برلین روسیه را به اعمال تحریم تهدید کرد

به گزارش مجله سامی، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در سخنانی به تهدید روسیه در ارتباط با مسمومیت ادعایی آلکسی ناوالنی از منتقدان مسکو پرداخت.

برلین روسیه را به اعمال تحریم تهدید کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وزیر خارجه آلمان در این باره خاطرنشان کرد: بدون شرح از سوی روسیه، تحریم های هدفمند و متناسب علیه مسئولانِ این اقدام غیرقابل اجتناب خواهد بود. بهتر است روسیه نگذارد کار به آنجا برسد.

وی در راستای اهتمام غرب در راستای روسیه هراسی ادعا کرد: این نقض جدی حقوق مدنی با عامل اعصاب شیمیایی است و ما قویاً معتقدیم نمی تواند بدون عواقب باقی بماند. فراوری، ساخت و نگهداری سلاح های شیمیایی نقض آشکار قوانین بین المللی است. از این رو ما پاسخی هماهنگ را با شرکای خود در اتحادیه اروپا و نیز در سازمان منع سلاح های شیمیایی در چند روز آینده هماهنگ خواهیم کرد.

آلکسی ناوالنی از منتقدین دولت مسکو است که ماه پیش حین سفر با هواپیما دچار بیهوشی شد و سپس از روسیه به آلمان انتقال یافت. بعدها طرفین اروپایی مدعی شدند که وی با عامل اعصابی که فقط روسیه روش تهیه آن را می داند، مسموم شده است!

این در حالیست که پس از بازالحاق شبه جزیره کریمه به روسیه بر اساس نتیجه یک همه پرسی آزاد و همچنین به دنبال مشارکت مسکو در مبارزه با تروریست های مصنوع محور غربی- عبری- عربی بنا به درخواست دولت مشروع و قانونی سوریه، کشورهای غربی در کوشش اند تا از هر روزنه ای به منظور ایجاد روسیه هراسی و اعمال فشار بر این کشور استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1274

به "برلین روسیه را به اعمال تحریم تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برلین روسیه را به اعمال تحریم تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید