تکلیف بازی های پرسپولیس در لیگ برتر معین شد

به گزارش مجله سامی، دو روز گذشته سعید نمکی وزیر بهداشت ایران در نامه ای رسمی اظهار داشت که به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور هندوستان، این تیم در بازگشت به کشور باید قرنطینه دو هفته ای را سپری کند. این موضوع با واکنش های مختلفی روبرو شد و باتوجه به این که پرسپولیس در بازگشت به ایران دو بازی حساس را مقابل استقلال و سپاهان خواهد داشت و همچنین فشردگی مسابقات به شکلی است که قرمز ها امکان تعویق مسابقه خود را ندارند و مشخص نبود که ماجرا به شکلی پیش خواهد رفت.

تکلیف بازی های پرسپولیس در لیگ برتر معین شد

پس از این موضوع شایعات زیادی هم درباره کوشش سازمان لیگ برای برنامه ریزی جدید وجود داشت، اما حالا سیما سادات لاری معاون وزارت بهداشت، بیان نمود که قرنطینه، مانع از برگزاری بازی و تمرین توسط تیم پرسپولیس نمی گردد و بنابراین سرخپوشان پایتخت امکان برگزاری بازی را خواهند داشت.

معاون وزیر بهداشت درباره قرنطینه تیم پرسپولیس در بدو ورود به ایران، شرح داد: قرنطینه از قبل از شیوع ویروس کرونا هندی پیش بینی شده بود و کلیه بازیکنان تیم های ملی و لیگ برتر در هنگام ورود به اردو با تست منفی و در هنگام بازی و تمرین باید در محل اردو قرنطینه می شدند.

سیما سادات لاری در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره شیوه قرنطینه و این که امکان تمرین وجود خواهد داشت یا خیر، گفت: این موضوع (قرنطینه) شامل همه همراهان تیم ها نیز می شد. البته در هنگام قرنطینه، بازی و تمرین منعی ندارد. ولی اگر در اردو 25 درصد افراد تست مثبت داشته باشند، باید اردو متوقف شده و بازی هم لغو گردد. این در قالب پروتکل و تفاهم به وزارت ورزش هم اعلام شده است.

او در خاتمه صحبت هایش با اشاره به نامه سعید نمکی وزیر بهداشت، گفت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در خصوص تیم پرسپولیس در نامه ای به معاون بهداشت اعلام نموده که کلیه افراد این تیم و همراهان به محض بازگشت باید تحت قرنطینه کامل و انجام تست های مربوطه قرار گیرند.

با این شرح به نظر می رسد که مسئله ای در راه برگزاری دو بازی حساس پرسپولیس مقابل سپاهان و استقلال وجود نخواهد داشت. البته باید دید که در بازگشت به ایران نتایج تست بازیکنان پرسپولیس به چه شکلی خواهد بود و آیا بیش از 25% تست مثبت کرونا در اردوی این تیم وجود خواهد داشت یا خیر؟ تیم پرسپولیس پس از برگزاری دو بازی، آخر این هفته به ایران بازخواهد گشت. آن ها تا به امروز شش تست کرونا را در هند انجام دادند که نتیجه همگی منفی بوده است.

ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1643

به "تکلیف بازی های پرسپولیس در لیگ برتر معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف بازی های پرسپولیس در لیگ برتر معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید