تور ارزان هند: برقراری خط منظم کانتینری بین بندر چابهار و بنادر غرب هندوستان

به گزارش مجله سامی، تهران (پانا) - سرپرست معاونت امور بندری و مالی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کردکه خط منظم کانتینری بین بندر چابهار و بنادر غرب هندوستان (ناواشیوا و کاندلا) برقرار شد.

تور ارزان هند: برقراری خط منظم کانتینری بین بندر چابهار و بنادر غرب هندوستان

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور ارزان هند ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، جلیل اسلامی درباره برقراری خط منظم کانتینری بین بندر چابهار و بنادر غرب هندوستان، گفت: به منظور رونق مالی محور شرق و بعلاوه با هدف استفاده مطلوب از ظرفیت های عملیاتی بندر چابهار، برقراری خط منظم کانتینری بین بندر چابهار و بنادر غرب هندوستان (ناواشیوا و کاندلا) با همکاری گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی مدنظر نهاده شد. بر این اساس، سرویس منظم خط کانتینری با برنامه زمانی تردد 10 تا 15 روزه از مبدا و مقصد بندر چابهار در جهت بنادر کشور هند به وسیله شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی انجام می گردد.

به گفته سرپرست معاونت امور بندری و مالی سازمان بنادر و دریانوردی، این سازمان همکاری های لازم در ارایه مشوق های تعرفه ای در حقوق و عوارض و هزینه های ورود کشتی های کانتینری را به عمل خواهد آورد.

وی با اشاره به اینکه طبق برنامه زمانبندی، اولین سرویس کانتینری مورد نظر در تاریخ 27 بهمن ماه امسال وارد بندر شهید بهشتی خواهد شد، گفت: هم افزایی دستگاه های مرتبط و تسهیل فرآیندهای ورود و خروج کالا می تواند در استمرار فعالیت این خط کشتیرانی تأثیر گذار باشد.

اسلامی اعلام نمود: پس از بهره برداری فاز نخست از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار، عملکرد تخلیه و بارگیری به صورت مستمر رو به رشد است، به طوری که از ابتدای امسال عملکرد تخلیه و بارگیری در بندر چابهار از رشد 36 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده و بعلاوه تخلیه کالای اساسی نسبت به سال گذشته 62 درصد و صادرات غیر نفتی 180 درصد رشد داشته است.

مجموع عملکرد بندر چابهار طی 10 ماه امسال به بیش از 3 میلیون 300 هزار تن انواع کالا می رسد که بندر شهیدبهشتی هم به همین صورت نرم های رضایت بخش تخلیه و بارگیری داشته است که می توان به نرم بارگیری 23500 تن در روز کلینکر صادارتی در مهر ماه امسال اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 2001

به "تور ارزان هند: برقراری خط منظم کانتینری بین بندر چابهار و بنادر غرب هندوستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان هند: برقراری خط منظم کانتینری بین بندر چابهار و بنادر غرب هندوستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید