو)، میلاد عبادی پور، سعید معروف (کاپیتان) و امیر غفور تشکیل دادند.

ست اول: 25 - 18 ایران

نخستین امتیاز بازی را ایران با آبشار فیاضی کسب کرد. در حالی که دو تیم به صورت پایا پای پیش میرفتند، با دفاع آبشار فیاضی، چین 5 - 4 پیش افتاد. با سرویس های خوب موسوی و عملکرد خوب عبادی پور و غفور در حمله، ایران 8 - 6 وقت استراحت فنی اول را کسب کرد. فیاضی که امروز عملکرد خوبی در زدن آبشار داشت، روی پاس های بلند معروف ایران را 11 - 8 پیش انداخت. ایران با حفظ اختلاف 3 امتیازی، 16 - 13 وقت استراحت فنی دوم را نیز کسب کرد.

با ورود دو تیم به زمین ایران امتیاز 17 را کسب کرد تا لوزانو برای چین تقاضای وقت استراحت کند. با آغاز مجدد بازی بازیکنان ایران چند سرویس خود را توسط موسوی و معروف تبدیل به امتیاز کردند تا چین در امتیاز 20 - 15 وقت استراحت بگیرد. در حالی که مدافعان چین نتوانستد حملات سرعتی ایران را دفاع نمایند، شاگردان کولاکوویچ 25 - 18 ست نخست بازی را با فزونی پشت سر گذاشتند.

ست دوم: 25 - 23 ایران

عملکرد مدافعان چین در این ست بارها حملات ایران را ناکام گذاشت تا 5 - 2 از ایران پیشی بگیرند. دریافت های چینی ها همانن دفاعشان رایط خوبی داشت تا 8 - 5 وقت استراحت فنی نخست را از آن خود نمایند. با ورود تیم ها به زمین، جیانگ چوآن با سرویسهای خوب خود چین را به امتیاز 10 رساند تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کند. نهایتا ایران توسط موسوی نخستین دفاع خود را در این ست ثبت کرد تا اختلاف در امتیاز 12 - 10 به دو پوئن کاهش یابد. از اواسط این ست قائمی جایگزین فیاضی شد. در حالی که با اشتباه جیانگ اختلاف به یک امتیاز کاهش یافت، لوزانو برای چین وقت استراحت گرفت. درخشش موسوی ادامه داشت تا اینکه با یک امتیاز سرویس ایران را 15 - 14 پیش انداخت. از اواسط این ست دفاع ایران عملکرد بهتری داشت تا 16 -15 وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کند.

قائمی که پس از ورود به زمین عملکرد خوبی در دریافت سرویسهای بازیکنان چین داشت، با آبشار پر قدرت خود ایران را 19 - 17 پیش انداخت تا لوزانو تقاضای وقت استراحت کند. عملکرد درخشان موسوی روی پاس های سرغتی معروف و در دفاع ادامه داشت تا ایران 25 - 23 پیروز ست دوم بازی گردد.

ست سوم: 25 - 17 ایران

با سه اشتباه متوالی بازیکنان چین، ایران 3 - صفر از حریف پیش افتاد تا لوزانو برای چینی ها وقت استراحت بگیرد. با جای خالی فوق العاده معروف و پاس های سرعتی اش به موسوی، ایران 8 - 2 وقت استراحت فنی نخست را کسب کرد. با آغاز بازی، چینی ها اختلاف را در حالی به سه امتیاز کاهش دادند که نتیجه 9 - 6 به سود ایران بود. بار دیگر دریافت های چین توسط سرویس های خوب بازیکنان ایران دچار مشکل شد تا با 6 اختلاف در امتیاز 14 - 8 این تیم عقب بیافتد. ایران توانست 16 - 10 وقت استراحت فنی دوم را نیز کسب کند.

با امتیاز سرویس موسوی و به کارگیری سرعت در خط حمله، ایران توانست 19 - 12 از حریف پیشی بگیرد. در نهایت ایران توانست با اختلاف 8 امتیازی و نتیجه 25 - 17 ست سوم بازی را با فزونی پشت سر گذاشته و در مجموع سه بر صفر برنده این بازی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 341

به "ایران براحتی از سد چین گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران براحتی از سد چین گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید