بی توجهی لندن به تحولات بروکسل چالشی برای رئیس آینده کمیسیون اروپایی

به گزارش مجله سامی، بی توجهی بوریس جانسون، نخست وزیر فعلی انگلیس به تحولات بروکسل با توجه به اینکه این کشور در مبارزات انتخاباتی و در آستانه برگزیت قراردارد به چالشی برای رئیس آینده کمیسیون اروپایی تبدیل شده است.

بی توجهی لندن به تحولات بروکسل چالشی برای رئیس آینده کمیسیون اروپایی

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون آینده اروپایی که تا چند روز آینده این سمت را از یان کلود یونکر تحویل می گیرد قرار بود در اول نوامبر به عنوان جانشین یونکرآغاز به کار کند. اما سه نامزد پیشنهادی کشورهای فرانسه، رومانی و مجارستان به عنوان کمیسر آینده اروپایی در مجلس این اتحادیه پذیرفته نشد.

چندی پیش سخنگوی کمیسیون اروپایی ابراز امیدواری کرد که فون در لاین بتواند در تاریخ اول دسامبر کار خود را آغاز کند. اینکه آیا این امر محقق خواهد گردد بستگی به روند پذیرش نامزدهای جدید این سه کشور اروپایی در مجلس این اتحادیه دارد.

مسئله برگزیت هم از چالش های بزرگ پیش روی رئیس جدید کمیسیون اروپایی است. فون در لاین در نامه ای از لندن درخواست نموده است که نامزد پیشنهادی خود برای کمیسیون را ارائه دهد. اما بوریس جانسون که در مبارزات انتخاباتی واقع شده است دیگر توجهی به درخواست های بروکسل ندارد. از آنجایی که تاریخ برگزیت مجددا به تعویق افتاده و انگلیس همچنان در اتحادیه اروپا باقی می ماند باید کمیسری را به کمیسیون جدید اروپایی بفرستد.

فون در لاین روز گذشته در سخنانی بر خلاف مواضع فرانسه بر لزوم در پیش دریافت عضویت کشورهای مقدونیه شمالی و آلبانی در اتحادیه اروپا تاکید نمود.

صدر اعظم آلمان هم در سخنانی بعد ازدیدار با فون در لاین گفت که این مسئله بسیار مهم است که این کشورها امید به عضویت در این اتحادیه را از دست ندهند.

فون در لاین هم اعلام نمود که این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است که کشورهای بالکان غربی تا حدی که ممکن است به اتحادیه اروپا پیوند بخورند. وی در این راستا بر کوشش های فراوان کشورهای آلبانی و مقدونیه شمالی برای آمادگی به منظور آغاز مذاکرات عضویت در اتحادیه اروپا اشاره نمود.

فون در لاین در دفتر صدر اعظم آلمان همچنین اعلام نمود که وی می خواهد در هماهنگی تنگاتنگ با اعضای این اتحادیه در نیمه ابتدایی سال 2020 یک پیشنهاد را برای بسته مهاجرتی اتحادیه اروپا ارائه دهد. وی تاکید نمود که باید بر این سکون ایجاد شده در سطح اروپایی غلبه کرد. کشورهای لهستان، مجارستان، چک و اسلواکی هر گونه تقسیم پناهندگان در اتحادیه اروپا را رد می نمایند.

رئیس آینده کمیسیون اروپایی در بخش دیگری از سخنانش تاکید نمود که قدرت نرم امروزه به تنهایی برای اروپا کافی نیست اگر می خواهند در جهان مدعی باشند. اروپا باید همچنین زبان قدرت را یاد بگیرد. این از جمله این معنی را می دهد که اتحادیه اروپا باید بازوهای خود را تقویت کند.

وی همچنین بر لزوم استقلال اروپا در سیاست امنیتی تاکید نموده و گفت: علاوه بر این، نیروی موجود باید به صورت هدفمندتر و در راستای منافع اروپایی به کار برده گردد. وی به عنوان نمونه به مناسبات تجاری بین اتحادیه اروپا و چین اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 508

به "بی توجهی لندن به تحولات بروکسل چالشی برای رئیس آینده کمیسیون اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی توجهی لندن به تحولات بروکسل چالشی برای رئیس آینده کمیسیون اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید