بشار اسد: اروپا بازیگر اصلی ایجاد هرج ومرج در سوریه بود

به گزارش مجله سامی، رئیس جمهور سوریه در مصاحبه ای گفت که کشور های اروپایی بازیگر اصلی ایجاد هرج و مرج در سوریه بودند.

بشار اسد: اروپا بازیگر اصلی ایجاد هرج ومرج در سوریه بود

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با شبکه RaiNews ایتالیا تأکید کرد که آینده سوریه امیدوار کننده است.

پس از آنکه این شبکه ایتالیایی از انتشار مصاحبه ای که هفته پیش با رئیس جمهور سوریه گرفته بود خودداری کرد، صفحه ریاست جمهوری سوریه در توئیتر اقدام به انتشار این مصاحبه کرد.

اسد در این مصاحبه گفت که سوریه از جنگ کنونی درس های بسیار زیادی را فراگرفت و طبیعی است که دمشق از این جنگ با قدرت بیشتری خارج خواهد شد.

وی به فرایند سیاسی در سوریه نیز اشاره نمود و گفت: اوضاع سیاسی در سوریه به دلیل وجود بازیگران متعدد در درگیری این کشور پیچیده شده و این بازیگران به دنبال طولانی کردن درگیری در سوریه و تبدیل آن به جنگ فرسایشی هستند.

رئیس جمهور سوریه گفت که در این کشور هیچگونه جنگ مذهبی، نژادی یا سیاسی وجود نداشته بلکه تروریست هایی که از قدرت های خارجی حمایت می شدند و پول و سلاح داشتند به جنگ علیه سوریه پرداختند.

اسد به حضور روسیه در این کشور نیز اشاره نمود و گفت که روسیه به قوانین بین المللی و نظم دنیای اعتقاد داشته و جنگ روسیه علیه تروریست ها در راستای منافع مردم خود و بقیه دنیا بوده است.

وی افزود که روسیه هیچگونه مصالحه ای درباره حق حاکمیت سوریه انجام نداده است.

رئیس جمهور سوریه به حضور ارتش ترکیه در شمال این کشور اشاره نمود و گفت: در طولانی مدت یا میان مدت ترکیه باید خاک سوریه را ترک کند و تردیدی درباره این موضوع وجود ندارد.

وی در ادامه مصاحبه با این رسانه ایتالیایی به هجوم پناهندگان به اروپا پرداخت و گفت: چرا پناهندگان به اروپا آمدند؟ این سوال ساده ای است، چون تروریسم از سوی اروپا و همچنین آمریکا و ترکیه حمایت می شد، اما اروپا بازیگر اصلی در ایجاد این هرج و مرج در سوریه بود و در نتیجه هر آنچه را که بکاری برداشت می کنی.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 627

به "بشار اسد: اروپا بازیگر اصلی ایجاد هرج ومرج در سوریه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بشار اسد: اروپا بازیگر اصلی ایجاد هرج ومرج در سوریه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید