وزیر خارجه آلمان: رفتن ترامپ چیزی را تغییر نمی دهد

به گزارش مجله سامی، ایرنا نوشت: هایکو ماس وزیر خارجه آلمان با بیان اینکه سیاست خارجی و امنیتی آمریکا تغییر کرده و این از زمان ریاست جمهوری ترامپ رخ نداده است گفت: در صورت شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، سیاست خارجی ایالات متحده تغییری نخواهد کرد.

وزیر خارجه آلمان: رفتن ترامپ چیزی را تغییر نمی دهد

وزیر خارجه آلمان در گفت وگو با روزنامه بونر گنرال انسایگر افزود: هر کس در اروپا کارت برنده خود را بر روی یک تغییر در کاخ سفید گذاشته است، باید بداند که حتی در این صورت، دیگر همه چیز مانند گذشته راحت و ساده نخواهد بود.

ماس در ادامه این گفت وگو با بیان این که ایالات متحده آمریکا دیگر نمی خواهد نقش پلیس جهانی را که زمانی برای خود قائل بود در مقیاس گذشته ایفا کند، یادآور شد اروپا باید در آینده با قدرت بیشتری در فکر چگونگی تأمین امنیت خود باشد.

وی با این حال تأکید کرد که ایالات متحده در آینده نیز مهم ترین هم پیمان آلمان در خارج از حوزه اروپا خواهد ماند و به همین دلیل تلاش آلمان، به رغم تمام اختلاف نظرها، حفظ آینده مناسبات فراآتلانتیک با آمریکاست. ما در آینده هم به آمریکا نیاز داریم و ناگفته نماند که آن ها هم به ما نیاز دارند.

وزیر خارجه آلمان پیشتر نیز گفته بود تنش های فعلی بین آلمان و ایالات متحده با رفتن دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده از کاخ سفید حل نمی شود.

ترامپ از زمان تصدی ریاست جمهوری در سال 2017 بارها از آلمان انتقاد کرده و از این کشور خواسته است سهمش از بودجه دفاعی ناتو را به 2٪ تولید ناخالص داخلی خود افزایش دهد و برلین را به دلیل عدم انجام این کار بزهکار خوانده است.

وی همچنین آلمان را به خاطر مشارکت در اجرای طرح خط لوله انتقال گاز موسوم به نورد استریم 2 به اسیری در دستان روسیه تشبیه و به رفتار بسیار بد با ایالات متحده در امور تجاری متهم کرده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1160

به "وزیر خارجه آلمان: رفتن ترامپ چیزی را تغییر نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه آلمان: رفتن ترامپ چیزی را تغییر نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید